Folie przeciwsłoneczne

jedyne na rynku, nieinwazyjne rozwiązanie problemu nadmiernego nasłonecznienia.

poznajcie korzyści...

Folie przeciwsłoneczne to produkty, których głównym atutem jest zdolność odbicia i absorpcji promieniowania IR, potocznie nazywanego ciepłem społecznym. W zależności od parametrów wybranej folii, może ona zmniejszyć ilość ciepła dostającego się do pomieszczeń przez okna, nawet do 93 %. W praktyce oznacza to obniżenie temperatury powietrza we wnętrzu nawet o 15 stopni. Taki efekt w okresie letnim, czyni folie przeciwsłoneczne doskonałą alternatywą lub środkiem wspomagającym dla wentylatorów i kosztownej i klimatyzacji. Ponadto, w okresie zimowym, te same właściwości folii przeciwsłonecznych pozwalają na zmniejszenie strat ciepła na zewnątrz budynku. Szacuję się że przy najlepszych parametrach produktu, możliwe jest zredukowanie przepuszczalności cieplnej powierzchni okiennych nawet o 30%. Taki rezultat stanowi znaczącą oszczędność kosztów ogrzewania. 

W naszej ofercie znajdziecie system folii przeciwsłonecznych Armorlite Exclusive, który w znaczny sposób zwiększa efektywność energetyczną nowoczesnych budynków biurowych i mieszkalnych. Jako jedyni w Polsce posiadamy program do obliczania energetycznego zysku – zwrot inwestycji następuje w okresie  2 – 3 lat.

Folie przeciwsłoneczne regulują ilość światła widzialnego przenikającego przez szybę. W efekcie, promienie słoneczne przechodząc przez warstwę foli  tracą swoją intensywność, przez co nie powodują nieprzyjemnego wrażenia oślepienia. Ta cecha folii przeciwsłonecznych jest szczególnie ważna w biurach nowoczesnych wieżowców, gdzie przeszklenia stanowią znaczącą część elewacji. W takich budynkach ostre promienie słoneczne mogą skutecznie utrudnić pracę lub całkowicie ją uniemożliwić. Folie przeciwsłoneczne to obecnie jedyna alternatywa na rynku  dla rolet lub żaluzji, która pozwala na komfort funkcjonowania, przy czym nie pozbawia Nas możliwości korzystania z światła dziennego.

Zamontowana folia przeciwsłoneczna, każdego typu w znacznym stopniu zmniejsza ilość szkodliwego promieniowania UV, wnikającego do wnętrza wraz z promieniami słonecznymi. A folia przeciwsłoneczna najwyższej jakości może redukować jego przepuszczalność przez szybę nawet o 99,9% i stanowi jedyne skuteczne zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się we wnętrzu przed płowieniem i odbarwieniami. Folia przeciwsłoneczna to również inwestycja w zdrowie. Naukowo udowodniono że długotrwała styczność z promieniowaniem UV jest bardzo szkodliwa i może przyczynić się do powstania i rozwoju schorzeń i nowotworów skóry.

Obecnie rynek folii przeciwsłonecznych jest bardzo obszerny. Obejmuję wiele typów produktów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby użytkownika. Skąd wiemy, którą folie przeciwsłoneczną wybrać?

Pierwszą i najważniejszą kategorią po której wybieramy produkt jest podział folii przeciwsłonecznych składający się na: zewnętrzne i wewnętrzne. 

Na tym etapie szczególnie istotna jest jakość produktu, czyli współzależność parametrów i trwałości. O ile folie montowane od wewnątrz niekoniecznie muszą cechować się najwyższą  wytrzymałością, folie zewnętrzne powinny być trwałe i odporne na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Instalacja folii, wbrew jej przeznaczeniu, może przyczynić się nawet do pęknięcia szyby na której jest zamontowana. My zazwyczaj rekomendujemy instalację folii zewnętrznych – bezpośrednio chronią szybę przed słońcem, a przez to zawsze uzyskują lepsze rezultaty.  Nasza oferta zawiera dwie serie zewnętrznych folii przeciwsłonecznych o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Ponadto Nasza  folia XTRM jako pierwsza i jedyna na rynku objęta została aż 15-letnią gwarancją trwałości.

