folie okienne

Jak i gdzie najlepiej zastosować dekoracyjne folie matowe?

Wiemy z doświadczenia że gołe szyby bywają nudne! Czy to w domu, czy w biurze, szkole lub u lekarza – przeszklenia to powierzchnia niezwykle plastyczna, którą możemy kreować wedle swoich potrzeb.

Proponujemy Wam folie dekoracyjne, profesjonalnie określane w branży jako matowe. Nazwa trochę myląca, ale na pewno każdy kiedyś spotkał się z taką folią zamontowaną na szybach. Często spotykamy je w oknach gabinetów lekarskich lub we wnętrzach nowoczesnych biur. To w standardzie folie koloru mlecznego, wyglądem zbliżone do szkła piaskowanego (mrożonego). Pozbawiają szybę przezroczystości, a jednocześnie nie odcinają Nas od światła dziennego. Stanowią najlepsze rozwiązanie w sytuacjach kiedy nie chcemy pozbawiać się naturalnego światła osłonięci roletami, ale bardzo chcemy zasłonić się przed gapiami po drugiej stronie szyby. 

To standardowa właściwość tych folii, jednak co z tytułową dekoracyjnością? Otóż folie matowe w przeciwieństwie do innych folii okiennych idealnie nadają się do wycinania. Możemy zaprojektować każdy, najbardziej wymyślny wzór lub napis, a następnie wyciąć go w folii za pomocą plotera. Ponadto dodatkowo taką folię możemy również zadrukować, a to stwarza kolejne ciekawe rozwiązanie przydatne w aranżacji wnętrz lub witryn sklepowych. 

Jako firma mamy za sobą już ponad 26 lat doświadczenie z zakresu oklejania powierzchni okiennych. Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka konkretnych sposobów na urozmaicenie powierzchni szyb z pomocą folii dekoracyjnych, przy uwzględnieniu charakteru miejsca oraz indywidualnych potrzeb użytkowników. 

Wewnętrzne przeszklenia biurowe

Duże powierzchnie przeszklone we wnętrzach nowoczesnych biurowców są miejscami, które najczęściej wymagają „tuningu optycznego” z zastosowaniem folii matowych. Szklane ściany sal konferencyjnych lub poszczególnych stanowisk pracy i gabinetów z pewnością uatrakcyjniają wnętrza biurowe i wizualnie je powiększają, jednak w konsekwencji pozbawiają każdą przebywającą w takim miejscu osobę, jakiejkolwiek prywatności. Zastosowanie w takiej sytuacji rolet czy żaluzji jest pewnym rozwiązaniem, jednak niezbyt korzystnym ze względu na naturalny rozkład światła dziennego w pomieszczeniach pozbawionych okien oraz korytarzach. 

Zastosowanie alternatywy w postaci częściowego oklejenia szyb niesie za sobą o wiele więcej korzyści. Najbardziej klasycznym i przystępnym pomysłem stosowanym w biurach jest kompozycja oparta na poziomych, ażurowych pasach wyciętych w folii. Możliwości jest wiele. Pasy mogą być grubsze lub cieńsze, pokazując więcej lub mniej tego co dzieje się za szybą. Aranżacja takich pasów może służyć głównie przesłonięciu widoku, ale z pewnością może mieć również charakter czysto dekoracyjny, służący jedynie urozmaiceniu takiej ściany lub drzwi. 

Kolejnym pomysłem na kształt folii dekoracyjnych jest zindywidualizowany projekt ażurowego wzoru, który może być konkretnym nawiązaniem do identyfikacji wizualnej danej firmy. Mamy tu na myśli pewne rozwiązania graficzne stosowane na firmowych kopertach czy wizytówkach. Z powodzeniem będą stanowiły bazę pod oryginalny projekt oklejania szyb w takim biurze. Dla przykładu jeśli w logotypie danej firmy motyw dominujący stanowi koło, a papiery firmowe okraszone są nawiązującą do koła dedykowaną grafiką – wzór na folii w formie kompozycji wykorzystującej owe koło będzie doskonałym podkreśleniem indywidualnego charakteru wnętrza takiego biura. Oczywiście projekt wzoru na folii nie musi opierać się jedynie na prostych, geometrycznych figurach. Wzór może opierać się na każdym innym nieregularnym kształcie ażurów. Osobiście realizowaliśmy usługi opierające się na różnych motywach – drzew, warzyw, postaci w ruchu czy panoramy miasta. 

