Kiedy słońca jest za dużo...

Dobrze wiemy jak słońce potrafi uprzykrzyć człowiekowi życie, zgłębiamy ten problem już od prawie 30 lat, czyli od początków Naszej firmy. Szukasz rozwiązania problemu, które odciąży Twój budżet pożerany z każdym dniem przez rosnące koszty klimatyzacji? Proponujemy pewne rozwiązanie, a mianowicie montaż folii przeciwsłonecznych!

Jak to działa i czy się opłaca?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was sporo treści na ten temat. Wiemy, że jest tego dużo, jednak jest to absolutne minimum, które pomoże Wam dokonać świadomego wyboru, a na tym przede wszystkim Nam zależy. 

Obniżenie temperatury we wnętrzach

Ochrona przed słońcem folią to obecnie najbardziej efektywne na rynku rozwiązanie problemu nadmiernego nagrzewania się powierzchni szyb. Jednak należy uważać, tylko profesjonalny montaż najwyższej jakości folii zagwarantuję Wam najwięcej korzyści. Po pierwsze rekomendujemy montaż folii przeciwsłonecznych od zewnątrz budynku. Czemu? 

Folie przeciwsłoneczne odbijają i absorbują promieniowanie IR, potocznie określane jako ciepło słoneczne. Oklejanie szyb folią od zewnątrz stanowi bezpośrednią ochronę szyb przed promieniami słonecznymi, co w efekcie przekłada się na ich maksymalną skuteczność. Folie zewnętrzne o najwyższych parametrach gwarantują redukcję przenikających przez szybę promieni słonecznych nawet o 93%.

W przypadku oklejania szyb folią przeciwsłoneczną od wewnątrz, folia nie stanowi bezpośredniej bariery pomiędzy słońcem a szybą. Jest to nie tylko mniej efektywne rozwiązanie, co nawet niebezpieczne. Z naszego doświadczenia wiemy, że instalacja folii wewnętrznych na niektóre okna (zależnie od typu – pojedyncze/zespolone)  może doprowadzić nawet do pękania szyb pod wpływem gromadzącego się ciepła. 

Redukcja refleksów

Montaż folii przeciwsłonecznych to nie tylko redukcja temperatury. Folie, zwłaszcza te refleksyjne (lustrzane), regulują ilość światła widzialnego przechodzącego przez szybę. Mamy tu na myśli przede wszystkim zdolność danego rodzaju folii do odbijania i częściowego tłumienia nieprzyjemnych dla Nas rażących promieni słonecznych. 

Na tym polu to właśnie folie stanowią najbardziej korzystną alternatywę dla rolet czy żaluzji, ponieważ redukując nieprzyjemny efekt „rażenia”, jednocześnie nie pozbawiając Nas widoku i światła dziennego.

Blokada promieniowania UV

Ostatnią podstawową korzyścią wynikającą z oklejania szyb folią przeciwsłoneczną jest blokowanie promieniowania ultrafioletowego, które jak wiemy nie jest dla Nas zbyt zdrowe. Ponadto chociaż rzadko zdajemy sobie z tego sprawę promieniowanie UV to główna przyczyna płowienia i odbarwiania się narażonych na nie przedmiotów. Jest to szczególnie ważna kwestia w przypadku znajdujących się we wnętrzach wartościowych przedmiotów, takich jak na przykład wiszące na ścianach obrazy. Montaż wysokiej jakości folii przeciwsłonecznej na szyby to redukcja przepuszczalności UV nawet o 99,9%.

JAK WYGLĄDAJĄ FOLIE PRZECIWSŁONECZNE?


Folie lustrzane (przyciemniające z efektem lustra weneckiego)

Oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną lustrzaną to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Tego typu folie tworzą z jednej strony swojej powierzchni lustro, z drugiej pozostając całkowicie transparentne. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane są dla uzyskania efektu lustra weneckiego. Jednak należy pamiętać że folie lustrzane/ refleksyjne – efekt lustra weneckiego wytwarzają zmiennie po obu stronach swojej powierzchni w zależności od oświetlenia. Oznacza to że powierzchnia lustra wytwarza się zawsze od strony mocniej oświetlonej. Za dnia powierzchnia lustrzana wytworzy się na zewnętrznej stronie szyb, jednak w nocy działanie takiej folii będzie odwrotne. Intensywniejsze światło sztuczne wewnętrz pomieszczeń spowoduję że lustro wytworzy się od strony wnętrza. Bardzo często jesteśmy pytani czy nie istnieje na rynku produkt, który zawsze działa jednostronnie niezależnie od światła. Niestety nie ma na rynku przeźroczystej folii, która w 100% uzyskałaby taki efekt.

Folie selektywne (nieprzyciemniające, bez efektu lustra)

Oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną nierozłącznie kojarzy się z pewnym stopniem przyciemnienia szyb. O ile w przypadku samochodów jest to efekt pożądany, o tyle we wnętrzach nie zawsze jest to dla Nas atrakcyjne. Co więcej w przypadku montażu folii przeciwsłonecznych – przyciemniających – w nowoczesnym budynku mieszkalnym, możemy nie uzyskać zgody na ingerencję w wygląd elewacji. Nowoczesna technologia znalazła jednak rozwiązanie tego problemu w formie folii selektywnych. Montaż tego typu folii przeciwsłonecznych to gwarancja możliwie najniższego stopnia przyciemnienia, przy jednocześnie bardzo dobrych parametrach ochrony przed słońcem. Folie selektywne są praktycznie bezbarwne, dzięki czemu ich obecność na szybach jest niezauważalna.

Folie nieprzeźroczyste (matowe/mleczne)

Folie przeciwsłoneczne – nieprzezroczyste to jeden z rodzajów folii matowych. Oklejanie szyb tego typu foliami to dwie główne korzyści w jednym produkcie. Są to folie mleczne (mrożone), których głównym zadaniem jest zasłonięcie widoku przez szybę, jednocześnie przepuszczając przez nią światło. Idealne do zastosowania w oknach elewacyjnych instytucji publicznych i lokali usługowych takich jak na przykład urzędy i gabinety lekarskie. Będą służyć podwójnie – przesłaniając widok przez szyby i chroniąc je przed nadmiernym nagrzewaniem. 

NASZA OFERTA


Usługi tego typu wykonujemy zarówno na terenie Warszawy jak i całej Polski. Jesteśmy obecnie największym dystrybutorem folii okiennych w Polsce z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej folii. Istnieję możliwość wykonania przez Nas osobiście pomiaru. Na każdą z naszych folii oferujemy kilkuletnią gwarancję producenta, która w zależności od typu folii oraz oklejanej powierzchni, może obejmować nawet do 15 lat.

Koszt usługi oraz czas realizacji jest kwestią indywidualną, zależną od:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.