Folia Silver 20 Xtra i warszawski salon Mazdy!

Silver20Xtra montaz _3

W roli głównej najmocniejsze lustro weneckie na rynku - folia Silver 20 Xtra.

Na rynku jest wiele folii przeciwsłonecznych. Przy okazji tej usługi, chcieliśmy pokrótce przybliżyć Wam Naszą serię folii Silver, czyli serię najbardziej skuteczną i najczęściej wykorzystywaną jako tzw. LUSTRO WENECKIE. 

Na początek trochę o samej realizacji...

Jakie potrzeby miał zaspokoić montaż folii przeciwsłonecznej akurat w tym miejscu?

Salony samochodowe to najczęściej budynki, na które składa się przede wszystkim ogromna powierzchnia ekspozycyjna - prezentowana z zewnątrz przez przynajmniej dwu-kondygnacyjną przeszkloną fasadę.

Ogromne powierzchnie przeszklone to również niestety ogromne powierzchnie narażone na słońce. Słońce natomiast w takich przypadkach oznacza dwa podstawowe problemy. Po pierwsze - nadmierne nagrzewanie się szyb i wysoka temperatura wewnątrz pomieszczeń w okresie letnim. Po drugie - ogromna ilość rażącego światła słonecznego, przedostającego się do wnętrza przez przeszklenia.

Głównym więc celem tej realizacji było przede wszystkim obniżenie temperatury wewnątrz budynku oraz zredukowanie natężenia rażących promieni słonecznych. Wybraliśmy folię Silver 20 Xtra, która jest jednym z najskuteczniejszych produktów w naszej ofercie i idealnie odpowiada wskazanym powyżej potrzebom, przy czym dodatkowo jako folia refleksyjna zmienia zwykłe szyby w powierzchnie lustrzane. 

Silver20Xtra montaz _2
Silver20Xtra montaz _1

Więcej o serii Silver...

Seria Silver to folie maksymalnie refleksyjne (odbijające), które najczęściej wykorzystujemy dla uzyskania tzw. efektu lustra weneckiego.

Folie z tej serii występują w trzech stopniach przyciemnienia: 50, 35 oraz 20. Liczby oznaczają stopień przepuszczalności światła widzialnego przez szybę. Silver 20 to folia najciemniejsza, przepuszczająca jedynie 20% światła, co czyni ją najskuteczniejszą w walce z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz, a przy okazji zapewnia nam najwyższą możliwą refleksyjność (lustro). Dopisek Xtra to oznaczenie montażowe - folie Xtra przeznaczone są tylko i wyłącznie do montażu od zewnętrznej strony szyby. 

Warto przy tej okazji wyjaśnić Wam czemu dopisek Xtra lub XTRM (podwyższona gwarancja) jest tak bardzo istotny przy zakupie lub montażu folii przeciwsłonecznych.

Otóż, folie przeciwsłoneczne najlepiej działają jeśli zamontowane są właśnie od zewnątrz. Tylko wtedy stanowią bezpośrednią barierę pomiędzy słońcem a szybą. Folia zamontowana od wewnętrznej strony szyby zatrzymuje ciepło ale szyba wciąż bezpośrednio jest narażona na promienie słoneczne. Zmniejsza to samą skuteczność danej folii. Co więcej większość okien, które znamy to nie systemy jednoszybowe a dwuszybowe - zespolone, co oznacza, że w takim przypadku ciepło kumuluję się w obu szybach oraz wypełnionej gazem przestrzeni pomiędzy nimi. Kumulacja zgromadzonej energii słonecznej odbijanej dodatkowo przez zamontowaną od wewnątrz folie przeciwsłoneczną, może nawet spowodować pękanie takich szyb, zwłaszcza jeśli są narażone na duże nasłonecznienie. My osobiście zawsze rekomendujemy skorzystanie z folii przystosowanych do montażu zewnętrznego.  

Folie z serii zewnętrznych Xtra lub XTRM charakteryzują się redukcją przenikalności cieplnej nawet do 86% oraz najwyższą na rynku odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, potwierdzoną nawet 15-letnią gwarancją producenta (XTRM). 

Folie z serii Silver oraz Titan są najpopularniejszymi foliami tego typu na rynku. SILVER to gwarancja najlepszego efektu lustra, natomiast TITAN to seria folii - również refleksyjnych, ale dających bardziej naturalny, delikatniejszy odcień przyciemnienia (przydymione lustro). 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą montażu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.