Ostatnią najmniej inwazyjną formą wykorzystania docinanych na zamówienie folii są grafiki związane z komunikacją wizualną. Mamy tu na myśli wszelkie oznaczenia lub informacje, które między innymi umieszcza się na drzwiach wejściowych pomieszczeń – logotyp, imię i nazwisko, godziny otwarcia czy oznaczenia poszczególnych stref i działów. 

Zewnętrzne przeszklenia elewacyjne i witryny sklepowe

Okna elewacyjne, szczególnie miejsc o charakterze publicznym prawie w każdym przypadku wymagają pewnego rodzaju ingerencji w wygląd szyb. Gabinety lekarskie, sklepy i inne lokale usługowe powinny przede wszystkim ze względu na swoje przeznaczenie spełniać podstawowe warunki zapewniające komfort klientom, interesantom oraz samym pracownikom. Obszerne, otwarte na ulice powierzchnie okien, owszem są atrakcyjne pod względem samej architektury, jednak pokazują wszystko co dzieję się we wnętrzu. Ponadto nieoklejona, całkowicie bezbarwna, przezroczysta szyba jest niezwykle kiepskim, rozpraszającym tłem dla wszelkich drobniejszych punktowych grafik, znaków czy napisów, które chcielibyśmy na takiej szybie umieścić. 

folie matowe

Folie matowe na okna doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie powyższych, problematycznych kwestii. W przypadku takich miejsc jak przychodnie, szpitale czy urzędy folie popularnie montuję się w oknach gabinetów do wysokości około 2 metrów, pozostawiając górną powierzchnie szyby nieoklejoną. W ten sposób wnętrze pomieszczenia nie jest widoczne dla ulicznych gapiów, ponieważ folia przysłania widok na wysokość wzroku, a nieoklejona górna powierzchnia okna wspomaga naturalny rozkład światła dziennego w pomieszczeniu. Także w tym przypadku możliwe jest dodatkowe wycięcie na takiej folii dekoracyjnego wzoru, jednak jeśli zależy Nam głównie na przysłonięciu widoku przez szybę taki wzór powinien być maksymalnie drobny. Z doświadczenia wiemy, że jeśli projekt spełni taki warunek, optycznie od strony ulicy wnętrze pozostanie zasłonięte, a pełny wgląd w pomieszczenie będzie możliwy tylko z odległości kilku centymetrów od szyby. 

Kolejnym sposobem na aranżację okien elewacyjnych jest wycinanie w folii konkretnych grafik reklamowych oraz napisów. Oczywiście w tej formie folia na oknie nie spełnia funkcji zasłony, jednak działa na korzyść przekazu informacji, również reklamowej oraz wzmacnia sam profesjonalny charakter miejsca. Przy tego typu projekcie – punktowego oklejania grafiką szyb wybór samych folii jest o wiele szerszy. Napis lub logotyp można z powodzeniem wyciąć z każdej pełnej, kolorowej folii, ponieważ stosunkowo mała powierzchnia takiego znaku nie determinuję potrzeby zastosowania przez Nas specjalnej, przepuszczającej światło folii matowej na okna. Niestety mniejsze, drobniejsze grafiki i napisy, które powinny być widoczne z większej odległości, zainstalowane na szybie bezbarwnej, nieprzyciemnionej mogą być słabo widoczne, a w konsekwencji niezauważalne. 

W takim wypadku są trzy możliwości rozwiązania problemu. Jeśli napis lub znak, który chcemy umieścić na szybie według projektu powinien być kolorowy, mleczną matową folię możemy częściowo zadrukować. Będzie stanowiła jasne, przezierne tło dla nadrukowanego znaku. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie w sytuacji kiedy zależy Nam na jaskrawości koloru i efekcie błyszczenia. Tutaj rekomendujemy zastosowanie obu powyższych folii – mlecznej, matowej w formie półprzeziernego tła oraz kolorowej, pełnej naklejonej na wierzch lub od zewnętrznej strony szyby. Ostatnią możliwością pozostaję wycięcie potrzebnego Nam znaku lub napisu w formie ażuru, co jednak oznacza użycie tylko jednego rodzaju folii, w jednym kolorze. 

