Ochrona lakieru folią SunTek i Carrera 911 Turbo S

ochrona lakieru folia

Bo fajna fura to zadbana fura! 

Co można zrobić, żeby już nie martwić się rysami i odpryskami lakieru? Zabezpieczyć auto ochronną folią bezbarwną! Oto jedna z naszych ostatnich realizacji i Carrera 911 Turbo S. 

Przedstawiamy...ochrona lakieru bezbarwną folią SunTek PPF ULTRA.

Na początek, trochę o samej usłudze. Carrera to auto niskie, o dość opływowym kształcie przedniej części nadwozia…i powiedzmy sobie szczerze Carrera Turbo nie jest samochodem, którym jeździ się wolno! Co za tym idzie, cały przód auta w trybie przyśpieszonym zbiera z drogi wszystko to co najgorsze. Piach, żwir czy też drobne kamienie.

Już po pierwszym miesiącu użytkowania takiego auta można zauważyć drobne zarysowania oraz odpryski na powierzchni lakieru. Powstają i nawet nie wiadomo kiedy! Sposobów na ochronę lakieru jest kilka. Są to specjalne preparaty, powłoki ceramiczne lub właśnie folie. Jednak tylko folię, jako bezpośrednia i namacalna warstwa ochronna jest w stanie zabezpieczyć lakier przed grubymi rysami i odpryskami.

W przypadku tej usługi Nasz Klient zdecydował się na pakiet ochronny obejmujący cały front auta. Nazywamy go fachowo pakietem FULL FRONT. Oznacza zabezpieczenie następujących elementów: maska, błotniki przednie, zderzak przedni, reflektory, lusterka oraz słupki A i nadszybie. Taki zestaw ochronny zabezpiecza wszystkie najbardziej narażone powierzchnie lakieru podczas drogowej eksploatacji auta. 

ST ULTRA _911 turbo _1
ST ULTRA _911 turbo _5
ST ULTRA _911 turbo _2

Folia SunTek Ultra - 10 lat ULTRA ochrony

Co do samej realizacji… Jesteśmy dystrybutorem folii SunTek PPF i właśnie tej folii w wariancie ULTRA (10 lat gwarancji) użyliśmy w tym przypadku. Amerykańska marka folii SunTek to jedna z tych kilku marek, które oferują najwyższej jakości folie ochronne o tzw. zdolności do samoregeneracji. 

Co to oznacza? Standardowe folie ochronne, zabezpieczają lakier tylko swoją powierzchnią i grubością, jednak powstające ubytki na jej powierzchni pozostają, a folia do momentu wymiany na nową nosi ślady tych uszkodzeń. Folie samoregenerujące się to nowa generacja folii do ochrony lakieru.

Folie te, tak samo jak standardowe folie ochronne ulegają uszkodzeniom, ale w przeciwieństwie do tańszych produktów, potrafią same się zregenerować tylko poprzez wysoką temperaturę. Latem nie trzeba nic robić, natomiast zimą wystarczy oblać zarysowane powierzchnie gorącą wodą lub podgrzać je suszarką. Gwarantujemy - po ubytkach nie będzie śladu!

Ta technologia pozwala utrzymać wygląd i kondycję lakieru, zawsze w nienagannym stanie, bez konieczności wymiany folii na nową zaraz po pierwszym roku eksploatacji. Folie SunTek posiadają 5 lub 10-letnią gwarancję producenta na trwałość.

Warto również wspomnieć że wariant ULTRA wyposażony jest w dodatkową powłokę hydrofobową, która ułatwia spływanie wody z powierzchni folii, przez co sama żywotność folii jest dłuższa, a oklejoną powierzchnię po prostu łatwiej jest utrzymać w czystości. Warstwa hydrofobowa zapobiega również osadzaniu się na powierzchni folii takich substancji jak między innymi: smoła, sole i tłuszcze. 

Folie do ochrony lakieru SunTek to również obszerna baza szablonów! Folie ochronne na lakier nie są foliami, które formuję się termicznie, dlatego położenie ich na skomplikowane powierzchnie 3D może czasem być problematyczne, nawet dla doświadczonych aplikatorów. Z tego też względu najwięksi producenci tego typu folii oferują swoje bazy szablonów na poszczególne modele aut.

Myślicie pewnie, że was jako klientów to nie obejmuję - jednak… Takie szablony to gwarancja idealnego wykończenia krawędzi, ponieważ szablony są docinane zawsze na specjalne zamówienie na ploterze tnącym. Oczywiście nie ma obecnie takiej bazy, która obejmowałaby dokładnie każdy model i rocznik danego auta. Czasem koniecznością jest docinanie folii z tzw. ręki. W takich przypadkach końcowy, wizualny efekt zależy tylko i wyłącznie od umiejętności i doświadczenia aplikatora. W tym przypadku, tej usługi nie mieliśmy problemów - cały PAKIET FULL FRONT został oklejony szablonami z bazy SunTek. 

Usługa, w którą warto zainwestować...

Montaż folii do ochrony lakieru to zwykle koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od wybranego pakietu, czy dowolnego doboru elementów. Standardowe pakiety są trzy: full front, bikini front oraz całe auto. Jednak dobór elementów jest dowolny. Okleić folią ochronną można każdy lakierowany element karoserii.

My pracujemy wyłącznie na foliach SunTek. Nasze ceny montażu folii ochronnej wynikają przede wszystkim z ilości i jakości użytej folii. Samoregenerujące się folie ochronne klasy premium takie jak między innymi SunTek właśnie - już przy samym zakupie są przynajmniej dwukrotnie, a nawet trzykrotnie droższe od produktów ochronnych niższej jakości. 

Zainteresowaliśmy Cie?

Tomek Goleniowski

tg@warsfoll.com.pl

+48 604 639 314

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.