5 powodów, dla których warto wybrać folie okienne

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę i chcesz chronić biuro przed włamaniem, czy szukasz alternatywnego rozwiązania dla rolet, możesz postawić na folie okienne. Powodów, by wybrać właśnie te produkty jest wiele.

By chronić mienie

Pod pojęciem "folie okienne" kryje się wiele produktów o różnych właściwościach. Wśród dostępnego asortymentu bez trudu można wskazać takie wyroby, które doskonale chronią przez włamaniami. To folie gwarantujące bezpieczeństwo zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym. Oferowane przez nas folie okienne posiadają atesty wytrzymałości ITB (od klasy 01 do P2) i dlatego mogą być podstawowym elementem podnoszącym bezpieczeństwo, mogą również być uzupełnieniem wykorzystywanego systemu, czyli funkcjonować np. obok alarmu.

Zatrzymują promieniowanie UV

O tym, że promieniowanie UV ma szkodliwy wpływ na nasz organizm, wiadomo nie od dziś. Folie okienne są projektowane w taki sposób, by zatrzymywać niekorzystne dla nas promieniowanie. Jak wskazują badania, ich skuteczność jest bardzo duża – odpowiednio zamontowane na powierzchni okna zatrzymują nawet do 99% procent promieniowania UV.

Chronią przed słońcem

Folie okienne to produkty doskonale chroniące przed prażącym słońcem. Ich działanie sprowadza się do tego, że redukują nagrzewanie pomieszczenia i tym samym podnoszą komfort przebywania w nim. Mogą być jedyną skuteczną ochroną przed słońcem w danym pomieszczeniu, mogą też być stosowane jako uzupełnienie systemu klimatyzacji. W drugim przypadku znacząco obniżają koszty korzystania z energii elektrycznej – według specjalistów rachunek za energię elektryczną może być niższy nawet o 20-30%.

By ciepło nie uciekało z pomieszczeń

Choć montaż folii okiennych wydaje się być najbardziej uzasadniony letnią porą, nie można zapomnieć, że przydają się one również zimową. Dlaczego? Bo wykazują również właściwości przeciwdziałające utracie ciepła. Jest to szczególnie ważne, jeżeli właściciel biura lub mieszkania chce oszczędzić na jego ogrzewaniu. Zastosowanie folii okiennych jest rozwiązaniem gwarantującym, że otrzymane rachunki za energię elektryczną będą niższe.

Dopełnienie aranżacji wnętrza

Wiele osób chce, by wystrój ich mieszkania czy biura wyróżniał się wśród innych. Zamiast sięgać po rolety czy tradycyjne firanki, warto postawić na folie okienne. Ponieważ produkowane są w różnych kolorach, mogą świetnie dopełniać wyglądu wnętrza. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia również, że znajdzie się coś do każdego pomieszczenia i to niezależnie od jego aranżacji.

folie-przeciwsloneczne-warsfoll-1
folie-okienne-wydruk-na-szkle-warsfoll
folie-przeciwsloneczne-warsfoll-2

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.