Okna, balkony i wewnętrzne przeszklenia mieszkalne

folie matowe na zamówienie

Folie matowe zastosowane w domu służą dwojako – są zasłoną i ozdobą. Instalowane na oknach zewnętrznych, drzwiach lub przeszklonych balustradach balkonowych zapewniają Nam intymność, w przypadku gdy bliskość ulicy Nas jej pozbawiła. Doskonale sprawdzają się w łazienkach, montowane nie tylko na oknach ale również szklanych powierzchniach kabiny prysznicowej. Dzięki swojemu wyglądowi imitującego szkło piaskowane, naklejone na każdą idealnie gładką powierzchnie, nadadzą jej nowego, eleganckiego charakteru. Zastosowane w formie folii dekoracyjnych docięte w konkretne kształty mogą posłużyć jako ozdoba mebli lub szyb, na przykład w pokoju dziecka. Ponadto występują również jako folie bezpieczne – ochraniają szybę przed zbiciem, zapobiegając rozbryzgowi szkła. 

oklejanie przeszkleń biurowych warszawa
oklejanie okien witryn foliami
folia na balkon

Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną folii okiennych na terenie całej Polski. Usługi montażu (w tym projekt) realizujemy w większości na terenie Warszawy i okolic, a w wyjątkowych sytuacjach na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub drogą mailową.

Zainteresowaliśmy Cię ?

zmiana koloru folia
Aktualności

Folia Gloss Rock Grey na BMW X5

Zrobiony na szaro! Przedstawiamy jedną z naszych kolejnych realizacji z zakresu zmiany koloru auta folią. Tym razem chcemy Wam pokazać stosunkowo rzadko spotykany na ulicach –

czytaj dalej »
zmiana koloru folią Warszawa
Aktualności

Folia Satin Carmine Red na AMG GT S

Zmiana koloru folią, odmienna od wszystkich! Przedstawiamy realizacje godną zapamiętania – ilustruję jak bardzo samo wykończenie powierzchni karoserii ma znaczenie. Zmiana koloru folią – z

czytaj dalej »

Fajne zlecenie Nam się trafiło, siedziba TVN’u w Warszawie. Oklejamy z zewnątrz i wewnątrz.

Folie Titan i Silver zabezpieczają elewację przed słonecznym nagrzewaniem wnętrza budynku, chronią również pilnie pracujących przed podpatrującymi. Natomiast we wnętrzu folia M5600, do plotowania i nadruku, nadaję pomieszczeniom sznyt estetyki nawiązującej do stylistyki stacji.

Z folii M5600 można wyciąć dosłownie wszystko, należy to do naszych usług. Idealne rozwiązanie wnętrzarskie, folia jest pół przezierna o półmatowym/ satynowym wykończeniu, przepuszcza światło – nada pazura każdemu wnętrzu.

Wprowadziliśmy do oferty nową krystalicznie przejrzystą folię do druku atramentowego OptiGraphix UV 2 mil.

Dzięki niej możliwe jest oklejanie całych szyb z nadrukowaną grafiką bez obawy o utratę przejrzystości szkła. Otwiera to zupełnie nowe możliwości indywidualnej aranżacji wewnętrznych powierzchni szklanych w biurach oraz mieszkaniach prywatnych.

Co czyni nasz produkt wyjątkowym?

 • nieosiągalna dotąd przejrzystość folii
 • 90% transmisji światła widzialnego
 • blokada 90% UV
 • wysoka trwałość i łatwość czyszczenia
 • łatwo usuwalny klej
 • dostępna w szerokościach 152,4cm oraz 183 cm

Kolejna ciekawa realizacja już za nami. W ostatnich dniach zakończyliśmy instalację około 850m2 folii przeciwsłonecznej zewnętrznej SilverBlock 20 PC Xtrm objętej 10-cio letnią gwarancją materiałową – jest to folia budowlana do montażu na świetlikach z poliwęglanu. Zamawiającym była jedna z większych firm branży motoryzacyjnej, a celem obniżenie temperatury panującej na halach produkcyjnych.

