Aktualności

folie ochronne warszawa
folie ochronne warszawa

Eksplozja, łom, cegła albo zwyczajny kamień i złośliwy człowiek… co to oznacza dla Naszych szyb? W najlepszym przypadku pęknięcie, w najgorszym szkło w kawałkach ląduję na chodniku. Z naszego doświadczenia, możemy Wam doradzić – warto zapobiegać, zwłaszcza jeśli w grze jest Nasze bezpieczeństwo i mienie. 

Działamy na rynku od 1992 roku i na foliach znamy się jak mało kto. Chcemy się z Wami tą wiedzą podzielić! W tym wpisie zaprezentujemy Wam różne rodzaje folii okiennych pełniących tak zwaną funkcje bezpieczną i ochronną.  Określimy możliwe zagrożenia, ich skutki oraz formy skutecznego zabezpieczenia szkła za pomocą montażu folii. 

Instalacja folii na szyby przede wszystkim zabezpiecza szkło przed skutkami rozbicia, czyli niekontrolowanym rozbryzgiem odłamków. Tą podstawową właściwość określamy jako funkcja bezpieczna. Ponadto folie ochronne prócz zapobiegania skutkom, zapobiegają także samej przyczynie, czyli uszkodzeniu. W znacznym stopniu redukują ryzyko konieczności wymiany zniszczonej szyby na nową. Dodatkowo, dla najbardziej wymagających –  montaż specjalistycznego systemu No-Bar zagwarantuję Wam, że rozbita szyba pozostanie w ramie nawet w przypadku wybuchu. 

FOLIE BEZPIECZNE

Generalnie jest to określenie stosowane do wszystkich folii na szkło, nie tylko tych ochronnych. Każda folia okienna to też folia bezpieczna, czy to przeciwsłoneczna, przyciemniająca czy matowa. W mniejszym lub większym stopniu każda z nich pełni funkcję bezpieczną w zakresie swojej wytrzymałości. Czym jest ta funkcja? 

W przypadku uszkodzenia mechanicznego zwykłej, niezabezpieczonej szyby, jeśli dopiszę Nam szczęście mamy do czynienia tylko z widocznym pęknięciem. Jeśli jednak tego szczęścia Nam zabraknie – szkło roztrzaskuję się na tysiące kawałków, efektownie rozrzucając odłamki w promieniu kilku metrów. O ile zbicie w ten sposób szklanki jest dla Nas umiarkowanie niebezpieczne, to rozbicie w takiej formie większej tafli szkła, np. przeszklonej balustrady – stwarza dla Nas już ogromne zagrożenie. 

Właśnie temu przeciwdziałają folie bezpieczne, kiedy rozbijemy oklejoną szybę nie będzie rozbryzgu odłamków. Uszkodzone szkło, choć już nie w jednym kawałku, nie rozsypie się bo będzie podtrzymywane przez powierzchnię naklejonej folii.

Podsumowując, jeśli Wasze okna są już oklejone chociażby folią przeciwsłoneczną – jesteście chronieni, chociaż z całą pewnością grubsze folie ochronne zabezpieczą szyby lepiej…

FOLIE OCHRONNE I ANTYWŁAMANIOWE

To te folie, które nie tylko pełnią funkcję bezpieczną, ale również zabezpieczają szybę przed uszkodzeniem. Od zwykłych folii różnią się przede wszystkim grubością, folia przeciwsłoneczna to około 50-60 mikronów, natomiast folie ochronne to zakres od 140 do nawet 450 mikronów. Jest różnica! Czym grubsza folia ochronna tym skuteczniejsza i tym mniejsze ryzyko rozbicia szkła.

Żeby lepiej to zobrazować – przykładowo jeśli uderzymy kamieniem, z umiarkowaną siłą w niezabezpieczoną szybę na pewno powstanie pęknięcie. Jeśli uderzymy tak samo, tym samym kamieniem, ale w szybę oklejoną najgrubszą folią ochronną – to uszkodzeniu powierzchniowemu najprawdopodobniej ulegnie sama folia, ale nie szyba. 

To właśnie z powodu wyżej opisanej wytrzymałości, folie ochronne określane są również jako antywłamaniowe. Są bezbarwne i całkowicie niezauważalne. Zabezpieczając szkło, skutecznie utrudniają pracę potencjalnemu włamywaczowi lub wandalowi. Z całą pewnością żaden intruz nie będzie w stanie szybko sforsować szyby oklejonej taką folią, ofiarowując Nam więcej czasu na reakcję, uruchomienie alarmu i przyjazd odpowiednich służb. 

