Jeden montaż, wiele korzyści!

Oklejanie szyb folią matową to usługa o wyjątkowo szerokim zastosowaniu. Folie tego typu spotykamy zarówno na oknach elewacyjnych jak i ściankach kabin prysznicowych.

Postaramy się pokrótce przedstawić Wam wszystkie korzyści płynące z montażu folii matowych oraz szczególne okoliczności, przez które warto taką inwestycję rozważyć.

Częściowa przezierność

Podstawową cechą tego typu folii jest ich częściowa przezierność. Oklejona folią matową szyba traci swoją przezroczystość, ale jednocześnie wciąż przepuszcza światło. 

Zamiast firanek i zasłon

Ponadto folie te określane czasem jako folie mrożone na szyby, wyglądem zbliżone są do szkła piaskowanego, przez co z pewnością będą pełnić również funkcję dekoracyjną. 

Jak piaskowane szkło

Folie matowe określane są również jako folie mrożone na szyby. Po naklejeniu wyglądem zbliżone są do szkła piaskowanego, przez co z pewnością będą pełnić również funkcję dekoracyjną. Występują w kilku kolorach, chociaż na ogół stosuję się uniwersalne folie o mlecznym zabarwieniu. 

Możliwość zadruku i docięcia pod konkretne kształty

Folie tego typu jako jedyne na rynku folii okiennych przeznaczone są do zadrukowywania lub wycinania na ploterze. Wzór jaki może znaleść się na folii zależy od indywidualnych gustów i potrzeb. Oklejanie szyb folią matową dociętą według konkretnego projektu, w formie logotypu, napisu lub grafiki to popularne rozwiązanie w przypadku biur i okien elewacyjnych lokali usługowych.

Właściwości ochronne

Montaż folii matowej to również inwestycja w ochronę antywłamaniową oraz bezpieczeństwo. Niektóre rodzaje tego typu folii o zwiększonej grubości przeznaczone są właśnie do tego celu. Posiadają specjalne atesty. Zabezpieczają szkło przed uszkodzeniami, utrudniając włamywaczowi całkowite wybicie szyby. 

Są również określane jako bezpieczne, ponieważ chronią nasze życie i zdrowie zapobiegając niekontrolowanemu rozbryzgowi odłamków szkła, powstającego w skutek poważnego uszkodzenia szyby. 


Na których szybach warto montować folie matowe?

okna elewacyjne
witryny lokali
wewnętrzne przeszklenia biurowe
wnętrza mieszkalne

Montaż folii matowych na oknach elewacyjnych

Często się zdarza, że lokale typowo usługowe posiadają obszerne powierzchnie przeszkleń elewacyjnych. Dzięki temu całe wnętrze jest widoczne z ulicy, jednak czy zawsze taka transparentność jest Nam potrzebna? Problemem na pewno są okna elewacyjne ulokowane w gabinetach lekarskich lub pomieszczeniach socjalnych. W takich przypadkach przesłonięcie ich, chociażby na wysokość wzroku jest absolutną koniecznością.

Folie mrożone na szyby przepuszczają światło, także nie odetną pomieszczeń od światła słonecznego. Z powodzeniem można je montować zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony szyby. Ponadto tak jak wcześniej wspominaliśmy istnieję możliwość wycinania w nich wzorów, napisów i znaków. Jest to szczególnie przydatne w przypadku przeszklonych drzwi wejściowych, na których z pomocą folii można umieścić logotyp lub inne przydatne informację takie jak na przykład godziny otwarcia. Folie mrożona na szyby idealnie nadaję się również do zadruku. Dzięki temu dbając o prywatność, jednocześnie możemy zadbać o indywidualny charakter swoich okien. Tego typu rozwiązanie popularnie stosuję się w szkołach, przedszkolach oraz instytucjach użyteczności publicznej.

Oklejanie szyb folią matową wewnątrz biura

Najczęstszym problemem w nowoczesnych biurach jest zbyt duża powierzchnia wewnętrznych przeszkleń. Są atrakcyjne pod względem optycznego powiększania pomieszczeń, jednak w konsekwencji pozbawiają pracowników biura wszelkiej prywatności. Rolety i żaluzje są pewnym rozwiązaniem tego problemu, jednak determinują konieczność stałego korzystania z sztucznego światła w pomieszczeniach pozbawionych okien zewnętrznych. 

My proponujemy Wam montaż folii matowej. Tego typu folii absolutnie nie trzeba instalować na całej powierzchni szyb, przez co rozwiązanie to sprzyja uzyskaniu dodatkowych walorów estetycznych. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych preferencji folie matowe montuję się na szybach w formie pasów, wzorów lub napisów i elementów identyfikacji wizualnej firmy (logotypy/ grafiki). Oklejona folią matową szyba może pokazywać więcej lub mniej widoku zza drugiej strony szyby. Są to kwestie indywidualne.

Oklejanie szyb folią matową w domu

Folie mrożone na szyby w domu przydadzą się przede wszystkim w formie przesłony. Często stosuję się je w łazienkach oraz balkonach z przeszklonymi balustradami. Zasłaniają Nas, zapewniając intymność i poczucie bezpieczeństwa. Ponadto wykorzystuję się je również w formie ochronnej. Spełniają funkcję antywłamaniową oraz zabezpieczają oklejone szyby przed zbiciem.

Projekty indywidualne

W ramach naszych usług prócz samego montażu folii oferujemy również kompleksowe usługi projektowe. Tak na prawdę wystarczy że wskażecie Nam kierunek oraz nakreślicie problem. Na tej podstawie przygotujemy dla Was kilka wariantów możliwego oklejenia. Każdy projekt przygotowywany jest indywidualnie na specjalne zamówienie. W przypadku oklejania szyb folią matową w biurach oraz na oknach elewacyjnych, projekty najczęściej dotyczą wycięcia w folii ażurowych wzorów, pasów lub elementów identyfikacji wizualnej firmy. 

ZAMÓW USŁUGĘ!


Wystarczy do Nas napisać i określić jaki dokładnie efekt chcecie uzyskać. Przy pierwszym kontakcie mile widziane jest również określenie wstępnej powierzchni szyb oraz o ile to możliwe wymiarów okien. Na tej podstawie Nasza pierwsza odpowiedź może zawierać już wstępny kosztorys!

Po akceptacji przez Was naszej oferty cenowej możemy przystąpić do realizacji kompleksowej usługi! Na sam początek jeśli istnieje taka potrzeba przyjeżdżamy i wykonujemy dokładny pomiar powierzchni okiennych. Następnie przygotowujemy projekt oklejania. Czas potrzebny Nam na przygotowanie indywidualnego projektu to przeciętnie od 3 do 10 dni roboczych, w zależności od zakresu prac. Ostatnim etapem jest umówienie terminu i sam montaż 

Usługi realizujemy w większości na terenie Warszawy i okolic, jednak w szczególnych przypadkach oferujemy dojazd do klienta na terenie całej Polski.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.