Nieprzyciemniające folie okienne ?

Folie przeciwsłoneczne - nieprzyciemniające?

Prawda czy mit ?

Od lat na rynku panuję przekonanie, że to stopień przyciemnienia folii w głównej mierze decyduję o jakości jej parametrów przeciwsłonecznych. Oczywiście po części jest to prawda. Biorąc pod uwagę standardowe folie przeciwsłoneczne - czym ciemniejsze tym niższa wartość przepuszczalności promieniowania IR (ciepło słoneczne).

Jednak technologia wciąż idzie naprzód, ma to również swoje odzwierciedlenie w branży folii architektonicznych. Na rynku pojawiła się grupa nowych produktów, określanych jako folie selektywne. Jakie one są? Są praktycznie przezroczyste - celowo używam słowa praktycznie - ponieważ jest to stopień przyciemniania niemalże tak naturalny, że po instalacji praktycznie niezauważalny. 

Selektywne folie przeciwsłoneczne, osiągają bardzo dobre parametry przeciwsłoneczne, porównywalne z ciemniejszymi produktami standardowymi. Idealnie nadają się do dużych powierzchni przeszklonych w domu czy w biurze - kiedy zależy Nam na jak najbardziej naturalnym widoku przez okno. Przydają się również w sytuacjach kiedy, nie mamy odgórnej zgody spółdzielni mieszkaniowej na znaczną ingerencję w wygląd zewnętrzny budynku. 

W naszej ofercie folii okiennych produkcji Armorlite® Exclusive, folie selektywne znajdziecie jako serię IR. Seria ta oferuję pięć produktów o selektywnym spektrum. Produkty te przeznaczone są zarówno do montażu od wewnątrz budynku jak i od jego zewnętrznej strony. Blokują do 93% promieniowania IR (ciepło), zachowując jednocześnie najniższy możliwy poziom przyciemnienia. Ponadto posiadają bardzo niski zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny refleks - nie tworzą powierzchni lustrzanych w przeciwieństwie do standardowych refleksyjnych/ lustrzanych folii przeciwsłonecznych (seria Silver, Titan). 

Seria IR produkowana jest przy użyciu nanotechnologii. Dzięki temu te folie przeciwsłoneczne uzyskują wyjątkową na rynku trwałość oraz brak efektu blaknięcia. 

Przy okazji folii zabezpieczających przed słońcem na okna warto również o foliach przeznaczonych na szyby samochodowe. Nasz producent Armorlite® (producent kultowej serii folii do szyb samochodowych Raycer®) zadbał również o tą kwestię. W naszej ofercie dostępna jest selektywna folia przeciwsłoneczna IR 75 Car, która w takim sam sposób (jak wyżej opisany) chroni cię przed ciepłem słonecznym wewnątrz auta. 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia naszej ostatniej realizacji tego typu. Miasto Radom. Klientowi szczególnie zależało na zachowaniu zaprojektowanej kolorystyki szyb elewacyjnych. Folia przeciwsłoneczna IR Lite 75 Xtra® (zewnętrzna) sprawdziła się doskonale. 

radom_ir75lite_3
radom_ir75lite_1

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem lub usługą montażu folii z serii IR, dzwoń lub pisz chętnie odpowiemy na każde pytanie. 

Maciek Grzęda

mg@warsfoll.com.pl

+48 660 741 679

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.