Dystrybuowane przez Nas folie ochronne występują w 4 standardowych grubościach, a co za tym idzie również w 4 kategoriach atestowania. Jeśli prowadzicie działalność gospodarczą lub reprezentujecie instytucję bardzo możliwe, że folia którą będziecie chcieli zamontować, musi spełniać pewne wymagania wyrażane w poszczególnych atestach ITB (Instytut Techniki Budowlanej).

 • folia 4 mil Clear (ok. 140 mikronów) – atest ITB klasa 01
 • folia 8 mil Clear (ok. 250 mikronów) – atest ITB klasa P1A
 • folia 12 mil Clear (ok. 360 mikronów) – atest ITB klasa P2A/ A1
 • folia 15 mil Clear (ok. 450 mikronów) – atest EN 356 klasa P3

FOLIE ANTYWYBUCHOWE

Folie anty i przeciwwybuchowe to folie ochronne cechujące się zwiększoną tolerancją na nagły wzrost ciśnienia, towarzyszący zjawisku eksplozji. Każda tego typu folia pełni funkcję bezpieczną, chroni Nas przed deszczem odłamków oraz zapobiega samemu uszkodzeniu szyby w zakresie swojej wytrzymałości. Warto jednak podkreślić, że sama folia w przypadku bardzo silnej lub bardzo bliskiej eksplozji nie jest w stanie utrzymać szyby w ramie. Taką ochronę może zaoferować jedynie system, znany na świecie jako No-Bar. Jego skuteczność opiera się na połączeniu folii z dodatkową konstrukcją wzmacniającą ramy okienne. Zaprezentujemy go poniżej. 

Podsumowując, folie antywybuchowe to nic innego jak folie ochronne o poszerzonym spectrum działania. Zmniejszają ryzyko, minimalizują straty, ale pamiętajcie że wbrew temu co sugerowałaby nazwa – nie zahamują każdej eksplozji, mają określoną wytrzymałość… Nie dajcie się nabrać, kupując zawsze sprawdzajcie parametry i proście o odpowiednie atesty, bo skoro folia ma być antywybuchowa, to zakres jej wytrzymałości musiał być na taką okoliczność sprawdzony, a następnie wyrażony w odpowiednim dokumencie. Każda dobrej jakości folia ochronna powinna posiadać takie atestowanie, dla przykładu produkty marki Armorlite Exclusive:

 • folia 4 mil Clear – atest przeciwwybuchowy GSA-C (3B)
 • folia 8 mil Clear – atest przeciwwybuchowy GSA-C (3B)
 • folia 12 mil Clear – atest przeciwwybuchowy GSA-D (3A)

SYSTEM NO-BAR

System No-Bar był testowany przez Amerykańską Agencję Do Spraw Ochrony DTRA i zakwalifikowany przez Nią do produktów gwarantujących bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jego powstanie jako środek prewencji, jest odpowiedzią na światowy problem terroryzmu. 

No-Bar to dodatkowa instalacja, montowana na ramach okiennych. Składa się z aluminiowych profili, w które wpuszcza się krawędzie naklejanej folii ochronnej. Powstaję konstrukcja zbliżona formą i działaniem do membrany. Zatrzymuję falę ciśnienia wybuchowego, uniemożliwia wybicie szyby z ramy i zabezpiecza Nas przed deszczem odłamków. 

System No-Bar z powodzeniem może być instalowany na istniejących oknach, witrynach sklepowych czy ścianach kurtynowych.

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem lub montażem i potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

folie przeciwsłoneczne
folie przeciwsłoneczne

Szukasz folii przeciwsłonecznej najwyższej jakości? Folii, która wytrzyma próbę czasu na więcej niż liczy dekada – z dumą przedstawiamy serie XTRM produkcji Armorlite Exclusive. 

Na rynku, możemy obecnie znaleść ogromną ilość rozmaitych folii przeciwsłonecznych. Różnią się między sobą wyglądem, stopniem przyciemnienia, a przede wszystkim trwałością i skutecznością. Czym należy się kierować aby dokonać możliwie najlepszego wyboru? 

