Aktualności

folie do przyciemniania szyb
folie do przyciemniania szyb
PRZYSTĘPNA CENA!
BRAK EFEKTU BIAŁEJ RAMKI!
ZACHWYCAJĄCA TERMOKURCZLIWOŚĆ!

Przedstawiamy absolutną nowość w Naszej ofercie – serię MATRIX do przyciemniania szyb samochodowych. Czym się wyróżnia?

MATRIX to produkt profesjonalny skierowany przede wszystkim do aplikatorów, zawodowo zajmujących się przyciemnianiem. Atrakcyjna, trwała, wygodna w montażu oraz – co najważniejsze w bardzo przystępnej cenie!

TECHNOLOGIA CARBON

Wyprodukowany w nowatorskiej technologii węglowej MATRIX – nie jest metalizowany a osiąga wysoki wskaźnik blokowanego promieniowania IR (ciepło) oraz nie zakłóca sygnałów telefonów komórkowych, radiowych oraz nawigacyjnych. 

PROFESJONALNA JAKOŚĆ

Seria folii samochodowych MATRIX doskonale dopasowuję się do kształtu tylnej szyby, w tym również nadruku – nie powodując powstania białej ramki. 

Występuję w 4 stopniach przyciemnienia w kolorze głebokiej czerni, bez efektu lustra. 

Objęty jest 8-letnią gwarancją. 

Zapraszamy do kontaktu!

Tomasz Goleniowski

+ 48 604 639 314

folia matowa na balkon

Problem z prywatnością na przeszklonym balkonie? Montaż folii matowej to najprostsze rozwiązanie! Zobacz jak to wygląda! 

Przedstawiamy jedną z Naszych ostatnich realizacji z zakresu montażu folii matowych. 

Nowoczesne szklane balustrady balkonowe czy tarasowe – chociaż z wyglądu bardzo atrakcyjne, niestety całkowicie pozbawiają Nas prywatności. 

Tak jak w przypadku oklejania powierzchni okiennych – tak i w tym przypadku rozwiązaniem przynoszącym najwięcej korzyści jest skorzystanie właśnie z folii matowych. Jakie to korzyści?

 • są półprzezierne – dzięki czemu zapewniają przepływ światła dziennego przez szybę na poziomie 50 – 70%
 • blokują szkodliwe promieniowanie UV
 • wyglądem imitują szkło piaskowane 
 • montaż jest procesem szybkim i czystym
 • można w każdej chwili je zdemontować
 • mogą spełniać również funkcję ochronną (5 Mil, 12 Mil)

Więcej na temat naszych folii matowych przeczytasz tutaj. 

Borykasz się z podobnym problemem z przeszkleniami? Szukasz nieinwazyjnego i zarazem atrakcyjnego rozwiązania?

Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

zmiana koloru auta warszawa

FOLIA BLAZE ORANGE MATTE METALLIC

Usługa zmiany koloru folią w tak zwanym pakiecie standard – oklejona została cała zewnętrzna powierzchnia karoserii (bez wnęk – widocznych po otwarciu drzwi i klapy). 

Oryginalnym kolorem lakieru tego Stelvio jest biały – teraz kolor robi robotę!

Zastosowana folia w kolorze przełamanej pomarańczy i wykończeniu w metalicznym macie jest wynalazkiem amerykańskiej marki Avery Dennison. 

To jeden z czołowych producentów wylewanych folii samochodowych na rynku. 

Więcej na temat zmiany koloru auta przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zmianą wyglądu swojego auta? Oklejanie w kolorze lub może przyciemnianie szyb?

Tomek Goleniowski 

+ 48 604 639 314

folie przeciwsłoneczne

Przedstawiamy zdjęcia z montażu jednej z najjaśniejszych, a zarazem jednej z najskuteczniejszych folii przeciwsłonecznych z Naszej oferty – IR 75 LITE XTRA. 

