Montaż folii przeciwsłonecznej Blue 35, ul. Aleksandrowska

montaż folii okiennej

Przedstawiamy Naszą kolejną realizację. Tym razem wybraliśmy się z montażem folii trochę dalej - do miasta Łodzi, na ulicę Aleksandrowską. Absolutna większość usług w zakresie instalacji folii przeciwsłonecznych ma na celu oczywiście ochronę szyb przed słońcem, a tym samym walkę z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. Jednak w tym przypadku powód montażu był całkowicie inny, a właściwości przeciwsłoneczne naszych folii - można powiedzieć - stanowią jedynie korzyść „uboczną”. 

Biurowiec z Aleksandrowskiej borykał się z pewnym niedyskretnym problemem w kwestii wyglądu elewacji. Najprawdopodobniej z powodu niedopatrzenia lub po prostu pomyłki zastosowano na niej dwa różne rodzaje szyb - standardowe, bezbarwne oraz przyciemniane, wybarwione na dość intensywny niebieski kolor. Niestety, jak możecie się domyślić - nie wyglądało to na celowy zabieg projektowy i w konsekwencji bardzo negatywnie wpływało na finalny odbiór, w gruncie rzeczy bardzo atrakcyjnego wizualnie, nowoczesnego w formie budynku. Elewacje koniecznie należało kolorystycznie ujednolicić, a najrozsądniejszym rozwiązaniem tego typu problemów są właśnie folie. 

Oklejanie szyb folią okienną jest szybką, czystą, nieinwazyjną i w pełni odwracalną formą zmiany koloru lub przyciemnienia szyby. Montaż folii nie wymaga demontażu szyb i odbywa się bezpośrednio na istniejących przeszkleniach.

Powierzone Nam zadanie nie było najprostsze - ogromna kilku-kondygnacyjna, szklana ściana kurtynowa z opcją do montażu folii jedynie od strony zewnętrznej. Niezbędny był podnośnik i mocna przeciwsłoneczna folia przeznaczona do zewnętrznych instalacji. 

Idealnie pasującą kolorystycznie do już istniejących niebieskich szyb, okazała się folia Blue 35 Xtra. Jedna z ciekawszych pozycji w Naszej ofercie. Typowa - refleksyjna (lustrzana) folia przeciwsłoneczna - ale, w charakterystycznym niebieskim wydaniu i optymalnym stopniu przyciemnienia (transmisja światła widzialnego na poziomie około 35%). 

Wybór folii Blue 35 Xtra prócz oczywistych walorów wizualnych oferuję również ochronę przeciwsłoneczną na bardzo wysokim poziomie. Jest to szczególnie istotne przy tej konkretnej realizacji, ponieważ mamy tutaj do czynienia z ogromną powierzchnią przeszklenia elewacyjnego. Niezabezpieczone bezpośrednio od zewnątrz szyby - bardzo mocno się nagrzewają i w konsekwencji mogą znacznie podkręcić temperaturę wnętrz. 

Blue 35 Xtra to jedna z folii przeciwsłonecznych z serii XtraZone. Jest to wyselekcjonowana grupa bardzo skutecznych i trwałych folii do zastosowania wyłącznie zewnętrznego. Są to produkty o różnym wyglądzie, odpowiadające na różne potrzeby. 

W serii XtraZone możemy wymienić między innymi: 

  • folie w typie lustro weneckie (Silver, SolarBronze), 
  • folie lustrzane - neutralne (Titan)  
  • folie selektywne - praktycznie bezbarwne (IR 75 Lite, IR 80)

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji -  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych - Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.