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować serię XTRM, czyli grupę wyselekcjonowanych folii przeciwsłonecznych na szkło i poliwęglan, do zadań specjalnych. XTRM to najlepsze parametry optyczne i przeciwsłoneczne, najwyższa skuteczność oraz ekstremalna trwałość potwierdzona aż 12-letnią gwarancją producenta!

Działamy na rynku od 1992 roku, dysponując już dokładnie 30-letnim doświadczeniem zarówno jako sprzedawcy jak i instalatorzy. Znamy się na foliach jak mało kto i tą właśnie wiedzą chcemy się z Wami podzielić. 

Przy wyborze odpowiedniej folii przeciwsłonecznej powinnismy wziąć pod uwagę 4 najważniejsze kwestie, jakimi są:

 1. wygląd folii, czyli kolor i poziom refleksu
 2. stopień przyciemnienia, czyli ilość zabieranego przez folie światła widzialnego
 3. parametry optyczne i przeciwsłoneczne, czyli skuteczność w walce z energią słoneczną
 4. trwałość, czyli wytrzymałość na pękanie, łuszczenie i odbarwienia

Niestety wybierając folie najczęściej kierujemy się tylko dwoma pierwszymi cechami folii przeciwsłonecznych, dodatkowo będąc kuszeni ceną, która w przypadku produktów niższej jakości z pewnością będzie atrakcyjniejsza. W efekcie inwestycja, która mogłaby Nam wystarczyć przynajmniej na 5-7 lat, bo tyle wynosi standardowa długość gwarancji dla folii dobrej jakości, ostatecznie nadaję się do powtórzenia po zaledwie 24 miesiącach. 

XTRM – WYGLĄD

Folie przeciwsłoneczne pod względem wyglądu dzielą się na dwa typy: refleksyjne (lustrzane, przyciemniające) i selektywne (nieprzyciemniające). 

Seria XTRM to wyłącznie produkty wysoce refleksyjne, działające na zasadzie lustra weneckiego. To właśnie takie folie, generujące ogromny refleks są uznawane za najbardziej wytrzymałe i skuteczne w walce z nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Wykorzystujemy je do najtrudniejszych, narażonych na największą ekspozycję realizacji, jakimi są:

 • okna fasadowe o dużej powierzchni 
 • szklane ściany kurtynowe/ osłonowe 
 • świetliki dachowe (szklane lub z poliwęglanu)

Folie w typie lustra weneckiego bazują na dużych kontrastach świetlnych, powierzchnia lustrzana wytwarza się zawsze od strony mocniej oświetlonej, kierunkowo przesłaniając widok przez szybę – w trakcie dnia jest to zawsze jej zewnętrzna strona. Czym ciemniejsza folia, tym większa refleksyjność i tym lepszy efekt przesłony. 

Folie z serii XTRM występują w 3 kolorach:

 • Silver, srebrne lustro
 • Titan, grafitowe lustro (neutralne)
 • Blue, niebieskie lustro

XTRM – PRZYCIEMNIENIE

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM, jako te najbardziej wytrzymałe występują wyłącznie w wariantach znacznie przyciemniających szybę, na poziomie 35 i 20% transmisji światła widzialnego. 

35% transmisji światła widzialnego:

To najpopularniejszy stopień przyciemnienia w przypadku folii refleksyjnych – nie za jasny i nie za ciemny, odznacza się bardzo dobrymi parametrami przeciwsłonecznymi. Stosuję się go najczęściej w przypadkach budownictwa mieszkalnego i standardowych okien pionowych. 

20% transmisji światła widzialnego:

Najmocniejsze możliwe przyciemnienie, oznaczające blokadę w zakresie około 80% światła widzialnego. Stosowane w najtrudniejszych i najcięższych przypadkach szyb o bardzo dużej łącznej powierzchni (fasady), dużym kącie odchylenia lub całkowicie poziomych (okna dachowe), które są najbardziej narażone na ekspozycję przez promienie słoneczne. 

XTRM – PARAMETRY

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM to najskuteczniejsze folie na rynku. W walce z nadmiernym nagrzewaniem się zewnętrznych powierzchni szklanych oferują blokadę energii słonecznej na poziomie od 62 do nawet 85% w zależności od typu szyb, ekspozycji oraz stopnia przyciemnienia folii. 

Szczegółowe karty techniczne dla każdej z folii XTRM znajdziecie w katalogu poniżej. 