Przedstawiamy klika zdjęć z niedawnego montażu folii na lotnisku im F. Chopina w Warszawie. Tym razem zastosowano folię matte 2 mil która charakteryzuje się wysoką trwałością ( 12 lat gwarancji) oraz bardzo dobrymi parametrami rozpraszania obrazu. Jest to kolejna z naszych realizacji na nowym terminalu. Nasze folie lustrzane chronią również przed wzrokiem osoby wychodzące z hali przylotów, oraz m.in wieżę kontroli lotów oraz częściowo nowy budynek straży pożarnej.

Prezentujemy kilka zdjęć z zakończonej realizacji wykonywanej dla naszego klienta w Genewie.

Zastosowaliśmy folię Silver 35 Xtra, której 7-mio letnia gwarancja oraz parametry słoneczne idealnie wpisały się w oczekiwania inwestora. Klientowi zależało na zachowaniu intymności w połączeniu z dobrą izolacyjnością oraz przepuszczalnością światła dziennego. Dzięki bardzo dobrym parametrom gwarantuje ona skuteczną redukcję nagrzewania latem przy jednoczesnej dobrej widoczności na zewnątrz. Szczególnie ciekawie prezentuje się Daro na tle jednego z “małych okien”.

Folie naklejane na szyby samochodowe, jak i te wewnętrzne oraz zewnętrzne w budynkach powoli stają się dzisiaj standardem. To dzięki nim można m.in. zabezpieczyć się lepiej przed włamaniem, zredukować przepływ promieniowania UV, czy zapobiec nagrzewaniu się wnętrza z powodu intensywnego światła słonecznego. Nie można też zapomnieć o walorach estetycznych tego rozwiązania.

Na rynku jednak dostępne są folie różnego rodzaju – i te, które po dosłownie paru latach (a może nawet wcześniej) trzeba wymienić na nowe, i te, które przetrwają znacznie dłużej, zapewniając przy tym doskonałą widoczność i rewelacyjną ochronę. Tym, którzy szukają najlepszej jakości, szczególnie polecamy linię folii Armorlite Exclusive. Dopracowana w każdym calu technologia produkcji i struktura oparta o najnowsze osiągnięcia nanotechnologii to gwarancja zadowolenia nawet najbardziej wymagającego klienta. 

Czym wyróżniają się folie Armorlite Exclusive?

Armorlite Exclusive to marka folii o najlepszych na rynku parametrach technicznych. Wiele lat badań, prac rozwojowych oraz testów, pozwoliło producentowi zaoferować produkt na miarę XXI wieku. Innowacje w obszarze parametrów optycznych, przeciwsłonecznych oraz związanych ze strukturą sprawiły, że Armorlite Exclusive jest liderem pod względem trwałości i wytrzymałości. A to pozwala producentowi zaoferować dożywotnią gwarancji na wybrane folie samochodowe, a użytkownikowi – mieć pewność, że okna w jego budynku czy samochodzie będą naprawdę dobrze zabezpieczone.

Do samochodów i do budynków

W linii Armorlite Exclusive znaleźć można bardzo szeroki wybór folii o różnorodnym zastosowaniu. Podzielić je można zasadniczo na 4 kategorie:

 • folie ochronne – zabezpieczają zarówno przed kradzieżą, jak i uszkodzeniem mechanicznym szyby, a jednocześnie są odporne na ciśnienie wybuchowe: to skuteczna ochrona zarówno mienia, jak i zdrowia oraz życia,
 • folie przeciwsłoneczne – sprawdzają się doskonale zarówno, by zmniejszyć koszty klimatyzacji i ogrzewania, a także by zapewnić równomierną dystrybucję światła, czy efekt „lustra weneckiego”; linia Argon zaś zapewnia zmniejszenie strat ciepła i zimna bez jednoczesnego przyciemnienia pomieszczenia,
 • folie samochodowe – do przyciemniania szyb w autach – dodatkowo, mogą zabezpieczać przed kradzieżą; dla wymagających, polecamy serię Raycer Plus, gwarantującą idealne parametry słoneczne i trwałość koloru bez „efektu lustra”,
 • folie dekoracyjne – idealne do tworzenia nieprzeziernych przegród szklanych i nie tylko – gwarantują doskonały efekt estetyczny i pochłaniają promieniowanie UV.

