Oklejanie reklamowe mało i wielkoformatowe…

reklama na tirze

W tym wpisie chcielibyśmy pokrótce opowiedzieć Wam o reklamach, ale oczywiście nie takich zwykłych, tylko tych specjalnych naklejanych na samochód.

Jak można to zrobić, no i najważniejsze ile Nas to będzie kosztować?

Niestety na to drugie pytanie odpowiedzieć jest bardzo ciężko. Często otrzymujemy prośby o wycenę oklejenia auta reklamą i niestety równie często mamy z taką kalkulacją niemały problem. Wariantów na oklejanie są tysiące, ten sam logotyp, nakleić na karoserię możemy przynajmniej na trzy różne sposoby i na pięciu różnych foliach, a każdy z tych wariantów będzie choć ten sam to inny, zarówno w kwestii samej ceny usługi jak i trwałości oraz wrażeń estetycznych.

Co warto wiedzieć planując oklejanie reklamowe? 

Pierwszym i najważniejszym punktem jest projekt oraz zawarte w nim materiały, takie jak logotyp, napisy, grafiki czy zdjęcia. To właśnie te materiały ułożone w spójną całość dają Nam pewien pogląd na to jak można zrealizować taką usługę. Najprostsze naklejenie adresu www i logotypu na auto może wydawać się kwestią banalną i oczywistą, jednak jeśli chcemy żeby dobrze to wyglądało i nie zaczęło łuszczyć się i schodzić po miesiącu to warto pewne kwestie przemyśleć. 

Naklejanie logo

Także zacznijmy! Najlepszym przykładem na rozmaitość wariantów i problemów związanych z oklejaniem reklamowym jest po prostu logo. Takie znaki graficzne występują w wielu formach, są takie w jednym kolorze, dwóch lub zawierające w sobie przejścia tonalne.

O ile logotyp jest jednokolorowy - nie ma tu problemów, najlepiej wybrać odpowiednią folię, wyciąć w niej logotyp i po prostu nakleić. Przy dwóch kolorach lub trzech, możemy ten zabieg również z powodzeniem powtórzyć. A co jeśli logotyp zawiera przejście tonalne lub zawiera takie kolory, których nie dobierzemy z palety gotowych folii? W takiej sytuacji stosujemy oczywiście nadruk na folie wraz z wycięciem jej potem pod konkretny kształt.

Co jednak w sytuacjach kiedy logotyp jest bardzo skomplikowanym znakiem graficznym lub ma być naklejony w bardzo małym rozmiarze? W takich przypadkach niestety docięcie folii na ploterze nie jest możliwe, z dwóch powodów. Po pierwsze przewyższa to możliwości techniczne plotera tnącego oraz folii, a po drugie tak drobne elementy naklejone na karoserię mogą nie przetrwać pierwszej wizyty w myjni. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Niestety niezbyt estetyczne - należy zastosować nadruk i nakleić folie po prostu w formie paska. Najczęściej stosuję się do tego nadruk na folie bezbarwną, jednak musicie pamiętać że koloru białego nie da się nadrukować! 

Koszt naklejenia logotypu na karoserie to przeciętnie od 150 do kilkuset złotych lub nawet więcej. Wszystko zależy tu przede wszystkim od rozmiaru takiej naklejki i ilości materiału jaki będzie do takiej realizacji potrzebny. Nie bez znaczenia jest również oczywiście sama folia - niestety najczęściej czym lepsza i trwalsza tym droższa. 

nadruk na samochód

Naklejanie zdjęć i grafik 

Bardzo często projekt reklamy na nasze auto zawiera w sobie zdjęcia lub inne elementy graficzne, które mają zajmować znaczną część lub nawet całą karoserię. Jak wygląda taka realizacja?

Tutaj sytuacja jest bardzo klarowna, zdjęcie lub grafikę po prostu nadrukowujemy na folie i oklejamy nią cały element karoserii lub jego część, w zależności od projektu. Zdjęcie nie zawierające tła, tak jak w przypadku logotypu - można również dociąć z pomocą plotera w konkretny kształt po obrysie lub jeśli nie zawiera potrzebnych bieli nadrukować na folii bezbarwnej. Koszt tego typu usługi jest uzależniony od wielkości oklejanej powierzchni.

montaż zdjęcia na samochodzie
projekt reklamy na aucie
reklama na samochodzie

Oklejanie reklamą całego auta 

Oklejanie całego auta reklamą to nic innego jak usługa zmiany koloru auta, z tym że w tym przypadku nie stosuje się gotowej folii, a zadrukowanej na konkretne zamówienie według konkretnego projektu. Koszt takiej usługi zależny jest od wielkości oklejonego auta i może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. 

oklejanie samochodu wzorem
oklejanie samochodów grafiką

Zainteresowaliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu. 

Tomek Goleniowski

tg@warsfoll.com.pl

+48 604 639 314

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.