Zastanawiacie się pewnie jak folia przeciwsłoneczna może nie przyciemniać szyby? Nie musicie wierzyć Nam na słowo – efekt wizualny przed/po pokazujemy poniżej!

Nasz klient miał bardzo poważny problem z nagrzewaniem się wnętrza przeszklonego balkonu w ciągu dnia. 

Nie chciał jednak zmieniać wyglądu szyb, znacznie je przyciemniając. Zastosowanie w takim przypadku klasycznych – przyciemniających folii przeciwsłonecznych po pierwsze wpłynęłoby znacznie na atrakcyjność widoku przez szybę, a po drugie oznaczałoby dużą ingerencję w wygląd elewacji budynku. 

Zaproponowaliśmy jedną z Naszych selektywnych folii z serii IR. 

Efekt po montażu – rewelacyjny! Redukcja ciepła i niemalże niezmieniony wygląd szyb – uzyskanie takiego efektu wydawałoby się niemożliwe, a jednak!

Czym wyróżniają się folie z serii IR?

Standardowe, folie przeciwsłoneczne to folie refleksyjne – lustrzane (z efektem lustra weneckiego), które zawsze w znacznym stopniu przyciemniają szybę. Są skuteczne, jednak zastosowanie ich zawsze nierozłącznie wiąże się z pewnym kompromisem pomiędzy redukcją ciepła a wyglądem szyby. 

Seria IR natomiast to folie niemalże przezroczyste, ich niebieskawy odcień po montażu jest praktycznie nieodczuwalny. Przy czym, w porównaniu do folii lustrzanych – wcale nie tracą na skuteczności w walce z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. 

To najbardziej zaawansowane technologicznie, stosunkowo nowe produkty z Naszej oferty. Skutecznie redukują promieniowanie IR (ciepło słoneczne) poprzez selektywną (wybiórczą) eliminację spektrum światła. 

Dedykowane są w każdym przypadku, w którym:

 • nie chcemy uzyskać przesłaniających powierzchni lustrzanych, przez które wgląd do wnętrza budynku w ciągu dnia jest niemożliwy (witryny sklepowe)
 • nie możemy ingerować w wygląd elewacji (biurowce, bloki mieszkalne)
 • chcemy pozostać przy jak najbardziej naturalnym widoku przez szybę (domy, mieszkania, balkony, ogrody zimowe)
 • nie chcemy w znacznym stopniu zaciemnić wnętrz poprzez zastosowanie folii redukującej transmisję światła widzialnego

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zakupem Naszych folii lub kompleksową usługą wraz z montażem?

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej folii przeciwsłonecznej. 

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

Jak się prezentuję? Zobaczcie! Przedstawiamy kolejną z Naszych realizacji w zakresie zmiany koloru folią. 

Jak wyglądała usługa?

Auto oryginalnie wyposażone zostało w błyszczący, czarny lakier oraz dodatkowe elementy w chromie na obu zderzakach i progach zewnętrznych.

Usługę zrealizowaliśmy w pakiecie standard. Jest to zmiana koloru folią obejmująca zakres zewnętrznej powierzchni karoserii, bez wnęk (widocznych po otwarciu drzwi wewnętrznych powierzchni lakierowanych). 

Początkowo klient zdecydował okleić elementy chromowane czarną, kontrastową folią błyszczącą. Oklejanie elementów na tzw. piano black w połysku jest rozwiązaniem znanym i bardzo lubianym na rynku od dawna. 

Ostatecznie jednak klient postanowił okleić wszystko w jednym kolorze. 

Dzięki oklejeniu powierzchni lakieru i wszystkich elementów chromowanych tą samą czarną, matową folią – nadwozie nabrało niezwykle rzeźbiarskiego charakteru. Musimy przyznać, że wygląda to po prostu dobrze! 

Przy tej realizacji wykorzystaliśmy folię marki Avery Dennison, w czarnym macie. 