XTRM – WYTRZYMAŁOŚĆ

Folie przeciwsłoneczne z serii XTRM odznaczają się prawie dwukrotnie wydłużoną gwarancją producenta, w stosunku do produktów standardowych, na które gwarancja wynosi zwykle 5 do 7 lat. 

Długość gwarancji folii XTRM:

 • w przypadku standardowych szyb okiennych, całkowicie pionowych i umiarkowanej ekspozycji – jest to 12 do 15 lat
 • w przypadku dużych powierzchni szyb elewacyjnych, szyb dachowych, poziomych lub znacznie odchylonych i dużej ekspozycji na energię słoneczną  – do 10 lat

Seria XTRM obejmuje:

Folie Silver XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dostępne w 2 wariantach przyciemnienia 20 i 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie Titan XTRM:

Grafitowe, neutralne lustro weneckie, dostępne w 2 wariantach przyciemnienia 20 i 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie Blue XTRM:

Jasne, niebieskie lustro weneckie. Przyciemnienie 35% transmisji światła widzialnego. 

Folie SilverTop XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dedykowane oklejaniu szklanych świetlików dachowych. Przyciemnienie 20% transmisji światła widzialnego. 

Folie SilverTop PC XTRM:

Srebrne lustro weneckie, dedykowane oklejaniu świetlików dachowych z poliwęglanu.  Przyciemnienie 20% transmisji światła widzialnego. 

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

Tak…właśnie tak, nie wydaję Wam się – tak właśnie WARSFOLL montuję folię! 

Szyby kuloodporne, 10 cm grubości i 770 kg wagi każda! Usługa oklejania zamówiona przez pewną zagraniczną ambasadę…

Montaż bezpyłowy, czyli warunki jak Sami widzicie bardzo kontrolowane – zabezpieczone miejsce i specjalne stroje. Wszystko dla zachowania maksymalnej sterylności i czystości, w miejscu w którym bardzo o nie trudno. 

W roli głównej folia MIRROR 05 – najmocniejsze, wewnętrzne lustro weneckie w Naszej ofercie, produkcji Armorlite Exclusive. 

Czym charakteryzuję się tego typu folia okienna? 

Folie okienne w typie lustra weneckiego, przede wszystkim mają przesłaniać widok, wytwarzając powierzchnię lustrzaną po jednej stronie szyby. Czym folia ciemniejsza, tym mocniejszy efekt lustra i lepsza przesłona. Należy jednak pamiętać, że efekt ten uzależniony jest bezpośrednio od światła – lustro pojawi się zawsze od mocniej oświetlonej strony szyby, dlatego w pomieszczeniu, do którego wgląd chcemy przesłonić musi być zawsze znacznie ciemniej. 

Folia Mirror 05 jest najciemniejszym i tym samym najmocniejszym wariantem serii OptiTune, stworzonej głównie na potrzeby oklejania przeszkleń wewnątrz budynku, ulokowanych w pomieszczeniach ochrony, pomieszczeniach gospodarczych, gabinetach czy pokojach przesłuchań. 

OptiTune oferuję folie dwustronnie refleksyjne łączące w sobie jednocześnie bardzo niski poziom odbicia wewnętrznego (do wewnątrz) z bardzo wysokim współczynnikiem odbicia zewnętrznego, co czyni je bardzo skutecznym lustrem weneckim. 

W skład serii OptiTune wchodzą trzy produkty, różniące się między sobą przede wszystkim stopniem przyciemnienia:

MIRROR 05 (transmisja światła widzialnego na poziomie 7%)

MIRROR 15 (transmisja światła widzialnego na poziomie 11-12%)

OptiTune 30 (transmisja światła widzialnego na poziomie 30-32%)

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

folia do przyciemniania szyb w aucie
folia do przyciemniania szyb w aucie

PRZEDSTAWIAMY RAYCERA PRO

Folia przyciemniająca zaprojektowana przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Doskonała termokurczliwość i najwyższa jakość znanej już na rynku serii folii samochodowych Raycer – w udoskonalonym wariancie niezawierającym metalu. 

NANOTECHNOLOGIA

Ta folia do przyciemniania szyb w aucie wykorzystuję nanotechnologie, zastępując tradycyjne powłoki metalowe nanocząsteczkami wnikającymi głęboko w strukturę materiału. Efekt?

