Aktualności

oklejanie drzwi warszawa
oklejanie drzwi warszawa

To zdjęcie wykonano przed montażem folii… Jak widzicie sytuacja nie była zbyt optymistyczna. Winda samochodowa – lokalizacja Foksal 13/15 Warszawa. 

Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd zniszczonej powierzchni? Otóż wystarczy odpowiednia folia samochodowa. Każdą idealnie gładką powierzchnię – blachy, tworzywa sztucznego czy szkła możemy bez problemu oklejać folią. 

Na rynku jest wiele folii samochodowych o różnym zastosowaniu – w tym jednak przypadku potrzebowaliśmy typowego produktu do zmiany koloru, czyli folii karoseryjnej. Tego typu folie stosuję się do oklejania samochodów, są to folie profesjonalnie przeznaczone na lakier i przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. 

Przy tej usłudze wykorzystaliśmy folię struktualną Brushed Aluminium od amerykańskiej marki Mactac. 

Czemu zastosowaliśmy akurat taką folie? Żadna folia samochodowa nie jest na tyle gruba aby w 100% zakryć najgłębsze ubytki lub rysy oklejanej powierzchni. Folia Brushed Aluminium jest folią o powierzchni imitującej strukturę szczotkowania. Dzięki temu, każda ewentualna nierówność, która mogłaby być widoczna po oklejeniu – optycznie gubi się w fakturze folii. 

Naszym drugim równie ważnym zadaniem przy tej realizacji była redukcja ogromnej ilości promieniowania słonecznego skupiającego się na dość ciemnej powierzchni drzwi windy. Blacha na słońcu nagrzewała się, puchła i odkształcała, a to w konsekwencji powodowało rysowanie się drzwi podczas każdego zamykania i otwierania windy. 

Oklejenie powierzchni drzwi folią – dodatkowo dość jasną – stworzyło barierę, która z całą pewnością znacznie zredukuję bezpośrednio absorbowane przez blachę ciepło słoneczne. 

Borykasz się z podobnym problemem? Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

zmiana koloru folia warszawa

Widzieliście już jak wygląda najnowszy Mercedes S560 z karoserią w satynowym połysku?

Przedstawiamy Naszą najnowszą realizację i jedną z nielicznych na rynku folii do zmiany koloru auta, która w pełni oddaję charakter majestatycznej klasy S – Avery Dennison SWF Black Satin!

oklejanie samochodow warszawa
zmiana koloru folia warszawa
O samej usłudze…

Usługę zmiany koloru folią w tym przypadku mieliśmy przyjemność wykonać na samochodzie fabrycznie nowym. Oklejanie jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym właśnie “przy okazji” zakupu – stosunkowo szybki, nieinwazyjny i co najważniejsze w pełni odwracalny zabieg, dzięki któremu mamy dużo większy wybór kolorów i poszczególnych form wykończenia (tutaj satyna). 

Zmianę koloru auta można zrealizować w dwóch wariantach – wersja podstawowa to oklejanie całej widocznej z zewnątrz powierzchni lakieru, wersja rozszerzona dodatkowo obejmuję oklejanie wnęk, czyli powierzchni lakieru widocznych po otwarciu drzwi i klapy bagażnika. Przy tej S klasie właściciel zdecydował się na wariant rozszerzony – efekt końcowy takiego oklejania pokazujemy na zdjęciach poniżej. 

Czas zmiany koloru folią to przeciętnie od 5 do 10 dni roboczych. Pracujemy na foliach najwyższej jakości amerykańskiej marki Avery Dennison. Cena montażu uzależniona jest od auta, zakresu prac i wybranej foli. Wyceny wykonujemy indywidualnie pod konkretną realizację. 

Szczegółowe informacje na temat usługi zmiany koloru znajdziesz tutaj. 

oklejanie aut warszawa
Zainteresowaliśmy Cie? Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY
AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY

Moglibyście pomyśleć, że w czasie epidemii na rynku folii samochodowych nic ciekawego wydarzyć się nie może… Nic bardziej mylnego! Z dumą przedstawimy 4 całkiem nowe folie do zmiany koloru auta od Avery Dennison! Pride Prismatic Grey, Mysterious Indigo, Mystery Black i Hidden Forest – wszystkie są już dostępne w sprzedaży hurtowej! 

folie Avery Dennison
pride prismatic grey Avery Dennison
Pride Prismatic Grey

SWF Gloss Metallic

mysterious indigo Avery Dennison
Mysterious Indigo

SWF Gloss Metallic

Mystery Black

SWF Gloss Metallic

hidden forest Avery dennison
Hidden Forest

SWF ColorFlow Gloss

Zamów rolkę już dzisiaj!

