Tajemniczy dom w lesie i montaż folii lustro weneckie

Przedstawiamy kolejną z Naszych realizacji - montaż jednej z najpopularniejszych na rynku przeciwsłonecznej folii w typie lustro weneckie - Silver 35 Xtra. 

Trochę o samej realizacji…

Jak widzicie na powyższych zdjęciach sama willa to przykład nowoczesnej architektury bazującej na ogromnych powierzchniach przeszklonych. Tego typu budynki w znacznie wyższym stopniu niż inne w okresie letnim są narażone na nadmierne nagrzewanie się wnętrza. Montaż folii przeciwsłonecznych jest w takich przypadkach (ponad 270 m2 przeszkleń) zabiegiem niezbędnym. Folie przeciwsłoneczne w okresie letnim znacznie ograniczają nagrzewanie się szyb, odciążając klimatyzację. W okresie zimowym natomiast te same folie izolują szybę, redukując jej przepuszczalność cieplną na zewnątrz nawet o 30% (w zależności od produktu).

W przypadku tej realizacji wybór padł na jedną z najmocniejszych i najskuteczniejszych, lustrzanych folii z naszej oferty z serii Silver. 

UWAGA!

Przy okazji tego wpisu chcemy zapewnić, że montaż folii lustrzanych w żaden sposób nie przyczynia się do śmierci okolicznych ptaków, którym jak mogłoby się wydawać tego typu rozwiązanie będzie zagrażać. 

Otóż folie przeciwsłoneczne odbijają niewidoczne dla Nas ale widoczne dla ptaków promieniowanie UV. Dzięki tej właściwości foli przeciwsłonecznych ptaki bez problemu zauważą tylko pozornie niewidoczną dla nich powierzchnie oklejonej szyby. 

Folia Silver 35 Xtra

Silver 35 Xtra to zewnętrzna (Xtra) folia w typie lustro weneckie o srebrnym zabarwieniu powierzchni lustrzanej. 

Folie z serii Silver występują w 3 stopniach przyciemnienia: 20, 35, 50 oraz dwóch wariantach montażu: wewnętrznego i zewnętrznego (Xtra, XTRM - podwyższona gwarancja trwałości). 

Użyta przy tej realizacji Silver 35 Xtra to folia pośrednim stopniu przyciemnienia. Zatrzymuję do 72% całkowitej energii słonecznej, przy parametrze transmisji światła widzialnego na poziomie 31 - 33%. 

Jako produkt przeciwsłoneczny Silver 35 Xtra stanowi najrozsądniejszy kompromis pomiędzy wysoką skutecznością, a optymalnym przyciemnieniem. 

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą montażu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.