Warszawa, ul. Iłżecka i montaż folii Select 70
Przedstawiamy Naszą kolejną realizację, tym razem w roli głównej folia przeciwsłoneczna, która nie przyciemnia - Select 70 Xtra. Czym się wyróżnia?

Aby w pełni przybliżyć Wam zalety tej folii, na początek po krótce przybliżymy Wam klasyczne rozwiązania, najczęściej utożsamiane z ochroną przeciwsłoneczną. 

Standardowe folie przeciwsłoneczne to folie znacznie przyciemniające szybę, zazwyczaj w zakresie od 20 do 50% transmisji światła widzialnego. Tego typu produkty swoją skuteczność budują na dwóch parametrach - wspomnianym wcześniej przyciemnieniu oraz metalizowanej powłoce wierzchniej, która wzmacnia refleksyjność (odbite światło słoneczne). W myśl tego mechanizmu, czym folia ciemniejsza tym bardziej efektywna i tym wyższy wskaźnik refleksyjności. 

Są idealnym rozwiązaniem w przypadkach mocno nasłonecznionych szyb w świetlikach lub dachowych oraz jeśli chcemy uzyskać efekt tzw. lustra weneckiego.

Takie folie popularnie określamy jako lustrzane (refleksyjne), stanowią najczęściej stosowaną na rynku grupę produktów, jednakże nie mają zastosowania w przypadkach, w których nie możemy lub nie chcemy znacząco ingerować w wygląd szyb i tym samym elewacje budynku. 

Opisywana, przy okazji tej realizacji folia Select 70 Xtra nie należy do grupy produktów refleksyjnych, jest folią zaliczaną do produktów określanych jako selektywne.

Określenie folia selektywna opisuję formę w jaki te produkty ochraniają szybę przed słońcem. Produkowane w całkowicie odmiennej technologii, swoją skuteczność opierają na wybiórczej (selektywnej) eliminacji spektrum światła widzialnego. Dzięki temu folie selektywne nie muszą wykorzystywać przyciemnienia i refleksu jako głównych składowych skuteczności, gwarantując transmisję światła widzialnego w zakresie od 65 do 80% (w przypadku folii refleksyjnych jest to zakres od 50 do 20%) .

Nawet przy najjaśniejszych foliach selektywnych gwarantujących 80% transmisji światła widzialnego - utrata tych 20% może wydawać Wam się nadal duża, jednak w rzeczywistości nie jest odczuwalne jako przyciemnienie. Efekt ten od strony wnętrza, możecie zobaczyć w innej naszej realizacji klikając tutaj.

A jak to się ma do skuteczności? Folie selektywne osiągają parametry przeciwsłoneczne bardzo przybliżone do folii refleksyjnych. Nie musicie mieć więc obaw, że wybieracie pomiędzy skutecznością a finalnym wyglądem szyby. 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych folii z grupy folii selektywnych. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową, a w konsekwencji zastosowaniem. Bardzo ważna jest świadomość, że nie każda folia w 100% sprawdzi się w każdych warunkach, mają tu znaczenie takie czynniki jak wielkość i rodzaj szyb, nasłonecznienie oraz nachylenie powierzchni oklejanej (dachowe, świetliki, standardowe).

Wykorzystana w tej realizacji folia Select 70 Xtra jest folią bardzo jasną. Gwarantuję transmisję światła widzialnego na poziomie aż 67%, co w rzeczywistości oznacza bardzo małą, praktycznie nieodczuwalną ingerencję w widok przez szybę, dla osób znajdujących się wewnątrz budynku. 

Dodatkowo Select 70 uzbrojona jest w zewnętrzną warstwę metalizowaną, która jeszcze dodatkowo wzmacnia jej wydajność. Dzięki temu produkt ten z powodzeniem możemy stosować przy najbardziej wymagających realizacjach, mając do czynienia z dużymi pakietami szyb elewacyjnych, bez ryzyka pękania. 

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji -  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych - Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.