Na powyżej przedstawionych zdjęciach auto jest już zabezpieczone ochronną powłoką ceramiczną, ponieważ warto pamiętać, że karoserię w czarnym macie nie jest najłatwiej utrzymać w czystości. 

Więcej na temat usługi zmiany koloru auta folią przeczytasz tutaj. 

Jesteś zainteresowany zmianą koloru swojego auta? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na oklejanie auta folią!

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

montaż folii na okna
montaż folii na okna

Zabaczcie jak prezentuję się jedna z najpopularniejszych folii przeciwsłonecznych w typie lustro weneckie na rynku. Przedstawiamy kolejną realizację w zakresie montażu folii okiennych.

Trochę o samej usłudze…

Pewna firma z siedzibą przy ulicy Klasyków 10 na Warszawskiej Pradze zwróciła się do Nas o pomoc, w związku z bardzo „palącym” problemem. 

Okna części biurowej zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika przez co całe wnętrze budynku jest widoczne dla każdego przechodzącego. 

Taka sytuacja nie wpływa korzystnie zarówno na komfort funkcjonowania pracowników biura, jak i na bezpieczeństwo stanowiąc bezpośrednią pokusę dla ewentualnych włamywaczy czy wandali. 

Gęsto rozstawione, obszerne okna to niewątpliwie bardzo ważny i niezbędny zabieg zastosowany przede wszystkim w celu uzyskania jak największej ilości światła dziennego wpadającego za dnia do wnętrz budynku. 

Zastosowanie w takim przypadku alternatywnych rolet lub zasłon, zawsze nierozłącznie będzie wiązało się z utratą światła słonecznego i przymusie wspierania się światłem sztucznym w ciągu dnia. 

Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste i łatwe w realizacji. Wystarczy montaż dowolnej wysoce refleksyjnej folii przeciwsłonecznej, w typie lustro weneckie. 

Nieinwazyjna, szybka i czysta forma tego rozwiązania nie ingeruję w całokształt elewacji, a wręcz przeciwnie stanowi jej dodatkową dekorację w formie atrakcyjnych powierzchni lustrzanych, wytwarzających się w ciągu dnia. 

Za dnia przy wysokim kontraście oświetleniowym wnętrze – zewnętrze, wytwarzająca się powierzchnia lustrzana od zewnętrznej strony szyb, stanowi skuteczną, wizualną przesłonę okien, ochraniając pracowników biura przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów. 

Jaką folię wybrać?

W przypadku tej realizacji wybór padł na folię montowaną od zewnątrz z serii Silver. 

Seria Silver to jedna z najpopularniejszych w naszej ofercie przeciwsłonecznych folii lustrzanych. 

Charakteryzuję się srebrnym, zimnym odcieniem powierzchni lustrzanej. 

Występuję w 3 stopniach przyciemnienia (od najciemniejszej): 20, 35, 50. 

Wykorzystana do tej usługi Silver 35 to wariant pośredniego przyciemnienia, stanowiący najbardziej korzystny w tym przypadku kompromis, zapewniający jednocześnie mocne lustro przy optymalnej utracie przepuszczalności świetlnej szyby (stopień przyciemnienia). 

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Borykasz się z podobnym problemem? 

Zachęcamy do konsultacji w celu uzyskania najbardziej optymalnego dla Ciebie rozwiązania. W naszej ofercie folii przeciwsłonecznych znajdziecie zarówno folie lustrzane jak i tzw. selektywne – nieprzyciemniające. 

Zapraszamy do kontaktu!

Specjalista ds folii okiennych (sprzedaż/montaż) – Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

Biuro Obsługi Klienta – Karolina Tarnowicz

(+48) 22 544 26 66

folia lustro weneckie

Przedstawiamy kolejną z Naszych realizacji – montaż jednej z najpopularniejszych na rynku przeciwsłonecznej folii w typie lustro weneckie – Silver 35 Xtra. 

