No-Bar  – system wspomagający folie przeciwwybuchowe

Przedstawiamy produkt unikalny - system mechanicznie mocujący folie przeciwwybuchowe i antywłamaniowe do istniejącej stolarki okiennej. Maksymalna ochrona dedykowana sytuacjom ekstremalnym. 

Działanie systemu No-Bar opiera się na zarejestrowanym w USA patencie (nr 8,151,540B2) - poprawia skuteczność zainstalowanych folii ochronnych, tworząc z szyb i fasad szklanych jeszcze silniejszą barierę dla eksplozji i uderzeń. No-Bar przytwierdza folię bezpośrednio do ramy okiennej - maksymalnie zwiększa jej wytrzymałość i tym samym opóźnia lub przeciwdziała zapadaniu się okna w przypadku wybuchu. 

Jak to działa?

System mocujący No-Bar składa się z profili aluminiowych, montowanych bezpośrednio na istniejącą stolarkę okienną. Konstrukcja ta pozwala przytwierdzić folię zarówno do szyby, jak i do ramy okna - czego nie możemy uzyskać w przypadku standardowego montażu folii przeciwwybuchowych. 

Elastyczny, absorbujący wstrząsy system mocujący No-Bar wytrzymuję zarówno ogromny nacisk, jak i bezpośrednią siłę, zapewniając skuteczną ochronę przed eksplozją, wybuchem bomby, włamaniem, czy klęskami żywiołowymi - co w przeciwnym wypadku doprowadziłoby do rozbryzgu niebezpiecznych odłamków szkła i całkowitego zniszczenia powierzchni szklanych. 

No-Bar jest odpowiedni dla większości ram okiennych, włącznie z fasadami, drzwiami i świetlikami dachowymi. Montaż jest szybki, nieinwazyjny i bezproblemowy, a sam system jest dopasowywany do oryginalnego koloru zastanej stolarki okiennej (dobór koloru w ramach zakupu produktu). 

Co zapewnia system No-Bar?

Maksymalna ochrona przed wybuchem/ eksplozja  (+ folie przeciwwybuchowe / ochronne)

W porównawczych testach wybuchowych, system mocujący No-Bar znacznie przewyższa konkurencyjne mechaniczne systemy kotwiące i przekracza wymagania GSA poziom C + D z poziomem zagrożenia 3A.

Maksymalna ochrona przed włamaniem:

Dla potencjalnych przestępców - włamywaczy, wandali. No-Bar jako system wzmacniający wytrzymałość szyb, w znacznym stopniu utrudnia ich wybicie z ramy okiennej, bezpośrednio uniemożliwiając intruzom wtargnięcie do budynku przez uszkodzone powierzchnie przeszklone. 

Wzmocniona ochrona przed huraganem:

System mocujący No-BarTM został zbadany w kierunku wytrzymałości+420 psf w ASTM E330 badaniu podmuchu wiatru.

Wzmocniona odporność przeciwpożarowa:

System mocujący No-BarTM zapewnia istotne minuty ochrony przed atakiem koktajlem Mołotowa lub podpaleniem.

Wypróbowany i sprawdzony w pełnej skali testów wybuchowych na żywo.

System mocujący No-BarTM przekracza wymagania GSA klasy C i D, wytrzymując ciśnienie 22 psi i impuls 95 psi*msec 100 kg TNT z wysokości 18 metrów. (ISO 16933:2007(E) 100Kg TNT jak następuje: EXV45(X), EXV33(X), EXV25(X), EXV19(X)

Gdzie warto zastosować?

System No-Bar wspomagający folie przeciwwybuchowe i antywłamaniowe polecamy do:

1. Miejsca o wysokim stopniu bezpieczeństwa lub wysokiego ryzyka, takie jak ambasady, lotniska, kompleksy naftowe/gazowe lub bazy wojskowe.

2. Witryny sklepowe i centra handlowe o wysokim ryzyku włamania lub wandalizmu. No-Bar stanowi estetyczną alternatywę dla krat okiennych lub żaluzji, a także umożliwia 24-godzinny podgląd cennych towarów.

3. Obszary narażone na ekstremalne, niebezpieczne warunki pogodowe, takie jak huragan lub trzęsienie ziemi.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.