Folia Clearplex – skuteczna ochrona przedniej szyby

Przednia szyba samochodu – bez względu na to, czy mowa o aucie osobowym, ciężarówce czy busie – jest narażona na różnego rodzaju uszkodzenia. Jej pęknięcie czy zarysowanie może nastąpić nie tylko, gdy zechce ją wybić włamywacz czy gdy pojazd będzie uczestniczyć w wypadku, ale także kiedy uderzy w nią kamień czy inny ostry przedmiot. Naprawa szyby lub, co gorsza, jej wymiana jest niemałym wydatkiem. Dlatego właśnie warto sięgnąć po tańszy, a zarazem bardzo efektywny sposób jej zabezpieczenia – folię samochodową.

Zapomnij o zarysowaniach i pęknięciach

Najważniejszą funkcją, jaką pełni folia ochronna na przednią szybę jest jej zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nawet drobny piasek, mały kamień czy też żwir, uderzając w szybę może doprowadzić do jej uszkodzenia. Każda rysa zaś oznacza dyskomfort jazdy, a także mniejszą widoczność, a co za tym idzie – wyższe ryzyko wypadku. Dodatkowo, kierowca musi ponieść duże koszty związane z naprawą uszkodzonej szyby.

Wszystkim tym problemom z łatwością zapobiegnie dobrej jakości folia ochronna, np. folia Clearplex. Została ona zaprojektowana tak, by efektywnie wzmocnić strukturę przedniej szyby i znacząco zmniejszyć jej podatność na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy ją nakleić, by na długo uchronić szybę przed najmniejszym nawet draśnięciem. A jeśli nawet dojdzie do zarysowania, to zarysuje się folia, a nie szyba. Jej wymiana zaś to znikomy koszt w porównaniu do wymiany całej przedniej szyby.

Ochrona przy włamaniu i wypadkach

Clearplex będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie auta podczas wypadku, a także włamania. Jeśli szyba pęknie w trakcie kolizji drogowej, obecność folii zwiększy prawdopodobieństwo, że nawet połamana, pozostanie na miejscu, nie raniąc pasażerów i kierowcy.

Dodatkowo, wzmocniona struktura przedniej szyby pomoże jeszcze lepiej zabezpieczyć pojazd, kiedy ktoś będzie się do niego chciał włamać. Rozbicie oklejonej folią ochronną szyby będzie bardzo utrudnione i zajmie włamywaczowi znacznie więcej czasu.

Doskonała widoczność w każdych warunkach

Folia ochronna Clearplex zapewnia doskonałą widoczność w trakcie jazdy. Jest niewidoczna i przezroczysta optycznie. Dodatkowo zaś, chroni kierowcę i pasażerów przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Ale to nie wszystko. Folia sprawdza się także idealnie podczas intensywnych opadów czy śnieżyc. Jej gładka powierzchnia przyspiesza odprowadzanie opadów, poprawiając pole widzenia nawet przy naprawdę złej pogodzie.

Niewielki koszt – moc korzyści

Naklejenie folii ochronnej na przedniej szyby auta to niewielki wydatek – szczególnie, gdy porównamy go do kosztów wymiany szyby. Jej montaż odbywa się bardzo szybko i jest prosty. Równie łatwe jest jej usunięcie. Po odklejeniu, szyba pozostawiona jest w idealnym stanie – dokładnie takim, jak przed nałożeniem folii Clearplex.

Jak widać, inwestycja w ochronną folię Clearplex to dobra decyzja dla każdego kierowcy. Produkt ten nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy autem w każdych warunkach, ale i obniży koszty jego eksploatacji. Jej zamontowanie wziąć pod uwagę powinien każdy kierowca.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.