folie PRZECIWSŁONECZNE

Pracujesz zawodowo? A może na pełen etat zajmujesz się prowadzeniem domu? Niezależnie od przestrzeni, w której przebywasz, z pewnością znasz to –naturalne światło wpadające przez okna może skutecznie uniemożliwiać wykonanie zaplanowanych czynności.

Pracuj w komfortowych warunkach

Być może jesteś pracownikiem biurowym, którego biurko zostało ustawione tuż przy oknie. O ile zimową porą jest to powód do zadowolenia, bo masz dodatkowe źródło światła, o tyle latem może być to bardzo kłopotliwe. Jeżeli pomieszczenie, w którym pracujesz nie zostało wyposażone np. w rolety, możesz odczuwać zarówno dyskomfort, jak i skarżyć się na uporczywy ból głowy. Rozwiązanie jest tymczasem proste i wcale nie wymaga montowania rolet. O czym mowa?

Rozwiązaniem problemu ze zbyt dużą ilością światła naturalnego w pomieszczeniach są folie przeciwsłoneczne. Warszawa to miasto, w którym takie produkty sprzedaje firma Warsfoll. W jej ofercie znajdziesz również folie matowe i dekoracyjne. Szeroki wybór pozwala zatem wybrać takie wyroby, które najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu.

Wspomniane folie przeciwsłoneczne to idealne rozwiązanie, jeżeli poszukujesz produktu kontrolującego przepuszczalność naturalnego światła. Zauważ, że rolety w tym przypadku wypadają mniej korzystniej, bo – chcąc wpuścić do pomieszczenia światło – musisz regulować wysokość ich położenia. To może być zaś kłopotliwe. Wspomniane folie są zaś tak projektowane, aby również zmniejszały uciążliwe refleksy. W efekcie w pomieszczeniu pracuje się przyjemnie.

Oszczędzaj na ogrzewaniu

Jak folie przeciwsłoneczne mają się do wysokości rachunków za ogrzewanie mieszkania czy pomieszczeń biurowych? Okazuje się, że związek jest bardzo ścisły, bo są one zaprojektowane w taki sposób, aby absorbować naturalne światło. Jeżeli zatem zależy ci nie tylko na zabezpieczeniu się przed promieniami słońca latem, lecz także poczynieniu oszczędności zimą, to masz już wiedzę, jak to zrobić.

O ile zima to pora, gdy chętnie dogrzewamy pomieszczenia, o tyle latem stawiamy na wiatraki i klimatyzację. Druga jest najczęściej montowana w firmach, biurach i instytucjach użyteczności publicznej. Montaż klimatyzacji i jej utrzymanie wiąże się jednak z konkretnymi kosztami. Ponieważ folie okienne mogą również odbijać światło słoneczne, w praktyce właściciele przestrzeni, w których się one znajdą, zaoszczędzą na rachunkach za energię elektryczną.

Chcesz zakupić folie przeciwsłoneczne?

Chcesz zakupić folie przeciwsłoneczne? W Warszawie zrobisz to w firmie Warsfoll. Specjaliści pomogą ci zarówno w doborze produktów, jak zajmą się ich montażem. Tobie pozostanie jedynie cieszyć się z wybranych rozwiązań.

Folie przeciwsłoneczne wewnętrzne i zewnętrzne, poprzez redukcję nagrzewania, a co za tym idzie zmniejszanie obciążania systemów klimatyzacyjnych, stosowane są w celu zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Stanowią znakomite uzupełnienie klimatyzacji budynków, a w okresie zimowym przeciwdziałają utracie ciepła. W zależności od strefy klimatycznej, pozwalają na zmniejszenie kosztów zużywanej energii o 10 do nawet 30 proc. Koszt inwestycji montażu folii przeciwsłonecznych może się więc zwrócić już w ciągu 2-3 lat, co stanowi jeden z najkrótszych okresów zwrotu przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej.

Folie przeciwsłoneczne są najczęściej montowane w biurach, urzędach i budynkach komercyjnych. Coraz częściej zdobywają jednak także uznanie klientów indywidualnych i są montowane w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach. Oferowane przez nas folie mogą się różnić stopniem przyciemnienia, dzięki czemu stanowią także znakomity element dekoracyjny.

GŁÓWNE KORZYŚCI
  • redukują koszty klimatyzacji i ogrzewania – odbijają i absorbują ciepło słoneczne nawet do 80%, obniżając temperaturę w pomieszczeniu o ok. 10oC (zatrzymują do 93% IR),
  • kontrolują przepuszczalność światła widzialnego, co zapewnia równomierne oświetlenie oraz zmniejszają uciążliwe refleksy i odblaski,
  • redukują promieniowanie UV do 99,9%, eliminując efekt odbarwiania przedmiotów i towarów,
  • występują jednocześnie jako folie ochronne spełniające wymagania ITB, HACCP, IFS,
  • są stosowane jako „lustro weneckie”,
  • występują w wielu kolorach i odcieniach,
  • folie zewnętrzne objęte są gwarancją do 15-lat, a folie wewnętrzne 12-letnią gwarancją producenta,
  • są skuteczne w każdym klimacie i stanowią narzędzie kształtowania architektury i przestrzeni

Wśród naszych nowości dostępne są nowe folie zewnętrzne o wydłużonej gwarancji – seria XtraZone – jedyne takie folie na rynku!

Pin It on Pinterest