Folie przeciwsłoneczne

System Armorlite Exclusive

 ochrona przed słońcem

Do 86% całkowitej, zatrzymanej energii słonecznej!

inwestycja w oszczędność

Instalując folie przeciwsłoneczną oszczędzasz na rachunkach za klimatyzację!

blokada UV

Do 99.9% skuteczności w walce z płowieniem przedmiotów we wnętrzach!

folie przeciwsłoneczne

Do czego służą? Absorbują i odbijają ciepło słoneczne, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się szyb. Najskuteczniejsze folie przeciwsłoneczne mogą zatrzymać do 86% całkowitej energii słonecznej,  a taki rezultat to nawet  o 15 stopni Celsjusza niższa temperatura! I to jeszcze nie wszystko! 

Zimą te same właściwości folii przeciwsłonecznych pozwalają na zmniejszenie strat ciepła na zewnątrz budynku! Szacuję się, że przy zastosowaniu folii o najlepszych parametrach, możliwe jest zredukowanie przepuszczalności cieplnej okien, nawet o 30%. To niemalże o 1/3 mniejszy rachunek za ogrzewanie! Proponujemy Wam system przeciwsłonecznych folii Armorlite Exclusive, który w znacznym stopniu zwiększy efektywność energetyczną budynku. Jako jedyni w Polsce posiadamy program do obliczania energetycznego zysku – zwrot inwestycji przeciętnie następuje w okresie  2 – 3 lat.

Folie przeciwsłoneczne każdego typu w znacznym stopniu zmniejszają ilość szkodliwego promieniowania UV, wnikającego do wnętrza wraz z promieniami słonecznymi. Folie przeciwsłoneczne o najwyższych parametrach mogą redukować jego przepuszczalność przez szybę nawet o 99,9% i stanowią jedyne skuteczne zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się we wnętrzu przed płowieniem i odbarwieniami. 

Poznaj nasze najlepsze folie przeciwsłoneczne! 

folie do przyciemniania szyb Armorlite

folie lustrzane (refleksyjne) z serii Silver 

Seria Silver to refleksyjne folie przeciwsłoneczne stosowane najczęściej jako lustro weneckie. Występują zarówno jako folie wewnętrzne jak i  zewnętrzne (wariant XtraZone i XTRM). Są najmocniejszymi produktami z naszej oferty. Maksymalnie redukują nadmierne nagrzewanie się szyb, a dodatkowo dzięki wysokiej refleksyjności zapewniają prywatność i intymność we wnętrzu. Folie Silver zbudowane są z dwóch warstw – czystego poliestru laminowanego oraz próżniowo napylanego aluminium. Stanowią najefektywniejsze rozwiązanie, stosowane do maksymalizacji oszczędności energetycznej zaawansowanych projektów komercyjnych. Folie przeciwsłoneczne Silver dostępne są w 3 wariantach zakresu transmisji światła widzialnego – 20%, 35% i 50% (poziom przyciemnienia szyby). Dodatkowo w serii Silver odnajdziecie refleksyjne folie matowe oraz ochronne. 

folie o niskim refleksie z serii Cold Steel 

Cold Steel to  przeciwsłoneczne folie ceramiczne o obniżonej refleksyjności (brak efektu mocnego lustra).  Zostały zaprojektowane w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego widoku przez szybę, pomimo szarego zabarwienia folii. Folie z serii Cold Steel cechują się wysokimi parametrami odbicia i absorbcji ciepła słonecznego, przy stosunkowo niskim refleksie. Występują tylko jako folie wewnętrzne. Wykonane są w oparciu o ACT (Advenced Ceramic Technology) – zaawansowaną technologię ceramiczną stosowaną w foliach premium. Nadają zwykłym szybom nowoczesnego charakteru. Polecamy stosowanie ich szczególnie na szybach witryn sklepowych. 

folie refleksyjne, napylane  Solar Bronze 

Seria folii przeciwsłonecznych Solar Bronze wyróżnia się przede wszystkim subtelnym, ciepłym zabarwieniem folii. Folie Solar Bronze są foliami lustrzanymi o stosunkowo wysokim refleksie. Dostępne są zarówno jako folie wewnętrzne jak i zewnętrzne (wariant XtraZone). Występują w dwóch stopniach przyciemnienia – 20% i 35%. 

