Ochrona lakieru folią bezbarwną SunTek PPF

Folia na rysy i odpryski

Ochrona lakieru folią to usługa coraz bardziej popularna na polskim rynku nowych aut. Tylko folia PPF skutecznie zabezpiecza karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi. Konkurencyjne powłoki ceramiczne często mylnie uważa się za tańszą alternatywę dla oklejania, należy jednak pamiętać, że żadna, nawet najlepsza powłoka ceramiczna nie dorówna wytrzymałością folii.

W tym przypadku na warsztat wzięliśmy nowe BMW M8 Competition Cabrio, auto z nadania przeznaczone do szybkiej jazdy. Niestety, duże prędkości to również duże zagrożenie - zwłaszcza dla przedniej części nadwozia. Odpryski i mikrorysy to zmora każdego usportowionego samochodu w Polsce i na świecie. Uszkodzeniu powierzchni lakieru najmocniej ulegają najniższe elementy karoserii: zderzak, błotniki, progi, to one bezpośrednio zderzają się z drobnymi kamieniami wystrzelającymi spod kół innych pojazdów. Dodatkowo jeśli jesteśmy właścicielami samochodu dość nisko zawieszonego - tak jak to M8, obszar szczególnie narażony na odpryski powiększa się również o zakres maski, szyby czołowej, słupków A i nadszybia.

Aby uniknąć zagrożenia, polecamy ochronę lakieru folią bezbarwną PPF. Jeśli zastanawiacie się, która z opcji będzie lepsza, powłoka ceramiczna czy folia - to nie są rozwiązania, które możemy stosować zamiennie - ceramika nie zabezpiecza lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast z całą pewnością można instalować powłoki na folie ochronne, wzmacniając tym samym ich właściwości hydrofobowe.

Folia ma znaczenie, SunTek PPF

Do swoich usług wykorzystujemy wyłącznie produkty, które znamy, zaufanych zagranicznych producentów. W tym przypadku wybraliśmy folie amerykańskiej marki SunTek. Prezentowane powyżej M8, decyzją klientki, okleiliśmy częściowo w popularnym pakiecie FULL FRONT. Obejmuję on cały przód nadwozia, od zderzaka, przez błotniki po pas nadszybia. Folii PPF nie docinamy bezpośrednio na aucie, korzystamy z dedykowanej bazy formatek PPF SunTek. Poszczególne elementy karoserii wycina mechanicznie ploter tnący, dzięki czemu uzyskujemy idealnie docięte krawędzie oraz nie ryzykujemy uszkodzenia lakieru podczas instalacji.

Zamontowana na tym M8 folia to najmocniejszy wariant ochrony od SunTek - Reaction. Ten PPF to unikalne na rynku połączenie trwałości i wytrzymałości materiału, jakim jest poliuretan, z wyjątkowo silnymi właściwościami hydrofobowymi, które do tej pory mogły zaoferować jedynie najlepsze powłoki ceramiczne.

PPF Reaction jest optycznie przejrzysty, na powyższych zdjęciach można na siłę doszukiwać się różnic pomiędzy karoserią oklejoną, a nie oklejoną - jednak możemy Ci zagwarantować, rzeczonych różnic nie ma. Folia jest całkowicie bezbarwna, nie zmienia koloru lakieru, nie zmienia jego struktury i co najważniejsze, w przeciwieństwie do tańszych, dostępnych na rynku odpowiedników - nie żółknie. Producent objął ten produkt aż 12-letnią gwarancją.

Więcej informacji o ochronie lakieru folią znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowki, tg@warsfoll.com.pl +48 604 639 314

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.