Ilość wzorów, jak i odcieni zapewnianych przez folie Armorlite Exclusive zadowoli nawet najbardziej wymagających. Najważniejszą zaletą jednak jest efektywne blokowanie promieniowania ultrafioletowego oraz dodatkowe wzmocnienie szyb na długie lata.

Wszystkie folie z linii Armorlite Exclusive na terenie Polski można zamówić, współpracując z Warsfoll. Polecamy je nie tylko do zastosowań profesjonalnych, ale wszędzie tam, gdzie szyby samochodowe, czy też przeszklenie budynku potrzebuje estetycznego wzmocnienia. Armorlite Exclusive to obecnie najlepszy wybór na rynku.

Dodatkowe informacje o foliach Armorlite Exclusive

Odwiedź naszą stronę www.armorlite.pl

Szkło jest materiałem budowlanym wykorzystywanym w coraz to szerszym zakresie. Dziś okna powiększają swoją powierzchnię, nierzadko przekształcając się w szklane fasady, które sprawiają, że każdy budynek nabiera lekkości i estetycznie wpisuje się w najnowsze trendy architektonicznie. Pozostaje tylko jeden problem – kwestia bezpieczeństwa.

Szyby to najłatwiejsza droga dostępu dla włamywacza. Szkło przecież można w kilka sekund rozbić, by dostać się do znajdujących się wewnątrz sklepu czy biura kosztownych przedmiotów. Czy zatem każdą witrynę szklaną trzeba zabezpieczać, bądźmy szczerzy, nieestetyczną kratą lub roletą, którą trzeba każdego dnia podnosić i zaciągać? Nie. Rozwiązaniem są nowoczesne folie antywłamaniowe oraz system No-Bar.

Zabezpieczona szyba zaskoczy włamywacza

Jak pokazują policyjne statystyki, siedmiu na dziesięciu włamywaczy rezygnuje z dokonania kradzieży już przy pierwszej napotkanej przeszkodzie. A taką właśnie stanowią okna zabezpieczone antywłamaniową folią z systemem No-Bar.

Ten zaawansowany system, oferowany przez Warsfoll sprawia, że czas potrzebny na sforsowanie zabezpieczonego nim okna znacznie się wydłuża. Co więcej, system No-Bar to kotwiczenie folii bezpośrednio do ram okiennych. A to daje bardzo wiele – uniemożliwiając przede wszystkim wypchnięcie okna z ram, które przez włamywaczy jest stosowane najczęściej.

System No-Bar Warsfoll oferuje jako jedyna firma na polskim rynku, zbierając pozytywne opinie od tych, którzy zdecydowali się na montaż folii w ten właśnie sposób.

Nie tylko ochrona przed włamaniem

Zewnętrzne szyby budynku zabezpieczone z wykorzystaniem dobrych folii antywłamaniowych nie tylko znacznie zmniejszają ryzyko skutecznego włamania. Równocześnie chronią one zdrowie i życie tych, którzy znajdują się wewnątrz na wypadek innych sytuacji kryzysowych. Folia zabezpieczy m.in. przed mającymi miejsce na zewnątrz eksplozjami ładunków wybuchowych, a także gazów czy materiałów łatwopalnych. Jej montaż pozwoli zablokować falę wybuchowego ciśnienia, a co za tym idzie, zapobiegnie rozsypaniu  się szyby. Według badań to właśnie odłamki szkła stanowią podczas takiej eksplozji zagrożenie dla osób znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.

Estetyka i komfort

Z antywłamaniowych folii chętnie korzystają przede wszystkim obiekty publiczne. Folie te można choćby w placówkach dyplomatycznych, instytucjach finansowych, urzędach czy też na lotniskach. A to najlepsze potwierdzenie ich niezawodności.

Aczkolwiek niezawodność to nie jedyny atut. Warto podkreślić korzyści wizualne. Folie dostępne są w szerokiej palecie kolorów, przez co mogą zapewnić dodatkowe zdobienie fasady budynku, lub po prostu stać się niewidoczną ochroną. A jeśli dodamy do tego łatwość i sprawność montażu, który może się odbyć bez zakłócania pracy w obiekcie – zyskujemy rozwiązanie idealne.

