Making of z oklejania świetlika dachowego Westfield Arkadia!

Making of z oklejania świetlika dachowego Westfield Arkadia! 

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować folie przeciwsłoneczne z serii SolarBronze, bo to właśnie ten produkt wybrano do oklejenia świetlika dachowego Galerii Handlowej Westfield Arkadia. 

folie przeciwsłoneczne
widok od zewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra
folie przeciwsłoneczne
widok od wewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra
widok od zewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra
widok od zewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra
widok od zewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra
widok od zewnątrz - folia SolarBronze 20 Xtra

Folie SolarBronze

Seria SolarBronze to folie wysoko refleksyjne w typie lustro weneckie, o miedziano - brązowym zabarwieniu.

Folie z serii SolarBronze oferują:

  • dwa stopnie przyciemnienia:  35 (jaśniejszy) oraz 20 (najciemniejszy) 
  • dwa warianty montażu: od wewnętrznej strony szyby oraz zewnętrznej strony szyby (Xtra)

Do tej realizacji wybraliśmy folię montowaną od zewnętrznej strony szyb, w wariancie najciemniejszym - czyli folię SolarBronze 20 Xtra. 

Jak wybrać odpowiedni wariant folii przeciwsłonecznej?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na podstawie powyższej usługi. 

1. Kolor

Wybór tej konkretnej serii nie był przypadkowy, kolor folii miał bezpośrednio nawiązywać do podwieszonego pod świetlikiem ozdobnego, ażurowego stelarzu. 

SolarBronze jako folie o zabarwieniu miedziano - brązowym idealnie więc wpasowały się w tą koncepcję wnętrza. 

Lustrzane folie przeciwsłoneczne występują również w innych odcieniach. Najczęściej montowane są folie srebrne (seria Silver) lub grafitowe/neutralne (seria Titan).

2. Stopień przyciemnienia

Lustrzane folie przeciwsłoneczne najczęściej występują w 3 stopniach przyciemnienia: 50, 35 i 20. Czym mniejsza liczba w nazwie danej folii, tym jest ona ciemniejsza. Wartości liczbowe oznaczają przybliżoną, procentową ilość przepuszczanego przez folie światła widzialnego. 

Najpopularniejszym stopniem przyciemnienia jaki rekomendujemy to folie 35, które są najbardziej rozsądnym kompromisem pomiędzy ilością przepuszczanego światła, a redukcją ciepła.

W tym jednak przypadku, mieliśmy do czynienia z ogromną, otwartą powierzchnią wnętrza galerii handlowej oraz dodatkowo szybami w poziomie, które w większym stopniu narażone są na promienie słoneczne, niż standardowe szyby pionowe. 

Przy tego typu realizacjach zawsze rekomendujemy folie najciemniejsze (stopień przyciemnienia 20), bo to one odznaczają się najwyższą skutecznością w walce z nadmiernym nagrzewaniem się szyb. 

Oczywiście najciemniejszy wariant folii to również mniejsza ilość światła dziennego wpadającego do budynku, jednak przy tak dużej powierzchni zarówno samego przeszklenia jak i otwartego wnętrza, nie jest to znacznie odczuwalne. 

3. Wariant montażu: zewnętrzny (Xtra) lub wewnętrzny. 

Folie montowane od wewnętrznej strony szyby to rozwiązanie, którego zwykle nie polecamy, z dwóch powodów:

  • folie wewnętrzne można bezpiecznie zamontować jedynie na szyby pojedyncze, starego typu. W każdym innym przypadku - energia słoneczna gromadząca się bezpośrednio na powierzchni szyby można doprowadzić do jej pękania
  • folie wewnętrzne nie stanowią bezpośredniej bariery pomiędzy szybą a słońcem, w związku z czym są produktami znacznie mniej skutecznymi niż folie zewnętrzne

Folie przeciwsłoneczne przeznaczone do montażu zewnętrznego (Xtra) to ponad 90% wszystkich montowanych na rynku. Są skuteczniejsze i bez problemu można je zainstalować na szybach każdego typu, w tym zespolonych. 

Świetliki dachowe, szklane lub z poliwęglanu okleja się tylko i wyłącznie foliami zewnętrznymi (Xtra lub XTRM)

Zainteresowaliśmy Cie?

Wiemy, że okoliczności nie są ostatnio zbyt sprzyjające, a jednak pogoda jest coraz piękniejsza, słońce coraz mocniej grzeje… to idealny moment na zabezpieczenie okien przed wakacyjnymi upałami! 

Więcej informacji na temat montażu folii przeciwsłonecznych znajdziesz tutaj.

Usługi okienne - Maciej Grzęda

+48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.