folie PRZECIWSŁONECZNE

Jedyne na rynku, nieinwazyjne rozwiązanie problemu nadmiernego nasłonecznienia.

podstawowe korzyści:

temperatura

Folie przeciwsłoneczne to produkty, których główną cechą jest zdolność odbicia i absorpcji promieniowania IR, potocznie nazywanego ciepłem słonecznym. W zależności od parametrów wybranego produktu, może ona zmniejszyć ilość dostającego się przez okna ciepła nawet do 93%. W praktyce oznacza to obniżenie temperatury powietrza we wnętrzu o około 15oC. Taki efekt  w okresie letnim, czyni  folie okienne  doskonałą alternatywą  lub środkiem wspomagającym dla wentylatorów i kosztownej klimatyzacji. Ponadto, w okresie zimowym, te same właściwości folii przeciwsłonecznych  pozwalają na zmniejszenie strat ciepła na zewnątrz budynku. Szacuję się że przy najlepszych parametrach produktu, możliwe jest zredukowanie przepuszczalności cieplnej powierzchni okiennych nawet o 30%. Taki rezultat stanowi znaczącą oszczędność kosztów ogrzewania.

 

W naszej ofercie znajdziecie system folii okiennych Armorlite Exclusive, który w znaczny sposób zwiększa efektywność energetyczną nowoczesnych budynków biurowych i mieszkalnych. Jako jedyni w Polsce posiadamy program do obliczania energetycznego zysku – zwrot inwestycji następuje w okresie  2 – 3 lat.

refleksy

Folie przeciwsłoneczne regulują ilość światła widzialnego przenikającego przez szybę. W efekcie, promienie słoneczne przechodząc przez warstwę foli  tracą swoją intensywność, przez co nie powodują nieprzyjemnego wrażenia oślepienia. Ta cecha tego typu folii do oklejania okien jest szczególnie ważna w biurach nowoczesnych wieżowców, gdzie przeszklenia stanowią znaczącą część elewacji. W takich budynkach ostre promienie słoneczne mogą skutecznie utrudnić pracę lub całkowicie ją uniemożliwić. Folie odbijające światło to obecnie jedyna alternatywa na rynku  dla rolet lub żaluzji, która pozwala na komfort funkcjonowania, przy czym nie pozbawia Nas możliwości korzystania z światła dziennego.

promieniowanie uv

Montaż folii przeciwsłonecznych, każdego typu w znacznym stopniu zmniejsza ilość szkodliwego promieniowania UV, wnikającego do wnętrza wraz z promieniami słonecznymi. Folia okienna najwyższej jakości może redukować jego przepuszczalność przez szybę nawet o 99,9% i stanowi jedyne skuteczne zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się we wnętrzu przed płowieniem i odbarwieniami. Folia jako ochrona przed słońcem to również inwestycja w zdrowie. Naukowo udowodniono że długotrwała styczność z promieniowaniem UV jest szkodliwa i może przyczynić się do powstania i rozwoju schorzeń i nowotworów skóry.

rynek dostępnych produktów

Obecnie rynek folii przeciwsłonecznych jest bardzo obszerny. Obejmuję wiele typów produktów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby użytkownika. Pierwszą i najważniejszą kategorią po której wybieramy produkt jest podział folii przeciwsłonecznych składający się na: zewnętrzne, wewnętrzne lub takie których montaż możliwy jest jednocześnie w obu wariantach. Na tym etapie szczególnie istotna jest jakość produktu. O ile folie montowane od wewnątrz niekoniecznie muszą cechować się najwyższą  wytrzymałością, folie zewnętrzne powinny być trwałe i odporne na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Instalacja folii, wbrew jej przeznaczeniu, może przyczynić się do jej zniszczenia, przez co konieczny będzie powtórny montaż folii na szybę. Nasza oferta zawiera dwie serie zewnętrznych folii przeciwsłonecznych o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Ponadto Nasza  folia XTRM jako pierwsza i jedyna na rynku objęta została aż 15letnią gwarancją trwałości.

Kolejnym ważnym aspektem jest powierzchnia na którą folia będzie naklejana. Największa ilość produktów na rynku to folie na szyby, ale w Naszej ofercie dostępna jest również grupa folii na poliwęglan. Jest to tworzywo sztuczne, strukturą podobne do pleksi, często stosowane w formie dachowych świetlików budynków przemysłowych. Tylko  zastosowanie folii specjalnie dedykowanych powierzchniom z poliwęglanu w pełni gwarantuje trwałość produktu i jego montażu. Folie na poliwęglan osiągają takie same parametry jakościowe jak produkty przeznaczone na szyby.

Ostatnią, estetyczną kategorią podziału jest po prostu wygląd folii. Wybór jest niezwykle obszerny.  Folie przeciwsłoneczne  występują w  różnych kolorach i odcieniach. Różnią się stopniem przyciemnienia i przeziernością. Można je stosować z myślą o uzyskaniu różnych efektów dekoracyjnych, np. folie lustrzane często wykorzystuje się jako lustro weneckie, natomiast folie matowe stanowią doskonałą alternatywę dla szyb mlecznych i szkieł strukturalnych.

Zainteresowaliśmy Cie? Nasza oferta obejmuję sprzedaż detaliczną, hurtową oraz montaż folii okiennych na terenie Warszawy i całej Polski. Napisz do nas poprzez formularz poniżej lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Pin It on Pinterest