Nie sposób się zatem dziwić, że chętnych do skorzystania z systemu No-Bar przybywa. Więcej informacji na temat tego rozwiązania można uzyskać, kontaktując się z doradcami firmy.

Dodatkowe informacje o systemie No-Bar

 1. Odwiedź naszą stronę www.no-bar.com
 2. Najnowszy system antyterrorystyczny No-Bar już w Polsce
 3. No-Bar i najnowsze folie antywłamaniowe

Program Usterka to ciekawy sposób ukazywania dlaczego jakość musi mieć swoją cenę.

Tym razem zadaniem było oklejenie okien, w salonie, foliami matującymi. Robota wymagała odpowiedniego doświadczenia, bo na szybach nie mogły pozostać, ani bąble ani zarysowania. Choć zadanie postawione w programie Usterka wydało się z pozoru błahe, to dla niektórych okazało się to nie lada wyzwaniem.

Zobacz jak nasi montażyści radzą sobie z zadaniem, które rozłożyło na łopatki dwie poprzednie ekipy. Przejrzystość i gładkość okien skontrolował Dominik Strzelec. Zapraszamy do oglądania 🙂

Warsfoll w programie Usterka – obejrzyj film

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę i chcesz chronić biuro przed włamaniem, czy szukasz alternatywnego rozwiązania dla rolet, możesz postawić na folie okienne. Powodów, by wybrać właśnie te produkty jest wiele.

By chronić mienie

Pod pojęciem “folie okienne” kryje się wiele produktów o różnych właściwościach. Wśród dostępnego asortymentu bez trudu można wskazać takie wyroby, które doskonale chronią przez włamaniami. To folie gwarantujące bezpieczeństwo zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym. Oferowane przez nas folie okienne posiadają atesty wytrzymałości ITB (od klasy 01 do P2) i dlatego mogą być podstawowym elementem podnoszącym bezpieczeństwo, mogą również być uzupełnieniem wykorzystywanego systemu, czyli funkcjonować np. obok alarmu.

Zatrzymują promieniowanie UV

O tym, że promieniowanie UV ma szkodliwy wpływ na nasz organizm, wiadomo nie od dziś. Folie okienne są projektowane w taki sposób, by zatrzymywać niekorzystne dla nas promieniowanie. Jak wskazują badania, ich skuteczność jest bardzo duża – odpowiednio zamontowane na powierzchni okna zatrzymują nawet do 99% procent promieniowania UV.

Chronią przed słońcem

Folie okienne to produkty doskonale chroniące przed prażącym słońcem. Ich działanie sprowadza się do tego, że redukują nagrzewanie pomieszczenia i tym samym podnoszą komfort przebywania w nim. Mogą być jedyną skuteczną ochroną przed słońcem w danym pomieszczeniu, mogą też być stosowane jako uzupełnienie systemu klimatyzacji. W drugim przypadku znacząco obniżają koszty korzystania z energii elektrycznej – według specjalistów rachunek za energię elektryczną może być niższy nawet o 20-30%.

By ciepło nie uciekało z pomieszczeń

Choć montaż folii okiennych wydaje się być najbardziej uzasadniony letnią porą, nie można zapomnieć, że przydają się one również zimową. Dlaczego? Bo wykazują również właściwości przeciwdziałające utracie ciepła. Jest to szczególnie ważne, jeżeli właściciel biura lub mieszkania chce oszczędzić na jego ogrzewaniu. Zastosowanie folii okiennych jest rozwiązaniem gwarantującym, że otrzymane rachunki za energię elektryczną będą niższe.

Dopełnienie aranżacji wnętrza

Wiele osób chce, by wystrój ich mieszkania czy biura wyróżniał się wśród innych. Zamiast sięgać po rolety czy tradycyjne firanki, warto postawić na folie okienne. Ponieważ produkowane są w różnych kolorach, mogą świetnie dopełniać wyglądu wnętrza. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia również, że znajdzie się coś do każdego pomieszczenia i to niezależnie od jego aranżacji.

 • 1
 • 2