Drodzy montażyści!

Mamy dla Was jedyny taki produkt na rynku polskim - folie do ochrony szyb czołowych ClearPlex!
Czemu warto włączyć ją do swojej oferty usług ?

folia clearplex warszawa

Folia ochronna na szybę przednią ClearPlex to jedyny tego przeznaczenia produkt na rynku folii samochodowych. Jej producentem jest  marka Medico Inc. od wielu lat uznawana za pioniera i światowego lidera w rozwoju systemów ochrony szyb samochodowych. Medico jest marką, która w trakcie swojej wieloletniej działalności była już wielokrotnie nagradzana, a proponowane przez nią produkty zaprojektowane są tak aby  przewyższać najśmielsze oczekiwania klientów.  

W Polsce jedynym dystrybutorem folii ClearPlex jesteśmy właśnie my! Tak więc jeśli chcecie ją kupić – nie macie wyjścia, musicie ją nabyć właśnie u Nas! 

Ale czym właściwie jest folia Clearplex? To unikalny produkt, dedykowany i przeznaczony jedynie do ochrony szyb czołowych, a najważniejszym aspektem posiadania jej w ofercie jest fakt, że żadnej innej niż przezroczysta, chociażby folii przyciemniającej według polskiego prawa, na szybę frontową zainstalować Nam nie wolno. ClearPlex to produkt, który przede wszystkim zatrzymuję uderzenia, które w przypadku nieoklejonych szyb, zawsze nieuchronnie prowadzą do ich rozbicia – stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów znajdujących się wewnątrz pojazdu.  Natomiast przy codziennym zwyczajnym użytkowaniu samochodu, folia Clearplex z powodzeniem ochroni szybę czołową przed drobnymi szkodami drogowymi i zarysowaniami wynikającymi  z jazdy. 

Dla dokładnego poznania wszystkich korzyści wynikających z montażu folii ochronnych ClearPlex przygotowaliśmy dla Was zestaw pytań i gotowych odpowiedzi z zakresu zarówno użytkowania jak i procesu aplikacji na szybę.

Czy folia ClearPlex utrudni lub zmniejszy widoczność kierowcy?

Absolutnie nie. Technologia zastosowana w produktach Clearplex gwarantuje ich najwyższą przejżystość optyczną, przy czym dotyczy to również braku możliwości łuszczenia się, pękania i żółcenia powierzchni folii, podczas standardowego użytkowania. Podsumowując profesjonalnie zainstalowana folia ClearPlex jest całkowicie niewidoczna dla oczu. 

Czy w pewnych warunkach folia Clearplex może odklejać się od szyby? 

Testy przeprowadzone na autach zabezpieczonych folią do ochrony szyb czołowych Clearplex ujawniły że zastosowany w niej klej jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać prędkości osiągane przez profesjonalne samochody wyścigowe. 

Jak w porównaniu do innych folii wygląda instalacja folii  ClearPlexa?

Folia ClearPlex tak samo jak inne folie przeznaczone do oklejania szyb samochodowych zbudowana jest na bazie poliestru, co oznacza że jej montaż, tak jak innych folii do szyb samochodowych wymaga prawidłowego formowania termicznego. Natomiast sam przebieg instalacji nie jest identyczny. Folia Clearplex jako folia ochronna jest znacznie grubsza od standardowych produktów na szyby, prawidłowy montaż wymaga stosowania wyższej temperatury i dłuższego czasu formowania. Ponadto formowanie samej folii Clearplex na szybie wymaga znacznie większej siły nacisku, niezbędnej dla jej prawidłowego ukształtowania. Te wynikające z grubości folii różnice, niestety determinują konieczność pewnego rodzaju wstępnego przygotowania, zanim rozpocznie się profesjonalnie uprawiać tego rodzaju instalację. 

Gdzie można nauczyć się instalacji folii Clearplex?

Jako autoryzowany dystrybutor folii do ochrony szyby przedniej Clearplex oferujemy specjalne szkolenia z zakresu jej instalacji. 

Czy folia ClearPlex jest trwała?

Niestety nie jest to produkt o dożywotniej gwarancji. Jako folia ochronna zabezpiecza przednią szybę przed najtrudniejszymi warunkami drogowymi, ale aby taka ochrona mogła być ciągła zaleca się wymianę folii na nową, po czasie zależnym od liczby przejechanych kilometrów i warunków w jakich użytkowany był pojazd.  Standardowa gwarancja producenta obejmuję 1 rok, zakładając że w trakcie tego czasu pojazd nie pokona więcej niż 20 tyś. km, przy optymalnych warunkach drogowych. 

Jak wygląda demontaż folii Clearplex?

W foli Clearplex zastosowano specjalny rodzaj kleju, który zapewnia jej ścisłe przyleganie do szyby, ale jednocześnie jest dość nietrwały. Dlatego aby usunąć tą folię, wystarczy unieść jedną z krawędzi i przeciągłym, powolnym ruchem ciągnąc folie w kierunku przeciwległego końca. Jeśli na powierzchni szyby pozostaną drobinki kleju, można z powodzeniem usunąć je za pomocą każdego nieagresywnego środka czyszczącego do tego przeznaczonego. Tak oczyszczona szyba jest gotowa do ponownej aplikacji folii Clearplex.

Folia Clearplex a praca wycieraczek i czujników…

To najczęściej poruszana kwestia, zwłaszcza w przypadku aut nowych. Otóż montaż tej folii na przedniej szybie, w żaden sposób nie utrudni pracy wycieraczkom, a sama folia również nie ulegnie zniszczeniu podczas ich działania. W przypadku czujników szyb frontowych – sytuacja jest podobna – montaż folii nie ma wpływu na ich działanie. 

Czy istnieją specjalne środki do pielęgnacji szyb oklejonych folią ClearPlex?

Producent zadbał o tą kwestię i oferuję specjalny preparat ClearX HD. Co więcej zaleca korzystanie z niego jako niezbędny czynnik konserwacji, przedłużający żywotność samej folii. Stosowanie preparatu ma działanie dodatkowo zabezpieczające folię przed zarysowaniami oraz zwiększa jej odporność na wodę. Ponadto jak twierdzi producent, regularne stosowanie ClearX HD powoduję że różnego rodzaju zabrudzenia takie jak ptasie odchody lub inne zawarte w zanieczyszczonym powietrzu – nie będą osadzały się na powierzchni folii. 

Instalacja folii Clearplex w pojazdach flotowych, autobusach i sprzęcie budowlanym…

Jest szczególnie polecana – ze względu na kilka podstawowych kwestii:

– zwiększają bezpieczeństwo pracowników podczas użytkowania pojazdów

– posiadają specjalne stabilizatory UV, które redukują ciepło wewnątrz pojazdu oraz chronią samo wnętrze przed płowieniem lub innymi szkodami wynikającymi z niekorzystnego wpływu promieniowania UV

– ułatwiają spływanie wody lub śniegu z powierzchni szyby, przez co znacznie poprawiają widoczność podczas jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych

 

Mamy nadzieję, że ten wpis okażę się dla Was pomocny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcamy do kontaktu przez formularz lub telefonicznie. Na wszystkie Wasze pytania zawszę chętnie odpowie nasz specjalista od folii samochodowych – Tomasz Goleniowski.