montaż folii antywłamaniowych (ochronnych)
USŁUGI

Mówimy – bezpieczeństwo przede wszystkim!

Montaż folii antywłamaniowych lub też inaczej ochronnych, znajduję bardzo szerokie zastosowanie zarówno w zakresie ochrony mienia jak i naszego zdrowia i życia. Folie tego typu posiadają kilka istotnych cech, które możecie wykorzystać na różne sposoby w zależności od swoich potrzeb.

O czym powinniście wiedzieć?

Podstawowe korzyści

Bezpieczeństwo

Oklejanie okien folią ochronną stanowi formę zabezpieczenia szkła przed wszelkimi uszkodzeniami prowadzącymi do wybicia szyby. Z tego względu folie tego typu określa się mianem – bezpieczne. Przeciwdziałając skutkom rozbicia szkła, w tym głównie niekontrolowanemu rozbryzgowi odłamków, chronią nas przed okaleczeniem lub nawet śmiercią. 

Montaż folii antywłamaniowych w formie produktów zabezpieczających szkło poleca się szczególnie w przypadku wnętrz publicznych oraz mieszkalnych, w których mamy do czynienia z obszernymi przeszkleniami (okna elewacyjne, okna tarasowe i balkonowe, przeszklone drzwi, szklane balustrady itp.). 

Ochrona antywłamaniowa

Montaż folii antywłamaniowych tak jak napisaliśmy już powyżej – zabezpiecza szyby przed wybiciem. W kontekście próby włamania przez okno oznacza to uniemożliwienie  potencjalnemu intruzowi, dostania się do wnętrza – właśnie przez otwór powstały w skutek wybicia szyby. Folie tego typu są na tyle grube i wytrzymałe, że nawet w przypadku uszkodzenia utrzymują szkło w jednej powierzchni, tworząc barierę trudną do sforsowania. 

Są bezbarwne i całkowicie przezroczyste. Profesjonalnie zainstalowane na szybie pozostaną całkowicie niewidoczne dla włamywacza i nie wpłyną na wygląd okien. Pod tym względem stanowią interesującą alternatywę dla rolet antywłamaniowych lub nawet krat. 

Montaż folii antywłamaniowych (ochronnych) to popularne rozwiązanie w:

– budynkach instytucji finansowych takich jak banki,

– ambasadach,

– urzędach,

– sklepach oraz lokalach usługowych.

Ochrona przed skutkami eksplozji

Oklejanie okien folią antywłamaniową to również przeciwdziałanie skutkom wybuchów. W naszej ofercie znajdziecie montaż folii antywłamaniowej w specjalistycznym systemie No-Bar. 

No-Bar to obecnie najbardziej zaawansowana  na rynku folii okiennych, forma zabezpieczenia szkła  przed skutkami eksplozji. Składa się z folii ochronnych oraz dodatkowych profili aluminiowych montowanych do ram okiennych. 

No-Bar zatrzymuję falę ciśnienia wybuchowego, redukując zagrożenie wynikające z deszczu odłamków, powstającym w skutek każdej eksplozji ładunków wybuchowych, gazów i materiałów łatwopalnych. 

Systemy tego typu powstały jako środki prewencyjne w odpowiedzi na światowy problem terroryzmu. Sam No-Bar uznawany jest za jeden z najlepszych na rynku systemów ochronnych. Ponadto według testów przeprowadzonych na wniosek amerykańskiej agencji DTRA – system No-Bar kwalifikuję się do produktów ochronnych na najwyższym poziomie. 

Nasza oferta na montaż folii antywłamaniowych (ochronnych)

Oklejanie okien folią antywłamaniową to usługa, którą realizujemy tylko na produktach najwyższej jakości – foliach marki Armorlite, posiadających wszystkie niezbędne atesty ITB od klasy 01 do P2. Ponadto istnieję możliwość montażu folii antywłamaniowej nie tylko w formie folii bezbarwnej. Folie tego typu występują również w wariantach folii mlecznych/matowych lub przeciwsłonecznych.

Usługi realizujemy zarówno w Warszawie, jak i na terenie całego kraju. 

Koszt usługi jest kwestią indywidualną, zależną od:

  • rodzaju folii (klasa/bezbarwna/matowa/przeciwsłoneczna)
  • wielkości oklejanej powierzchni (m2)
  • systemu okiennego
  • lokalizacji okien w budynku (łatwy/trudny dostęp)