Oszczędzaj prąd, zamontuj folie przeciwsłoneczne!

Tworzymy ten wpis w ciężkich czasach... Wszechobecne, gigantyczne podwyżki, trudny dostęp do surowców, niestabilna sytuacja polityczna… Ceny rosną, a potrzeby nie maleją, pytanie czy stać nas wciąż na taką wygodę jaką jest prąd?

Odpowiedzią na ten problem jest montaż folii przeciwsłonecznych. Folie nie produkują prądu, ale z pewnością pomogą w skutecznym uszczelnieniu powierzchni okiennych, tak aby gospodarować energię efektywniej.

Z tego wpisu dowiesz się jakie są główne rodzaje folii przeciwsłonecznych oraz jak montaż każdego z nich - realnie odciąży klimatyzację i tym samym zmniejszy Twoje rachunki za prąd. Zapraszamy!

W naszej ofercie znajdziecie folie okienne od Armorlite, izraelskiej marki, którą mamy przyjemność dystrybuować w Polsce już od ponad 30 lat. To jeden z wiodących producentów na rynku europejskim, a produkty z lini Exclusive uznawane są w branży za najbardziej trwałe, wytrzymałe i skuteczne. To ważna informacja, ponieważ to właśnie dobór odpowiedniej jakości folii jest gwarantem zwrotu inwestycji i oszczędności w przyszłości. 

Folie przeciwsłoneczne Armorlite (SolarZone) tworzone są w oparciu o system „Energy Efficiency”, który służy do obliczania energetycznego zysku. Według testów przeprowadzonych przez producenta:

Montaż folii przeciwsłonecznych zatrzymuję nawet do 80% całkowitej energii słonecznej (w zależności od typu folii/ stopnia przyciemnienia). 
80% całkowitej zatrzymanej energii słonecznej - to nawet o 30% mniejszy pobór prądu, który zużyłaby klimatyzacja, w takich samych warunkach bez zainstalowanych folii przeciwsłonecznych. 
80% całkowitej zatrzymanej energii słonecznej - to około 34% mniej czasu, który potrzebny jest klimatyzatorowi na schłodzenie wnętrza do optymalnej temperatury ok. 23oC
80% całkowitej zatrzymanej energii słonecznej - to obniżenie temperatury we wnętrzu o ok. 5.2oC
FOLIE PRZECIWSŁONECZNE = ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Folie przeciwsłoneczne Armorlite składają się z kilku warstw cienkiej folii, modyfikowanej dodatkowo zaawansowanymi procesami powlekania; to wysokiej jakości samoprzylepne laminaty. 

Profesjonalnie zainstalowane od zewnętrznej lub wewnętrznej strony szyby, filtrują promienie słoneczne, blokują ciepło, odblaski oraz szkodliwe UV; jednocześnie w przeciwieństwie do rolet czy żaluzji, nie pozbawiają Nas naturalnego światła.

Folie chroniące przed słońcem są w pełni transparentne, czyli nie przesłaniają widoku przez okna. Utrzymują przezroczystość szyb, a poprzez częściowe przyciemnienie, równocześnie kontrolują ilość energii słonecznej wpuszczanej do wnętrza, które w ten sposób znacznie mniej się nagrzewa. 

Oznacza to redukcję kosztów chłodzenia, zużycia urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych oraz co najważniejsze zmniejszenie śladu węglowego budynków.

Montaż folii przeciwsłonecznych doskonale sprawdzi się również w budynkach bez klimatyzacji. Poprzez zastosowanie produktów refleksyjnych o najwyższej skuteczności, poziom obniżenia temperatury we wnętrzach może okazać się wystarczający by w pełni zastąpić kosztowny system klimatyzacyjny. 

CZY MOŻNA OSZCZĘDZAĆ RÓWNIEŻ ZIMĄ? 

Przedstawiamy system LOW-E (low-emissivity), folie przeciwsłoneczne o najniższej na rynku emisyjności. Produkty te instalowane od wewnętrznej strony szyby, działają dwukierunkowo. Latem odbijają promieniowanie słoneczne na zewnątrz, natomiast w chłodniejszych okresach zwiększają poziom izolacji budynku odbijając uciekające ciepło z powrotem do wnętrza. Oszczędzają ogrzewanie zimą, równocześnie oszczędzając klimatyzację latem. 