 • brak zakłóceń elektroniki w samochodzie po montażu folii
 • wysoka wydajność przeciwsłoneczna – od 36 do 58% zatrzymanej całkowitej energii słonecznej
 • wysoki współczynnik zatrzymanego promieniowania UV – 99.7%
 • ekstremalna trwałość głębokiego grafitowego koloru z dożywotnią gwarancją producenta
 • doskonała termokurczliwość – skuteczne i wygodne formowanie folii na zakrzywionych szybach
 • idealne wpasowanie folii w nadruk matrix szyby tylnej

ANTYREFLEKS

Raycer PRO jest folią przyciemniającą o bardzo niskiej refleksyjności, z efektem lustra ograniczonym do koniecznego minimum. Blokuję do 94% odblasków, odpowiedzialnych za nieprzyjemne wrażenie oślepienia (współczynnik odbicia na poziomie 6-7%).

5 STOPNI PRZYCIEMNIENIA

 • RAYCER PRO 05 (transmisja światła widzialnego – 5%)
 • RAYCER PRO 12 (transmisja światła widzialnego – 16%)
 • RAYCER PRO 20 (transmisja światła widzialnego – 20%)
 • RAYCER PRO 36 (transmisja światła widzialnego – 36%)
 • RAYCER PRO 50 (transmisja światła widzialnego – 50%)

Zainteresowaliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu. 

Więcej o Naszych foliach do przyciemniania szyb w aucie przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii samochodowych – Tomkiem Goleniowskim: tg@warsfoll.com.pl, tel. +48 604 639 314

Przedstawiamy Naszą kolejną realizację, tym razem w roli głównej folia przeciwsłoneczna, która nie przyciemnia – Select 70 Xtra. Czym się wyróżnia?

Aby w pełni przybliżyć Wam zalety tej folii, na początek po krótce przybliżymy Wam klasyczne rozwiązania, najczęściej utożsamiane z ochroną przeciwsłoneczną. 

Standardowe folie przeciwsłoneczne to folie znacznie przyciemniające szybę, zazwyczaj w zakresie od 20 do 50% transmisji światła widzialnego. Tego typu produkty swoją skuteczność budują na dwóch parametrach – wspomnianym wcześniej przyciemnieniu oraz metalizowanej powłoce wierzchniej, która wzmacnia refleksyjność (odbite światło słoneczne). W myśl tego mechanizmu, czym folia ciemniejsza tym bardziej efektywna i tym wyższy wskaźnik refleksyjności. 

Są idealnym rozwiązaniem w przypadkach mocno nasłonecznionych szyb w świetlikach lub dachowych oraz jeśli chcemy uzyskać efekt tzw. lustra weneckiego.

Takie folie popularnie określamy jako lustrzane (refleksyjne), stanowią najczęściej stosowaną na rynku grupę produktów, jednakże nie mają zastosowania w przypadkach, w których nie możemy lub nie chcemy znacząco ingerować w wygląd szyb i tym samym elewacje budynku. 

Opisywana, przy okazji tej realizacji folia Select 70 Xtra nie należy do grupy produktów refleksyjnych, jest folią zaliczaną do produktów określanych jako selektywne.

Określenie folia selektywna opisuję formę w jaki te produkty ochraniają szybę przed słońcem. Produkowane w całkowicie odmiennej technologii, swoją skuteczność opierają na wybiórczej (selektywnej) eliminacji spektrum światła widzialnego. Dzięki temu folie selektywne nie muszą wykorzystywać przyciemnienia i refleksu jako głównych składowych skuteczności, gwarantując transmisję światła widzialnego w zakresie od 65 do 80% (w przypadku folii refleksyjnych jest to zakres od 50 do 20%) .

Nawet przy najjaśniejszych foliach selektywnych gwarantujących 80% transmisji światła widzialnego – utrata tych 20% może wydawać Wam się nadal duża, jednak w rzeczywistości nie jest odczuwalne jako przyciemnienie. Efekt ten od strony wnętrza, możecie zobaczyć w innej naszej realizacji klikając tutaj.

A jak to się ma do skuteczności? Folie selektywne osiągają parametry przeciwsłoneczne bardzo przybliżone do folii refleksyjnych. Nie musicie mieć więc obaw, że wybieracie pomiędzy skutecznością a finalnym wyglądem szyby. 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych folii z grupy folii selektywnych. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową, a w konsekwencji zastosowaniem. Bardzo ważna jest świadomość, że nie każda folia w 100% sprawdzi się w każdych warunkach, mają tu znaczenie takie czynniki jak wielkość i rodzaj szyb, nasłonecznienie oraz nachylenie powierzchni oklejanej (dachowe, świetliki, standardowe).

