Folie na okna i szyby

Folie okienne to zbiór kilkunastu produktów, różniących się pomiędzy sobą budową, wyglądem, ale co najważniejsze funkcją jaką mają spełnić.  W branży, wyróżniamy 4 podstawowe źródła problemów z oknami, przez które warto wspomóc się instalacją folii na szyby. Są to kwestie związane z nadmiernym nagrzewaniem, promieniowaniem UV, bezpieczeństwem oraz prywatnością. Postaramy się pokrótce wyjaśnić Wam jak każdy z tych problemów może być skutecznie rozwiązany. 

W naszej ofercie znajdziecie folie okienne każdego typu – przeciwsłoneczne, antywłamaniowe, matowe oraz anty-graffiti. Jesteśmy wyłącznym w Polsce dystrybutorem folii okiennych marki Armorlite (Exclusive/Standard). Prowadzimy sprzedaż wysyłkową – hurtową oraz detaliczną na terenie całego kraju. Zakupu dokonać można również bezpośrednio w naszej siedzibie w Warszawie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej  o specyfikacji technicznej naszych folii?

Nadmierne nagrzewanie – folie przeciwsłoneczne

Kwestia zbyt dużej ilości ciepła słonecznego wnikającego do wnętrza Waszego domu lub biura to problem najbardziej prozaiczny i tym samym najczęściej spotykany. Folie na okna o charakterze przeciwsłonecznym mają jedną podstawową właściwość, odbijają i absorbują promieniowanie IR – znane Nam po prostu jako ciepło słoneczne. Wybór folii okiennych tego typu jest bardzo szeroki. Folie różnią się między sobą refleksyjnością, kolorem, stopniem przyciemnienia, czyli podsumowując – parametrami. Najlepsze produkty na rynku potrafią zredukować ilość ciepła wnikającego przez szyby nawet o 86% – co w rzeczywistości oznacza spadek temperatury we wnętrzu nawet o 15 stopni Celsjusza!

Prywatność – folie matowe (mrożone)

Jeśli w Waszym biurze jest zbyt dużo przeszkleń i każdy obserwuję każdego – matowe folie na szyby będą idealnym rozwiązaniem! Folie okienne tego typu to folie półprzezierne (półprzezroczyste) – uniemożliwiają wgląd przez oklejoną szybę, jednocześnie przepuszczając przez nią światło. Najczęściej stosuję się je w gabinetach lekarskich, szpitalach, szkołach, biurach i innych instytucjach użytku publicznego. Folie na okna w takim wariancie posiadają powierzchnię zbliżoną wyglądem do szkła piaskowanego, występują w kilku  stopniach przezierności. Ponadto są to folie, w których można wycinać różnego rodzaju wzory, napisy lub elementy identyfikacji wizualnej firmy.  Doskonale nadają się do oklejania wewnętrznych przeszkleń biurowych, nadając im oryginalny,  atrakcyjny charakter.