folie okienne
DYSTRYBUCJA

Folie na okna?

Folie okienne to zbiór kilkunastu produktów, różniących się pomiędzy sobą budową, wyglądem, ale co najważniejsze funkcją jaką mają spełnić.  W branży, wyróżniamy 4 podstawowe źródła problemów z oknami, przez które warto wspomóc się instalacją folii na szyby. Są to kwestie związane z nadmiernym nagrzewaniem, promieniowaniem UV, bezpieczeństwem oraz prywatnością. Postaramy się pokrótce wyjaśnić Wam jak każdy z tych problemów może być skutecznie rozwiązany.

W naszej ofercie znajdziecie folie okienne każdego typu – przeciwsłoneczne, antywłamaniowe, matowe oraz anty-graffiti. Jesteśmy wyłącznym w Polsce dystrybutorem folii okiennych marki Armorlite (Exclusive/Standard). Prowadzimy sprzedaż wysyłkową – hurtową oraz detaliczną na terenie całego kraju. Zakupu dokonać można również bezpośrednio w naszej siedzibie w Warszawie. 

 

Nadmierne nagrzewanie – folie przeciwsłoneczne

Kwestia zbyt dużej ilości ciepła słonecznego wnikającego do wnętrza Waszego domu lub biura to problem najbardziej prozaiczny i tym samym najczęściej spotykany. Folie na okna o charakterze przeciwsłonecznym mają jedną podstawową właściwość, odbijają i absorbują promieniowanie IR – znane Nam po prostu jako ciepło słoneczne. Wybór folii okiennych tego typu jest bardzo szeroki. Folie różnią się między sobą kolorem, stopniem przyciemnienia ale co najważniejsze parametrami. Najlepsze produkty na rynku potrafią zredukować ilość ciepła wnikającego przez szyby do 93%,  co w rzeczywistości oznacza spadek temperatury wnętrza nawet o 15 stopni. 

Folie okienne przeznaczone do ochrony przed słońcem są w większości foliami lustrzanymi ( wyjątek stanowią folie selektywne i ceramiczne ). Wygląd i działanie takiej folii często wykorzystuję się dla uzyskania efektu tzw. lustra weneckiego. Występują w kilku odcieniach i przynajmniej 3 stopniach przyciemnienia. 

Popularnie uważa się że to właśnie stopień przyciemnienia folii decyduję o ilości zatrzymanego ciepła i oczywiście jest w tym dużo prawdy. Czym folia okienna ciemniejsza, tym skuteczniejsza. Jednak o ile auto z przyciemnionym szybami wydaję się być bardziej eleganckie, o tyle ciemne folie na szyby w domu czy biurze, nie zawsze są dla Nas najkorzystniejszym wyjściem. Na rynku od niedawna, pojawiła się nowa grupa produktów, są to okienne folie selektywne. Charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem redukcji ciepła słonecznego, przy najniższym możliwym przyciemnieniu szyby ( są praktycznie bezbarwne ). 

folie przeciwsłoneczne warszawa
folie antywłamaniowe warszawa

Bezpieczeństwo i ochrona – folie antywłamaniowe i anty-graffiti

Jedną z najważniejszych, chociaż najbardziej pomijaną funkcją folii okiennych, są ich właściwości ochronne. Rzadko kto pamięta że szkło, które nie jest odpowiednio zebezpieczone, czy to w formie witryny sklepowej czy przeszklenia balustrady – zawsze stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Standardowa szyba, w momencie rozbicia rozpada się na kawałki, przez co naraża nas na okaleczenia, jeśli znajdujemy się w polu rozbryzgu. Zadaniem folii na szyby – tzw. bezpiecznej, jest mechaniczne zabezpieczenie oklejonego szkła przed rozpadem. Sama folia okienna nie jest nigdy w stanie uchronić szyby przed każdym celowym uszkodzeniem, jednak zawsze zapobiegnie rozbryzgowi odłamków szkła, utrzymując je w jednej płaszczyźnie. 

Powyższa “bezpieczna” funkcja folii okiennych, znalazła również szerokie zastosowanie przy okazji produktów chroniących Nas przed włamaniem. Folie o charakterze antywłamaniowym, cechują się dużą wytrzymałością na mechaniczne działania siłowe, przez co utrudniają włamywaczowi uszkodzenie i wybicie szyby. Folie na okna tego typu są bezbarwne, a profesjonalnie zamontowane będą całkowicie niewidoczne dla potencjalnego intruza. 

Folie okienne to również ochrona przed skutkami eksplozji. W naszej ofercie znajdziecie specjalistyczny system przeciwwybuchowy No-Bar, zakwalifikowany przez amerykańską DTRA, do produktów gwarantujących bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Stosuję się go najczęściej  w sklepach, bankach lub ambasadach.  

Prywatność – folie matowe (mrożone)

Jeśli w Waszym biurze jest zbyt dużo przeszkleń i każdy obserwuję każdego – matowe folie na szyby będą idealnym rozwiązaniem! Folie okienne tego typu to folie półprzezierne (półprzezroczyste) – uniemożliwiają wgląd przez oklejoną szybę, jednocześnie przepuszczając przez nią światło. Najczęściej stosuję się je w gabinetach lekarskich, szpitalach, szkołach, biurach i innych instytucjach użytku publicznego. Folie na okna w takim wariancie posiadają powierzchnię zbliżoną wyglądem do szkła mrożonego o różnym stopniu przezierności. Ponadto są to folie, w których można wycinać różnego rodzaju wzory, napisy lub elementy identyfikacji wizualnej firmy, np. logotypy. Doskonale nadają się do oklejania wewnętrznych przeszkleń biurowych, nadając im oryginalny, atrakcyjny charakter.  

dowiedz się więcej o specyfikacji technicznej naszych folii