Wykorzystana w tej realizacji folia Select 70 Xtra jest folią bardzo jasną. Gwarantuję transmisję światła widzialnego na poziomie aż 67%, co w rzeczywistości oznacza bardzo małą, praktycznie nieodczuwalną ingerencję w widok przez szybę, dla osób znajdujących się wewnątrz budynku. 

Dodatkowo Select 70 uzbrojona jest w zewnętrzną warstwę metalizowaną, która jeszcze dodatkowo wzmacnia jej wydajność. Dzięki temu produkt ten z powodzeniem możemy stosować przy najbardziej wymagających realizacjach, mając do czynienia z dużymi pakietami szyb elewacyjnych, bez ryzyka pękania. 

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

folie przeciwsłoneczne
montaż folii okiennej

Przedstawiamy Naszą kolejną realizację. Tym razem wybraliśmy się z montażem folii trochę dalej – do miasta Łodzi, na ulicę Aleksandrowską. Absolutna większość usług w zakresie instalacji folii przeciwsłonecznych ma na celu oczywiście ochronę szyb przed słońcem, a tym samym walkę z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. Jednak w tym przypadku powód montażu był całkowicie inny, a właściwości przeciwsłoneczne naszych folii – można powiedzieć – stanowią jedynie korzyść „uboczną”. 

Biurowiec z Aleksandrowskiej borykał się z pewnym niedyskretnym problemem w kwestii wyglądu elewacji. Najprawdopodobniej z powodu niedopatrzenia lub po prostu pomyłki zastosowano na niej dwa różne rodzaje szyb – standardowe, bezbarwne oraz przyciemniane, wybarwione na dość intensywny niebieski kolor. Niestety, jak możecie się domyślić – nie wyglądało to na celowy zabieg projektowy i w konsekwencji bardzo negatywnie wpływało na finalny odbiór, w gruncie rzeczy bardzo atrakcyjnego wizualnie, nowoczesnego w formie budynku. Elewacje koniecznie należało kolorystycznie ujednolicić, a najrozsądniejszym rozwiązaniem tego typu problemów są właśnie folie. 

Oklejanie szyb folią okienną jest szybką, czystą, nieinwazyjną i w pełni odwracalną formą zmiany koloru lub przyciemnienia szyby. Montaż folii nie wymaga demontażu szyb i odbywa się bezpośrednio na istniejących przeszkleniach.

Powierzone Nam zadanie nie było najprostsze – ogromna kilku-kondygnacyjna, szklana ściana kurtynowa z opcją do montażu folii jedynie od strony zewnętrznej. Niezbędny był podnośnik i mocna przeciwsłoneczna folia przeznaczona do zewnętrznych instalacji. 

Idealnie pasującą kolorystycznie do już istniejących niebieskich szyb, okazała się folia Blue 35 Xtra. Jedna z ciekawszych pozycji w Naszej ofercie. Typowa – refleksyjna (lustrzana) folia przeciwsłoneczna – ale, w charakterystycznym niebieskim wydaniu i optymalnym stopniu przyciemnienia (transmisja światła widzialnego na poziomie około 35%). 

Wybór folii Blue 35 Xtra prócz oczywistych walorów wizualnych oferuję również ochronę przeciwsłoneczną na bardzo wysokim poziomie. Jest to szczególnie istotne przy tej konkretnej realizacji, ponieważ mamy tutaj do czynienia z ogromną powierzchnią przeszklenia elewacyjnego. Niezabezpieczone bezpośrednio od zewnątrz szyby – bardzo mocno się nagrzewają i w konsekwencji mogą znacznie podkręcić temperaturę wnętrz. 

Blue 35 Xtra to jedna z folii przeciwsłonecznych z serii XtraZone. Jest to wyselekcjonowana grupa bardzo skutecznych i trwałych folii do zastosowania wyłącznie zewnętrznego. Są to produkty o różnym wyglądzie, odpowiadające na różne potrzeby. 