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą cenową! Standardowa szerokość rolki 1.52 m. Na rolce 25 metrów bieżących, czyli 38 m2. 

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

oklejanie samochodów warszawa
warsfoll centrum folii

Okleić food truck też Nam się zdarza! Zobaczcie jak Nam to wyszło! 

Kogut na Patyku to nowo otwarty warszawski food truck, trudniący się oczywiście w niczym innym jak w tytułowym kurczaku z rożna!

Co dokładnie mieliśmy przyjemność tutaj zrobić?

Przyczepa przyjechała do Nas z gołym aluminiowym stelażem i bokami pomalowanymi na czarny mat. 

Do oklejenia w całości były przede wszystkim profile aluminiowe oraz wklejenie na ściany naklejek z elementami identyfikacji wizualnej food trucka. 

Oklejanie profili było owszem pracochłonne, jednak nie stanowiło większego wyzwania. 

oklejanie samochodów warszawa

Problemem były boki – matowe, o wyczuwalnej pod palcami chropowatej nierównej strukturze. 

Każdy kto trochę foliami się interesuję wie, że do takiej powierzchni, rzadko która folia się przykleja…

Zdecydowaliśmy się na użycie folii przeznaczonej do druku z bardzo silnym pełnym klejem. Poszczególne grafiki były w całości drukowane, a następnie docinane na ploterze tnącym po obrysie. 

Czarne, matowe tło okazało się świetnym tłem dla kontrastowych naklejek w połysku, a sama folia po dogrzaniu nie sprawiała już większych problemów, bardzo dobrze trzymając się podłoża. 

Niezwykle efektowny, a jednocześnie bardzo prosty projekt bazujący na kontrastujących różnicach fakturowych i dominującym czerwonym.

oklejanie food truck
oklejanie warszawa

Jesteś zainteresowany wykonaniem podobnej usługi? Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowski 

+ 48 604 639 314

Biurowe metamorfozy z montażem folii matowych to dla Nas przyjemność! Folia Bold Stripes – wyjątkowy efekt wizualny, szybki i prosty do uzyskania! 

Tym razem wybraliśmy się do biura Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

W poniższym wpisie chcemy Wam nie tylko przedstawić tą konkretną realizacje, ale również nieco przybliżyć możliwość instalacji gotowych wzorów folii matowych, często wykorzystywanych właśnie przy takich aranżacjach. 

Jak sami możecie zobaczyć na zdjęciach, wnętrze tego biura w znaczącej części zbudowane jest z przeszkleń, dzięki czemu wydaję się optycznie większe i bardzo nowoczesne. Instalacja folii służy tutaj przede wszystkim jako akcent wizualny. 

Przy tego typu realizacjach możemy skorzystać z jednego z dwóch dostępnych rozwiązań:

 1. Pierwszym rozwiązaniem jest wykorzystanie folii produkowanej i sprzedawanej już w formie konkretnego wzoru. Tego typu folie to kompletny produkt, sprzedawany najczęściej w rolkach lub na metry bieżące – od razu gotowy do instalacji na szybę.
 1. Drugim rozwiązaniem jest docięcie foli matowej na ploterze tnącym według indywidualnego projektu. W takim przypadku mamy znacznie więcej możliwości, jednak oznacza to na pewno dodatkowe koszty związane z wykonaniem projektu, docięciem oraz przygotowaniem folii pod montaż. 

Dla urozmaicenia pustych powierzchni przeszklonych wewnątrz biura Muzeum Mt 5,14 wykorzystaliśmy rozwiązanie nr 1 – gotowy wzór folii matowej – Bold Stripes z Naszej oferty folii wewnętrznych Armorlite Standard. 

Szybkie, bardzo proste, a przy dobrym pomyśle również ekonomiczne w środkach i wizualnie atrakcyjne rozwiązanie!

