Oklejanie drzwi windy folią Brushed Aluminium

oklejanie drzwi warszawa

To zdjęcie wykonano przed montażem folii... Jak widzicie sytuacja nie była zbyt optymistyczna. Winda samochodowa - lokalizacja Foksal 13/15 Warszawa. 

Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd zniszczonej powierzchni? Otóż wystarczy odpowiednia folia samochodowa. Każdą idealnie gładką powierzchnię - blachy, tworzywa sztucznego czy szkła możemy bez problemu oklejać folią. 

Na rynku jest wiele folii samochodowych o różnym zastosowaniu - w tym jednak przypadku potrzebowaliśmy typowego produktu do zmiany koloru, czyli folii karoseryjnej. Tego typu folie stosuję się do oklejania samochodów, są to folie profesjonalnie przeznaczone na lakier i przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. 

Przy tej usłudze wykorzystaliśmy folię struktualną Brushed Aluminium od amerykańskiej marki Mactac. 

Czemu zastosowaliśmy akurat taką folie? Żadna folia samochodowa nie jest na tyle gruba aby w 100% zakryć najgłębsze ubytki lub rysy oklejanej powierzchni. Folia Brushed Aluminium jest folią o powierzchni imitującej strukturę szczotkowania. Dzięki temu, każda ewentualna nierówność, która mogłaby być widoczna po oklejeniu - optycznie gubi się w fakturze folii. 

Naszym drugim równie ważnym zadaniem przy tej realizacji była redukcja ogromnej ilości promieniowania słonecznego skupiającego się na dość ciemnej powierzchni drzwi windy. Blacha na słońcu nagrzewała się, puchła i odkształcała, a to w konsekwencji powodowało rysowanie się drzwi podczas każdego zamykania i otwierania windy. 

Oklejenie powierzchni drzwi folią - dodatkowo dość jasną - stworzyło barierę, która z całą pewnością znacznie zredukuję bezpośrednio absorbowane przez blachę ciepło słoneczne. 

Borykasz się z podobnym problemem? Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.