W serii XtraZone możemy wymienić między innymi: 

 • folie w typie lustro weneckie (Silver, SolarBronze), 
 • folie lustrzane – neutralne (Titan)  
 • folie selektywne – praktycznie bezbarwne (IR 75 Lite, IR 80)

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

suntek ppf reaction
suntek ppf reaction

Przedstawiamy nowego członka rodziny folii do ochrony lakieru SunTek! Ekstremalna wytrzymałość poliuretanu i olśniewający wygląd powłoki ceramicznej – teraz w jednej folii PPF SunTek REACTION!

Jeśli jesteś profesjonalnym aplikatorem i szukasz folii PPF o najszerszym spektrum właściwości ochronnych – ten produkt bez wątpienia Cię zainteresuję!

PPF REACTION wchodzi do sprzedaży w połowie lipca – poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje. 

JAK REACTION WYRÓŻNIA SIĘ SPOŚRÓD INNYCH FOLII PPF?

Jest to całkowicie nowy typ produktu na rynku folii do ochrony lakieru – nowatorska konstrukcja – „dwa w jednym”. Połączenie super hydrofobowości powłoki ceramicznej z wysokiej jakości samoregenerującą się powłoką ochronną. Lakier oklejony tą PPF-ką wygląda tak jakby auto od nowości nigdy nie wyjeżdżało na drogę. 

Opatentowana przez koncern nowatorska technologia Tetrashield, polega na zastosowaniu w folii dodatkowej, wierzchniej warstwy z żywicy poliestrowej. To ona jest odpowiedzialna za wyjątkowe właściwości tego PPF-a, takie jak silna hydrofobowość i zintensyfikowane błyszczenie. 

Ponadto REACTION to 25% większa odporność na plamy i zanieczyszczenia w porównaniu do konkurencyjnych marek. Kwaśne deszcze, ptasie odchody, sok drzewny, owady i brud zmywają się z bez wysiłku z gładkiej powierzchni folii. 

A OTO WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI:

Jeszcze łatwiejsze czyszczenie

Technologia Tetrashield uzbraja lakier w silny hydrofob, o osiągach porównywalnych z powłokami ceramicznymi. Zanieczyszczenia z wody nie zalegają na oklejonej powierzchnii, a trudniejsze plamy łatwo zmyć. Lakier utrzymuję blask na dłużej. 

Przejrzystość i błysk

Folia po naklejeniu intensyfikuję szklisty połysk lakieru, tak jak powłoki ceramiczne. Jest klarowna i gładka, nie ma widocznej struktury skórki pomarańczy. 

Na wojnę z brudem

Nowy PPF REACTION odznacza się o 25% większą odpornością na zabrudzenia takie jak ptasie odchody, soki drzewne czy kwaśne deszcze. 

Samoregeneracja

Ubytki powierzchniowe – odpryski, rysy czy zadrapania samoczynnie wypełniają się pod wpływem ciepła. Folia stanowi doskonałe zabezpieczenie lakieru przed codziennymi zanieczyszczeniami drogowymi takimi jak żwir, drobne kamienie, piach czy sól. 

12 lat pewności

Profesjonalnie zainstalowany PPF REACTION objęty jest 12-letnią gwarancją producenta na pękanie, matowienie lub żółknięcie.

Jeszcze prostszy montaż

Nowy Reaction to nie tylko nowe właściwości ale i modernizacja folii z poprzednich generacji. Udoskonalono przede wszystkim kwestie związane z instalacją gotowych formatek. Zwiększono rozciągliwość materiału, ułatwiając jego naciąganie oraz wzmocniono klej, przydając folii większej lepkości. 

Grubość i wykończenie

PPF REACTION będzie dostępny w standardowej grubości 180 mikronów z wykończeniem w połysku.

Gotowe formatki

Folie REACTION można wycinać na ploterze tnącym, w formie gotowych wykrojników PPF na poszczególne elementy karoserii. SunTek w ramach marki oferuję własną bazę szablonów – w celu sprawdzenia dostępności prosimy o bezpośredni kontakt z Naszym specjalistą od folii PPF – Łukaszem. 

Łukasz Budek 

+ 48 664 027 976

oklejanie drzwi warszawa
oklejanie drzwi warszawa

To zdjęcie wykonano przed montażem folii… Jak widzicie sytuacja nie była zbyt optymistyczna. Winda samochodowa – lokalizacja Foksal 13/15 Warszawa. 

Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd zniszczonej powierzchni? Otóż wystarczy odpowiednia folia samochodowa. Każdą idealnie gładką powierzchnię – blachy, tworzywa sztucznego czy szkła możemy bez problemu oklejać folią. 