Trochę o samej realizacji…

Jak widzicie na powyższych zdjęciach sama willa to przykład nowoczesnej architektury bazującej na ogromnych powierzchniach przeszklonych. 

Tego typu budynki w znacznie wyższym stopniu niż inne w okresie letnim są narażone na nadmierne nagrzewanie się wnętrza. 

Montaż folii przeciwsłonecznych jest w takich przypadkach (ponad 270 m2 przeszkleń) zabiegiem niezbędnym.

Folie przeciwsłoneczne w okresie letnim znacznie ograniczają nagrzewanie się szyb, odciążając klimatyzację. 

W okresie zimowym natomiast te same folie izolują szybę, redukując jej przepuszczalność cieplną na zewnątrz nawet o 30% (w zależności od produktu).

W przypadku tej realizacji wybór padł na jedną z najmocniejszych i najskuteczniejszych, lustrzanych folii z naszej oferty z serii Silver. 

UWAGA!

Przy okazji tego wpisu chcemy zapewnić, że montaż folii lustrzanych w żaden sposób nie przyczynia się do śmierci okolicznych ptaków, którym jak mogłoby się wydawać tego typu rozwiązanie będzie zagrażać. 

Otóż folie przeciwsłoneczne odbijają niewidoczne dla Nas ale widoczne dla ptaków promieniowanie UV. Dzięki tej właściwości foli przeciwsłonecznych ptaki bez problemu zauważą tylko pozornie niewidoczną dla nich powierzchnie oklejonej szyby. 

Folia Silver 35 Xtra

Silver 35 Xtra to zewnętrzna (Xtra) folia w typie lustro weneckie o srebrnym zabarwieniu powierzchni lustrzanej. 

Folie z serii Silver występują w 3 stopniach przyciemnienia: 20, 35, 50 oraz dwóch wariantach montażu: wewnętrznego i zewnętrznego (Xtra, XTRM – podwyższona gwarancja trwałości). 

Użyta przy tej realizacji Silver 35 Xtra to folia pośrednim stopniu przyciemnienia. Zatrzymuję do 72% całkowitej energii słonecznej, przy parametrze transmisji światła widzialnego na poziomie 31 – 33%. 

Jako produkt przeciwsłoneczny Silver 35 Xtra stanowi najrozsądniejszy kompromis pomiędzy wysoką skutecznością, a optymalnym przyciemnieniem. 

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą montażu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

PPF o grubości 300 mikronów?

Tak, od SunTek!

Przedstawiamy absolutną nowość na rynku folii do ochrony lakieru – PPF o grubości 300 mikronów – folie ULTRA DEFENSE, produkcji SunTek. 

Marki SunTek PPF nie trzeba przedstawiać. Najwyższej jakości folie PPF Wieloletnie doświadczenie. Autorska baza szablonów. 

Więcej na temat naszych folii do ochrony lakieru przeczytasz tutaj.

folie suntek ppf

Jaka jest nowa PPF ULTRA DEFENSE?

 • 300 mikronów grubości to ponad 100 mikronów więcej dla ochrony, w porównaniu do standardowych folii PPF do ochrony lakieru (180-200 mikronów)
 • najwyższa jakość ochrony lakieru dla najbardziej narażonych elementów karoserii
 • możliwość docinania w formie szablonów na ploterze tnącym 
 • 3 szerokości rolki: 1.52m, 0.91m, 0.61m

Oraz wszystkie inne cechy folii SunTek w wariancie ULTRA już Wam znane, w tym warstwa hydrofobowa, samoregeneracja oraz 10 lat gwarancji producenta. 

Które elementy karoserii warto oklejać grubszą folią PPF?

Oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji oraz tego w jaki sposób auto jest eksploatowane.  

Różnych opinii jest tyle ilu właścicieli aut, niestety. 