folie dwustronnie refleksyjne OptiTune/ Mirror 

Folie lustrzane  OptiTune/ Mirror charakteryzują się niskim poziomem odbicia wewnętrznego, czyli zmniejszonym efektem odwrotnego lustra tworzącego się nocą. Redukują blask do 92%, odbijają do 82% energii słonecznej oraz blokują do 99% promieniowania UV. Zapewniają atrakcyjny, neutralny wygląd szyb, przy stosunkowo wysokim refleksie zewnętrznym zapewniającym prywatność i komfort osobom przebywającym we wnętrzu. Polecamy stosowanie zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Seria OptiTune produkowana jest przy użyciu nanotechnologii, gwarantującej wyjątkową trwałość i brak efektu blaknięcia. Występuję tylko jako seria folii wewnętrznych, dostępna w 4 zakresach transmisji światła widzialnego – 5%, 22%, 30% oraz 55%. 

seria IR o selektywnym spektrum (nieprzyciemniające)

Folie przeciwsłoneczne z serii IR to folie fachowo określane jako selektywne. Zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zachowaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu oklejonej szyby. Folie IR to folie niemalże bezbarwne, o najniższym możliwym stopniu przyciemnienia – w praktyce nieodczuwalnym. Stanowią idealne rozwiązanie w każdym przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy ingerować w wygląd szyb. Występują zarówno jako folie wewnętrzne, jak i zewnętrzne (IR Lite 75 Xtra, Select 45 Xtra, Select 70 Xtra). 

seria folii zewnętrznych XtraZone

Seria XtraZone obejmuję folie przeciwsłoneczne z wyżej opisanych serii – w wariancie do zastosowania zewnętrznego. Są to folie wielowarstwowe, o zwiększonej wytrzymałości na warunki atmosferyczne, poparte gwarancją producenta do 7 lat (w zależności od kąta nachylenia oklejanej powierzchni). Folie zewnętrzne XtraZone to zawsze gwarancja wyższej efektywności i lepszych parametrów w porównaniu do folii instalowanych od wewnątrz budynku. Nadają się do wszystkich rodzajów szkła zespolonego: dwu-, trzyszybowego oraz niskoemisyjnego. Seria XtraZone obejmuję również folie ochronne, matowe i anty-graffiti oraz folie przeciwsłoneczne przeznaczone do oklejania powierzchni z poliwęglanu i plexi. 

folie zewnętrzne o wydłużonej do 15 lat gwarancji XTRM 

Ekstremalna trwałość! Ekstremalna oszczędność! Ekstremalna efektywność energetyczna! Seria XTRM to folie o najwyższych możliwych parametrach w naszej ofercie. XTRM niezbędne są wszędzie tam gdzie przede wszystkim jakość, trwałość i wydajność mają znaczenie. Seria XTRM obejmuję folie Silver, SilverTop (na szklane świetliki dachowe) oraz SilverTop PC (na świetliki dachowe z poliwęglanu). Wszystkie folie z serii XTRM objęte są wydłużoną gwarancją producenta, jednak długość gwarancji uzależniona jest od kąta nachylenia oklejanej powierzchni. 

Jesteś zainteresowany zakupem folii lub stałą współpracą?

Zapraszamy do kontaktu! Folie przeciwsłoneczne sprzedajemy w rolkach lub na metry bieżące. Standardowa szerokość rolki folii tego typu folii to 1.52 m lub w niektórych przypadkach 1.83 m. W naszej ofercie odnajdziecie również wszystkie potrzebne Wam narzędzia do aplikacji.  

W chwili obecnej nie prowadzimy sklepu internetowego, dlatego prosimy o kierowanie zamówień lub zapytań cenowych drogą mailową. Sprzedaż wysyłkową prowadzimy na terenie całej Polski. Folie nabyć można również w naszej siedzibie w Warszawie. 

Sprawdź też nasze usługi montażu!