Na rynku jest wiele folii samochodowych o różnym zastosowaniu – w tym jednak przypadku potrzebowaliśmy typowego produktu do zmiany koloru, czyli folii karoseryjnej. Tego typu folie stosuję się do oklejania samochodów, są to folie profesjonalnie przeznaczone na lakier i przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. 

Przy tej usłudze wykorzystaliśmy folię struktualną Brushed Aluminium od amerykańskiej marki Mactac. 

Czemu zastosowaliśmy akurat taką folie? Żadna folia samochodowa nie jest na tyle gruba aby w 100% zakryć najgłębsze ubytki lub rysy oklejanej powierzchni. Folia Brushed Aluminium jest folią o powierzchni imitującej strukturę szczotkowania. Dzięki temu, każda ewentualna nierówność, która mogłaby być widoczna po oklejeniu – optycznie gubi się w fakturze folii. 

Naszym drugim równie ważnym zadaniem przy tej realizacji była redukcja ogromnej ilości promieniowania słonecznego skupiającego się na dość ciemnej powierzchni drzwi windy. Blacha na słońcu nagrzewała się, puchła i odkształcała, a to w konsekwencji powodowało rysowanie się drzwi podczas każdego zamykania i otwierania windy. 

Oklejenie powierzchni drzwi folią – dodatkowo dość jasną – stworzyło barierę, która z całą pewnością znacznie zredukuję bezpośrednio absorbowane przez blachę ciepło słoneczne. 

Borykasz się z podobnym problemem? Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

zmiana koloru folia warszawa

Widzieliście już jak wygląda najnowszy Mercedes S560 z karoserią w satynowym połysku?

Przedstawiamy Naszą najnowszą realizację i jedną z nielicznych na rynku folii do zmiany koloru auta, która w pełni oddaję charakter majestatycznej klasy S – Avery Dennison SWF Black Satin!

oklejanie samochodow warszawa
zmiana koloru folia warszawa
O samej usłudze…

Usługę zmiany koloru folią w tym przypadku mieliśmy przyjemność wykonać na samochodzie fabrycznie nowym. Oklejanie jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym właśnie „przy okazji” zakupu – stosunkowo szybki, nieinwazyjny i co najważniejsze w pełni odwracalny zabieg, dzięki któremu mamy dużo większy wybór kolorów i poszczególnych form wykończenia (tutaj satyna). 

Zmianę koloru auta można zrealizować w dwóch wariantach – wersja podstawowa to oklejanie całej widocznej z zewnątrz powierzchni lakieru, wersja rozszerzona dodatkowo obejmuję oklejanie wnęk, czyli powierzchni lakieru widocznych po otwarciu drzwi i klapy bagażnika. Przy tej S klasie właściciel zdecydował się na wariant rozszerzony – efekt końcowy takiego oklejania pokazujemy na zdjęciach poniżej. 

Czas zmiany koloru folią to przeciętnie od 5 do 10 dni roboczych. Pracujemy na foliach najwyższej jakości amerykańskiej marki Avery Dennison. Cena montażu uzależniona jest od auta, zakresu prac i wybranej foli. Wyceny wykonujemy indywidualnie pod konkretną realizację. 

Szczegółowe informacje na temat usługi zmiany koloru znajdziesz tutaj. 

oklejanie aut warszawa
Zainteresowaliśmy Cie? Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY
AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY

Moglibyście pomyśleć, że w czasie epidemii na rynku folii samochodowych nic ciekawego wydarzyć się nie może… Nic bardziej mylnego! Z dumą przedstawimy 4 całkiem nowe folie do zmiany koloru auta od Avery Dennison! Pride Prismatic Grey, Mysterious Indigo, Mystery Black i Hidden Forest – wszystkie są już dostępne w sprzedaży hurtowej! 

folie Avery Dennison
pride prismatic grey Avery Dennison
Pride Prismatic Grey

SWF Gloss Metallic

mysterious indigo Avery Dennison
Mysterious Indigo

SWF Gloss Metallic

Mystery Black

SWF Gloss Metallic

hidden forest Avery dennison
Hidden Forest

SWF ColorFlow Gloss

Zamów rolkę już dzisiaj!

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą cenową! Standardowa szerokość rolki 1.52 m. Na rolce 25 metrów bieżących, czyli 38 m2. 

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314