Ponad dekada gwarancji na folie przeciwsłoneczne!

folie przeciwsłoneczne

Szukasz folii przeciwsłonecznej najwyższej jakości? Folii, która wytrzyma próbę czasu na więcej niż liczy dekada - z dumą przedstawiamy serie XTRM produkcji Armorlite Exclusive. Na rynku, możemy obecnie znaleść ogromną ilość rozmaitych folii przeciwsłonecznych. Różnią się między sobą wyglądem, stopniem przyciemnienia, a przede wszystkim trwałością i skutecznością. Czym należy się kierować aby dokonać możliwie najlepszego wyboru? 

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować serię XTRM, czyli grupę wyselekcjonowanych folii przeciwsłonecznych na szkło i poliwęglan, do zadań specjalnych. XTRM to najlepsze parametry optyczne i przeciwsłoneczne, najwyższa skuteczność oraz ekstremalna trwałość potwierdzona aż 12-letnią gwarancją producenta!

Działamy na rynku od 1992 roku, dysponując już dokładnie 30-letnim doświadczeniem zarówno jako sprzedawcy jak i instalatorzy. Znamy się na foliach jak mało kto i tą właśnie wiedzą chcemy się z Wami podzielić. Przy wyborze odpowiedniej folii przeciwsłonecznej powinnismy wziąć pod uwagę 4 najważniejsze kwestie, jakimi są:

 1. wygląd folii, czyli kolor i poziom refleksu
 2. stopień przyciemnienia, czyli ilość zabieranego przez folie światła widzialnego
 3. parametry optyczne i przeciwsłoneczne, czyli skuteczność w walce z energią słoneczną
 4. trwałość, czyli wytrzymałość na pękanie, łuszczenie i odbarwienia

Niestety wybierając folie najczęściej kierujemy się tylko dwoma pierwszymi cechami folii przeciwsłonecznych, dodatkowo będąc kuszeni ceną, która w przypadku produktów niższej jakości z pewnością będzie atrakcyjniejsza. W efekcie inwestycja, która mogłaby Nam wystarczyć przynajmniej na 5-7 lat, bo tyle wynosi standardowa długość gwarancji dla folii dobrej jakości, ostatecznie nadaję się do powtórzenia po zaledwie 24 miesiącach. 

XTRM - WYGLĄD

Folie przeciwsłoneczne pod względem wyglądu dzielą się na dwa typy: refleksyjne (lustrzane, przyciemniające) i selektywne (nieprzyciemniające). Seria XTRM to wyłącznie produkty wysoce refleksyjne, działające na zasadzie lustra weneckiego. To właśnie takie folie, generujące ogromny refleks są uznawane za najbardziej wytrzymałe i skuteczne w walce z nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Wykorzystujemy je do najtrudniejszych, narażonych na największą ekspozycję realizacji, jakimi są:

 • okna fasadowe o dużej powierzchni 
 • szklane ściany kurtynowe/ osłonowe 
 • świetliki dachowe (szklane lub z poliwęglanu)

Folie w typie lustra weneckiego bazują na dużych kontrastach świetlnych, powierzchnia lustrzana wytwarza się zawsze od strony mocniej oświetlonej, kierunkowo przesłaniając widok przez szybę - w trakcie dnia jest to zawsze jej zewnętrzna strona. Czym ciemniejsza folia, tym większa refleksyjność i tym lepszy efekt przesłony. 

Folie z serii XTRM występują w 3 kolorach:

 • Silver, srebrne lustro
 • Titan, grafitowe lustro (neutralne)
 • Blue, niebieskie lustro

XTRM - PRZYCIEMNIENIE

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM, jako te najbardziej wytrzymałe występują wyłącznie w wariantach znacznie przyciemniających szybę, na poziomie 35 i 20% transmisji światła widzialnego. 

35% transmisji światła widzialnego:

To najpopularniejszy stopień przyciemnienia w przypadku folii refleksyjnych - nie za jasny i nie za ciemny, odznacza się bardzo dobrymi parametrami przeciwsłonecznymi. Stosuję się go najczęściej w przypadkach budownictwa mieszkalnego i standardowych okien pionowych. 

20% transmisji światła widzialnego:

Najmocniejsze możliwe przyciemnienie, oznaczające blokadę w zakresie około 80% światła widzialnego. Stosowane w najtrudniejszych i najcięższych przypadkach szyb o bardzo dużej łącznej powierzchni (fasady), dużym kącie odchylenia lub całkowicie poziomych (okna dachowe), które są najbardziej narażone na ekspozycję przez promienie słoneczne. 

XTRM - PARAMETRY

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM to najskuteczniejsze folie na rynku. W walce z nadmiernym nagrzewaniem się zewnętrznych powierzchni szklanych oferują blokadę energii słonecznej na poziomie od 62 do nawet 85% w zależności od typu szyb, ekspozycji oraz stopnia przyciemnienia folii. Szczegółowe karty techniczne dla każdej z folii XTRM znajdziecie w katalogu poniżej. 

XTRM SPECYFIKACJA TECHNICZNA

XTRM - WYTRZYMAŁOŚĆ

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM odznaczają się prawie dwukrotnie wydłużoną gwarancją producenta, w stosunku do produktów standardowych, na które gwarancja wynosi zwykle 5 do 7 lat. Długość gwarancji folii XTRM:

 • w przypadku standardowych szyb okiennych, całkowicie pionowych i umiarkowanej ekspozycji - jest to 12 do 15 lat
 • w przypadku dużych powierzchni szyb elewacyjnych, szyb dachowych, poziomych lub znacznie odchylonych i dużej ekspozycji na energię słoneczną  - do 10 lat

Seria XTRM obejmuje:

Folie Silver XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dostępne w 2 wariantach przyciemnienia 20 i 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie Titan XTRM:

Grafitowe, neutralne lustro weneckie, dostępne w 2 wariantach przyciemnienia 20 i 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie Blue XTRM:

Jasne, niebieskie lustro weneckie. Przyciemnienie 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie SilverTop XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dedykowane oklejaniu szklanych świetlików dachowych. Przyciemnienie 20% transmisji światła widzialnego. 

Folie SilverTop PC XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dedykowane oklejaniu świetlików dachowych z poliwęglanu.  Przyciemnienie 20% transmisji światła widzialnego. 

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji -  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych - Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.