Kolejnym ważnym aspektem jest powierzchnia na którą folia będzie naklejana. Największa ilość produktów na rynku to folie przeznaczone na szyby, ale w Naszej ofercie dostępna jest również grupa folii na poliwęglan. Jest to tworzywo sztuczne, strukturą podobne do pleksi, często stosowane w formie dachowych świetlików budynków przemysłowych. Tylko zastosowanie foli specjalnie dedykowanej powierzchniom z poliwęglanu w pełni gwarantuje jej trwałość. Folie na poliwęglan osiągają takie same parametry jakościowe jak produkty przeznaczone na szyby.

Ostatnią, ale bardzo ważną kategorią podziału jest wygląd folii. Wybór jest niezwykle obszerny.  Folie przeciwsłoneczne  występują w  różnych kolorach i odcieniach. Różnią się stopniem przyciemnienia i lustrem jakie powstaję na ich powierzchni. To właśnie wygląd folii w największym stopniu decyduję o jej parametrach przeciwsłonecznych.

Stopień przyciemnienia folii do niedawna był technologicznie kluczowy w walce z nadmiernym nagrzewaniem. Czym ciemniejsza folia tym niższy współczynnik przepuszczalności ciepła. Jednak od niedawna na rynku dostępne są również folie przeciwsłoneczne, określane jako selektywne. Są to produkty idealne dla osób, którym przede wszystkim zależy na naturalnym widoku przez okno. Dzięki nowoczesnej technologi folie selektywne uzyskują bardzo wysoki współczynnik zatrzymania promieniowania IR (ciepło) przy jednocześnie najniższym możliwym stopniu przyciemnienia – folie te są niemalże przeźroczyste i nie wytwarzają lustra, w przeciwieństwie do większości produktów przeciwsłonecznych. W naszej ofercie folie selektywne, występują jako seria IR. 

Folie przeciwsłoneczne to przede wszystkim folie lustrzane, dlatego przy instalacji należy również dokładnie przemyśleć efekt jaki uzyskamy po montażu. Folie metalizowane/lustrzane często celowo wykorzystuje się do uzyskania tzw. lustra weneckiego. Jednak warto pamiętać o jednym – folia lustrzana tak samo jak “oryginalne lustro weneckie” wytwarza powierzchnie lustrzaną tylko od jednej strony, z drugiej pozostając całkowicie transparentna. Natomiast w przeciwieństwie do “oryginalnego lustra weneckiego” ten sam efekt na folii nie jest stały, a zmienny – uzależniony od oświetlenia. Tak więc w ciągu dnia lustro na folii wytwarza się od strony z mocniejszym źródłem światła – czyli od zewnątrz budynku ( i nikt z zewnątrz nie ma możliwości obserwowania jego wnętrza ),  a w nocy mamy sytuację odwrotną. Intensywniejsze źródło światła znajduję się we wnętrzu budynku i to właśnie od tej strony wytwarza się lustro. Istnieję kilka produktów na rynku, które w różnym stopniu mogą redukować taki efekt odwrotnego lustra w nocy, jednak nie ma jeszcze produktu, który działałby całkowicie jednokierunkowo i wytwarzał powierzchnie lustrzaną tylko z jednej pożądanej strony, niezależnie od oświetlenia. 

Jesteśmy obecnie największym dystrybutorem folii okiennych w Polsce. Wykonujemy usługi montażu oraz prowadzimy sprzedaż – hurtową i detaliczną – na terenie całej Polski. Folie nabyć można również bezpośrednio w naszej siedzibie w Warszawie. 

W celu zapoznania się z dokładną ofertą cenową prosimy o kontakt z biurem. 

Zainteresowaliśmy Cie? Napisz do Nas lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Chętnie odpowiemy na każde pytanie. 

Pin It on Pinterest