Dodatkowo na drzwiach wejściowych zainstalowaliśmy, docięty pod wymiar logotyp Muzeum. 

Wykorzystaliśmy czarną folię ploterową w połysku.  

Więcej na temat naszych folii matowych przeczytasz tutaj. 

Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

folie do przyciemniania szyb
folie do przyciemniania szyb
PRZYSTĘPNA CENA!
BRAK EFEKTU BIAŁEJ RAMKI!
ZACHWYCAJĄCA TERMOKURCZLIWOŚĆ!

Przedstawiamy absolutną nowość w Naszej ofercie – serię MATRIX do przyciemniania szyb samochodowych. Czym się wyróżnia?

MATRIX to produkt profesjonalny skierowany przede wszystkim do aplikatorów, zawodowo zajmujących się przyciemnianiem. Atrakcyjna, trwała, wygodna w montażu oraz – co najważniejsze w bardzo przystępnej cenie!

TECHNOLOGIA CARBON

Wyprodukowany w nowatorskiej technologii węglowej MATRIX – nie jest metalizowany a osiąga wysoki wskaźnik blokowanego promieniowania IR (ciepło) oraz nie zakłóca sygnałów telefonów komórkowych, radiowych oraz nawigacyjnych. 

PROFESJONALNA JAKOŚĆ

Seria folii samochodowych MATRIX doskonale dopasowuję się do kształtu tylnej szyby, w tym również nadruku – nie powodując powstania białej ramki. 

Występuję w 4 stopniach przyciemnienia w kolorze głebokiej czerni, bez efektu lustra. 

Objęty jest 8-letnią gwarancją. 

Zapraszamy do kontaktu!

Tomasz Goleniowski

+ 48 604 639 314

folia matowa na balkon

Problem z prywatnością na przeszklonym balkonie? Montaż folii matowej to najprostsze rozwiązanie! Zobacz jak to wygląda! 

Przedstawiamy jedną z Naszych ostatnich realizacji z zakresu montażu folii matowych. 

Nowoczesne szklane balustrady balkonowe czy tarasowe – chociaż z wyglądu bardzo atrakcyjne, niestety całkowicie pozbawiają Nas prywatności. 

Tak jak w przypadku oklejania powierzchni okiennych – tak i w tym przypadku rozwiązaniem przynoszącym najwięcej korzyści jest skorzystanie właśnie z folii matowych. Jakie to korzyści?

 • są półprzezierne – dzięki czemu zapewniają przepływ światła dziennego przez szybę na poziomie 50 – 70%
 • blokują szkodliwe promieniowanie UV
 • wyglądem imitują szkło piaskowane 
 • montaż jest procesem szybkim i czystym
 • można w każdej chwili je zdemontować
 • mogą spełniać również funkcję ochronną (5 Mil, 12 Mil)

Więcej na temat naszych folii matowych przeczytasz tutaj. 

Borykasz się z podobnym problemem z przeszkleniami? Szukasz nieinwazyjnego i zarazem atrakcyjnego rozwiązania?

Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

zmiana koloru auta warszawa

FOLIA BLAZE ORANGE MATTE METALLIC

Usługa zmiany koloru folią w tak zwanym pakiecie standard – oklejona została cała zewnętrzna powierzchnia karoserii (bez wnęk – widocznych po otwarciu drzwi i klapy). 

Oryginalnym kolorem lakieru tego Stelvio jest biały – teraz kolor robi robotę!

Zastosowana folia w kolorze przełamanej pomarańczy i wykończeniu w metalicznym macie jest wynalazkiem amerykańskiej marki Avery Dennison. 

To jeden z czołowych producentów wylewanych folii samochodowych na rynku. 

Więcej na temat zmiany koloru auta przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zmianą wyglądu swojego auta? Oklejanie w kolorze lub może przyciemnianie szyb?

Tomek Goleniowski 

+ 48 604 639 314

folie przeciwsłoneczne

Przedstawiamy zdjęcia z montażu jednej z najjaśniejszych, a zarazem jednej z najskuteczniejszych folii przeciwsłonecznych z Naszej oferty – IR 75 LITE XTRA. 

