Masz dość słońca? Ochronią cię folie przeciwsłoneczne

Ciepłe promienie słońca są przyjemne, ale tylko wówczas, gdy… nie trzeba pracować. W nagrzanym pomieszczeniu nie pracuje się komfortowo. Jeżeli temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka, to czas pomyśleć o foliach przeciwsłonecznych.

Z niecierpliwością oczekujemy cieplejszych dni w roku, bo miło wypoczywa się na plaży, gdy świeci słońce. Wystarczy jednak by przez kilka dni z rzędu termometr pokazywał wysokie temperatury, pojawia się pytanie o to, jak ochronić się przez zbyt intensywnym słońcem. Jest to szczególnie ważne dla osób, które – mimo wysokich temperatur – muszą wykonywać zawodowe obowiązki. Rozwiązaniem może być zastosowanie folii przeciwsłonecznych. To produkty, które swoje miejsce znajdują coraz częściej w biurach i mieszkaniach.

Czym są folie przeciwsłoneczne? To specjalne wyroby produkowane z myślą o umieszczeniu ich na zewnętrznych lub wewnętrznych szybach. Sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, w których została zamontowana klimatyzacja, jak i w tych, w których takiej nie ma. Choć największą popularnością cieszą się latem, to nie można zapomnieć, że swoją rolę spełniają również zimą, bo dzięki nim można skutecznie chronić pomieszczenia przed utratą ciepła.
[video_embed url="https://www.youtube.com/watch?v=kPe4XEUtvcc"]

Zakup nie tylko z myślą o mieszkaniu

Lato to czas, gdy pracodawca musi w szczególny sposób zadbać o swoich pracowników. Zapewnienie im prawidłowej temperatury w pomieszczeniu jest jednym z podstawowych obowiązków osoby zatrudniającej. Wykorzystanie folii przeciwsłonecznych jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że w ten sposób pracodawca może wywiązać się ze swoich obowiązków i jednocześnie zapewnić swoim podwładnym optymalne warunki pracy.

Choć folie przeciwsłoneczne stosowane są w biurach czy budynkach użyteczności publicznej, nie można zapomnieć, że takie rozwiązanie jest również dostępne dla klientów indywidualnych. Ci drudzy mogą zdecydować się na takie rozwiązanie, by obniżyć wysokość rachunku za prąd – udowodniono, że stosowanie folii przeciwsłonecznej pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii.

By uatrakcyjnić pomieszczenie

Folie przeciwsłoneczne to produkty chroniące przed nadmierną ilością słońca i tym samym przegrzaniem pomieszczenia. Ich dodatkową funkcją jest kontrolowanie przepuszczalności światła widzialnego. W ten sposób lokal mieszkalny czy biuro jest równomierne oświetlone. Ten czynnik również ma znaczenie dla naszego samopoczucia.

Poza praktycznością folii przeciwsłonecznych nie można zapomnieć, że produkty te są wytwarzane w wielu kolorach oraz stopniach przyciemnienia. Oznacza to, że osoby zainteresowane zakupem nie powinny mieć problemu z dobraniem folii do wystroju wnętrza. Zastosowanie tych produktów może też wyeliminować konieczność nabycia innych elementów np. rolet czy firanek i zasłon.

folie-okienne-warsfoll-5
folie-okienne-warsfoll-4
folie-okienne-warsfoll-2
folie-okienne-warsfoll-1

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.