TYP FOLII A JEJ SKUTECZNOŚĆ

Uwaga! Nie każdą folie można montować na każde okno. Jeśli jesteś zainteresowany wyłącznie zakupem - skonsultuj z Nami swój wybór. Przyjmuję się, że folie wewnętrzne można montować jedynie na systemy okienne z szybami pojedynczymi. W przypadku pakietów okiennych dwu i trzy-szybowych należy instalować folie zewnętrzne. Niewłaściwe zastosowanie danej folii, przy dużym nasłonecznieniu będzie skutkować pękaniem szyb po montażu folii. 

Napisz lub zadzwoń, zapytaj - Maciek Grzęda mg@warsfoll.com.pl + 48 660 741 679. 

FOLIE LUSTRZANE/ REFLEKSYJNE (folie lustro weneckie)
Maksymalna wydajność przy najkrótszym czasie zwrotu inwestycji

Folie przeciwsłoneczne z serii Silver, Titan oraz SolarBronze zapewniają maksymalną wydajność w optymalnej cenie. Ich wygląd możemy przyrównać do lustra weneckiego, zmieniają zwykłe szyby w efektowną dekorację, zwłaszcza w przypadku obszernych, elewacyjnych, szklanych ścian kurtynowych biurowców. 

Folie refleksyjne pod względem parametrów, są najskuteczniejszymi foliami przeciwsłonecznymi na rynku. Cechują się najwyższym wskaźnikiem całkowitej zablokowanej energii słonecznej sięgającym nawet 88% (SolarBronze 20 Xtra), w zależności od stopnia przyciemnienia. 

Zapewniają szybki zwrot kosztów montażu oraz długoterminowe oszczędności energii. Idealny wybór zarówno dla większych projektów komercyjnych, biurowców, galerii handlowych jak i również nowoczesnego budownictwa mieszkalnego z dużą powierzchnią okienną. 

Folie lustrzane od Armorlite występują w obu wariantach: do montażu zewnętrznego lub wewnętrznego. 

FOLIE PODWÓJNIE REFLEKSYJNE
Ogranicz nagrzewanie, zachowaj widok nocą

Wyżej opisane wysokowydajne folie refleksyjne działają na zasadzie lustra weneckiego. Oznacza to, że powierzchnia lustrzana zawsze wytwarza się po stronie mocniej oświetlonej. Za dnia, przy świetle słonecznym lustro mamy od zewnątrz, w nocy przy zapalonym świetle w pomieszczeniach, sytuacja ta się odwraca, lustro powstaję od wewnątrz. Folie podwójnie refleksyjne przeciwdziałają temu zjawisku. 

Seria OptiTune łączy w sobie wysoki współczynnik odbicia zewnętrznego (skuteczność termiczna) z niskim współczynnikiem odbicia do wewnątrz. Dzięki temu folie te doskonale odbijają ciepło słoneczne za dnia, w nocy pozwalając Nam się cieszyć widokiem zza okna. Folie te polecamy  zarówno do zastosowań domowych, jak i dużych, komercyjnych projektów. 

Folie podwójnie lustrzane od Armorlite występują wyłącznie w wariancie do montażu wewnętrznego. 

FOLIE SELEKTYWNE (nieprzyciemniające) 
Świetna wydajność, bez przyciemnienia

Przeciwsłoneczne folie selektywne gwarantują wysoką wydajność, jednocześnie nie zmieniając wyglądu oklejonej szyby. Przeciwnie do standardowych folii lustrzanych ich działanie nie opiera się na przyciemnieniu oraz wysokim refleksie. 

To stosunkowo młoda, nowoczesna technologia wykorzystująca selektywną - wybiórczą eliminację promieniowania podczerwonego IR, odczuwanego przez nas jako ciepło słoneczne. Dzięki temu folie te nie ograniczają znacznie transmisji światła widzialnego, równocześnie skutecznie redukując nagrzewanie się szyb.

Folie selektywne polecamy wszędzie tam gdzie nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na ingerencję w integralny, zewnętrzny wygląd szyb - mieszkania w blokach, biurowce, witryny. Idealnie sprawdzą się również w przypadku domów lub mieszkań z małą powierzchnią okienną, w których ilość światła dziennego wpadającego przez szyby jest szczególnie cenna i nie może być dodatkowo ograniczana poprzez montaż folii. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.