Zastanawiacie się pewnie jak folia przeciwsłoneczna może nie przyciemniać szyby? Nie musicie wierzyć Nam na słowo – efekt wizualny przed/po pokazujemy poniżej!

Nasz klient miał bardzo poważny problem z nagrzewaniem się wnętrza przeszklonego balkonu w ciągu dnia. 

Nie chciał jednak zmieniać wyglądu szyb, znacznie je przyciemniając. Zastosowanie w takim przypadku klasycznych – przyciemniających folii przeciwsłonecznych po pierwsze wpłynęłoby znacznie na atrakcyjność widoku przez szybę, a po drugie oznaczałoby dużą ingerencję w wygląd elewacji budynku. 

Zaproponowaliśmy jedną z Naszych selektywnych folii z serii IR. 

Efekt po montażu – rewelacyjny! Redukcja ciepła i niemalże niezmieniony wygląd szyb – uzyskanie takiego efektu wydawałoby się niemożliwe, a jednak!

Czym wyróżniają się folie z serii IR?

Standardowe, folie przeciwsłoneczne to folie refleksyjne – lustrzane (z efektem lustra weneckiego), które zawsze w znacznym stopniu przyciemniają szybę. Są skuteczne, jednak zastosowanie ich zawsze nierozłącznie wiąże się z pewnym kompromisem pomiędzy redukcją ciepła a wyglądem szyby. 

Seria IR natomiast to folie niemalże przezroczyste, ich niebieskawy odcień po montażu jest praktycznie nieodczuwalny. Przy czym, w porównaniu do folii lustrzanych – wcale nie tracą na skuteczności w walce z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. 

To najbardziej zaawansowane technologicznie, stosunkowo nowe produkty z Naszej oferty. Skutecznie redukują promieniowanie IR (ciepło słoneczne) poprzez selektywną (wybiórczą) eliminację spektrum światła. 

Dedykowane są w każdym przypadku, w którym:

 • nie chcemy uzyskać przesłaniających powierzchni lustrzanych, przez które wgląd do wnętrza budynku w ciągu dnia jest niemożliwy (witryny sklepowe)
 • nie możemy ingerować w wygląd elewacji (biurowce, bloki mieszkalne)
 • chcemy pozostać przy jak najbardziej naturalnym widoku przez szybę (domy, mieszkania, balkony, ogrody zimowe)
 • nie chcemy w znacznym stopniu zaciemnić wnętrz poprzez zastosowanie folii redukującej transmisję światła widzialnego

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zakupem Naszych folii lub kompleksową usługą wraz z montażem?

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej folii przeciwsłonecznej. 

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

Jak się prezentuję? Zobaczcie! Przedstawiamy kolejną z Naszych realizacji w zakresie zmiany koloru folią. 

Jak wyglądała usługa?

Auto oryginalnie wyposażone zostało w błyszczący, czarny lakier oraz dodatkowe elementy w chromie na obu zderzakach i progach zewnętrznych.

Usługę zrealizowaliśmy w pakiecie standard. Jest to zmiana koloru folią obejmująca zakres zewnętrznej powierzchni karoserii, bez wnęk (widocznych po otwarciu drzwi wewnętrznych powierzchni lakierowanych). 

Początkowo klient zdecydował okleić elementy chromowane czarną, kontrastową folią błyszczącą. Oklejanie elementów na tzw. piano black w połysku jest rozwiązaniem znanym i bardzo lubianym na rynku od dawna. 

Ostatecznie jednak klient postanowił okleić wszystko w jednym kolorze. 

Dzięki oklejeniu powierzchni lakieru i wszystkich elementów chromowanych tą samą czarną, matową folią – nadwozie nabrało niezwykle rzeźbiarskiego charakteru. Musimy przyznać, że wygląda to po prostu dobrze! 

Przy tej realizacji wykorzystaliśmy folię marki Avery Dennison, w czarnym macie. 

Na powyżej przedstawionych zdjęciach auto jest już zabezpieczone ochronną powłoką ceramiczną, ponieważ warto pamiętać, że karoserię w czarnym macie nie jest najłatwiej utrzymać w czystości. 

Więcej na temat usługi zmiany koloru auta folią przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zmianą koloru swojego auta? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na oklejanie auta folią!

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314