Folie matowe w pigułce

Wszystko co powinniście wiedzieć o foliach dekoracyjnych tzw. "mrożonkach"...

Na początek - które to są te folie matowe?

Najprościej mówiąc - są to folie, które przepuszczają światło, jednocześnie uniemożliwiając wgląd przez oklejaną szybę. Na pewno wiele razy się z nimi zetknęliście - na przykład na oknach gabinetu stomatologicznego, w szpitalu czy nawet na drzwiach kabiny prysznicowej! Wyglądem przypominają popularny efekt szkła mrożonego.

Z jakich powodów najczęściej montuję się folie matowe?

Po pierwsze są skutecznym rozwiązaniem na problem z prywatnością! Obecnie w architekturze wnętrz najpopularniejszym trendem jest zastępowanie ścian obszernymi przeszkleniami. Jest to jak wiadomo nie tylko atrakcyjne ale również przydatne, zwłaszcza kiedy chcemy się cieszyć jak największą ilością światła dziennego w pomieszczeniach.

Niestety szyby są przezroczyste i o ile przy przeszkleniach elewacyjnych wyższych kondygnacji obdarowują nas pięknymi widokami – o tyle na parterze, czy we wnętrzach biurowych absolutnie pozbawiają nas jakiejkolwiek intymności, umożliwiając wszystkim wgląd w naszą prywatną przestrzeń. To właśnie wtedy warto sięgnąć po folie matowe! Ochronią Cię przed niechcianymi spojrzeniami i nie pozbawią światła słonecznego.

Po drugie folie matowe z powodzeniem można wykorzystać dla efektów dekoracyjnych! Przy obecnej technologii, z pomocą plotera – możliwe jest wycięcie każdego wybranego wzoru na powierzchni folii. Może to być dosłownie wszystko – pasy, kwadraty, trójkąty, koła – ograniczać Was może tylko wyobraźnia! A jeśli oklejane szyby znajdują się w biurze czy innym wnętrzu publicznym – idealnym rozwiązaniem będzie wycięcie w folii elementów identyfikacji wizualnej firmy, np. logotypu, napisu lub numeru telefonu. Najpopularniejszym tego typu produktem w naszej ofercie jest folia Armorlite M5600. 

Czy folie matowe chronią szybe przed uszkodzeniem ?

Standardowe folie matowe niestety nie będą stanowiły zabezpieczenia szyby przed uszkodzeniem. Mogą zapobiec jedynie delikatnym zarysowaniom.

Jeśli jednak zależałoby Wam na połączeniu foli matowej i ochronnej w jednym produkcie – na rynku istnieją takie specjalistyczne folie – natomiast w takim wypadku na pewno trzeba się liczyć z wyższą ceną. W naszej ofercie takimi produktami są Armorlite 5 mil matte white lub 12 mil matte white. 

Czy folie matowe występują w innych kolorach niż biały?

Tak, chociaż  wybór zależy od danego producenta folii. Warto również mieć na uwadze fakt, że czym ciemniejszy kolor takiej folii okiennej tym mniej światła przepuszczanego przez szybę. W naszej ofercie oprócz standardowej folii białej, znajdziecie również brązową, szarą oraz opcję połowiczną - z jednej strony matową z drugiej lustrzaną.

Montaż od wewnątrz czy z zewnątrz?

To zależy od danego typu folii matowej – jednak większość należy instalować od wewnętrz pomieszczenia. Natomiast, na przykład Naszą wcześniej wspominaną folie M5600 z powodzeniem można montować z obu stron szyby.

Zainteresowaliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu!

Maciek Grzęda

mg@warsfoll.com.pl

+48 660 741 679

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.