Z naszego doświadczenia wiemy, że nowy, grubszy PPF przyda się przede wszystkim do zabezpieczenia najniżej położonych powierzchni lakieru:

 • zderzaków (głównie przedniego)
 • reflektorów
 • progów zewnętrznych 
 • dolnych krawędzi drzwi

Dodatkowo warto rozważyć montaż na powierzchniach lakieru narażonych na uszkodzenie w wyniku naszych działań:

 • wnęki klamek
 • parapet/ próg załadunkowy bagażnika 

Zainteresowaliśmy Cię?

Sprzedaż hurtowa:

Magdalena 

mb@warsfoll.com.pl

Usługi montażu:

Tomek 

tg@warsfoll.com.pl

oklejanie świetlików dachowych

W tym trudnym dla Wszystkich okresie oferujemy montaż przeciwsłonecznych folii zewnętrznych przy zachowaniu wszystkich obowiązujących środków ostrożności oraz bez konieczności bezpośredniego kontaktu z Państwem. 

Making of z oklejania świetlika dachowego Westfield Arkadia! 

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować folie przeciwsłoneczne z serii SolarBronze, bo to właśnie ten produkt wybrano do oklejenia świetlika dachowego Galerii Handlowej Westfield Arkadia. 

folie SolarBronze

Seria SolarBronze to folie wysoko refleksyjne w typie lustro weneckie, o miedziano – brązowym zabarwieniu.

Folie z serii SolarBronze oferują:

 • dwa stopnie przyciemnienia:  35 (jaśniejszy) oraz 20 (najciemniejszy) 
 • dwa warianty montażu: od wewnętrznej strony szyby oraz zewnętrznej strony szyby (Xtra)

Do tej realizacji wybraliśmy folię montowaną od zewnętrznej strony szyb, w wariancie najciemniejszym – czyli folię SolarBronze 20 Xtra. 

Jak wybrać odpowiedni wariant folii przeciwsłonecznej?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na podstawie powyższej usługi. 

1. Kolor

Wybór tej konkretnej serii nie był przypadkowy, kolor folii miał bezpośrednio nawiązywać do podwieszonego pod świetlikiem ozdobnego, ażurowego stelarzu. 

SolarBronze jako folie o zabarwieniu miedziano – brązowym idealnie więc wpasowały się w tą koncepcję wnętrza. 

Lustrzane folie przeciwsłoneczne występują również w innych odcieniach. Najczęściej montowane są folie srebrne (seria Silver) lub grafitowe/neutralne (seria Titan).

2. Stopień przyciemnienia

Lustrzane folie przeciwsłoneczne najczęściej występują w 3 stopniach przyciemnienia: 50, 35 i 20. Czym mniejsza liczba w nazwie danej folii, tym jest ona ciemniejsza. Wartości liczbowe oznaczają przybliżoną, procentową ilość przepuszczanego przez folie światła widzialnego. 

Najpopularniejszym stopniem przyciemnienia jaki rekomendujemy to folie 35, które są najbardziej rozsądnym kompromisem pomiędzy ilością przepuszczanego światła, a redukcją ciepła.

W tym jednak przypadku, mieliśmy do czynienia z ogromną, otwartą powierzchnią wnętrza galerii handlowej oraz dodatkowo szybami w poziomie, które w większym stopniu narażone są na promienie słoneczne, niż standardowe szyby pionowe. 

Przy tego typu realizacjach zawsze rekomendujemy folie najciemniejsze (stopień przyciemnienia 20), bo to one odznaczają się najwyższą skutecznością w walce z nadmiernym nagrzewaniem się szyb. 

Oczywiście najciemniejszy wariant folii to również mniejsza ilość światła dziennego wpadającego do budynku, jednak przy tak dużej powierzchni zarówno samego przeszklenia jak i otwartego wnętrza, nie jest to znacznie odczuwalne. 

3. Wariant montażu: zewnętrzny (Xtra) lub wewnętrzny. 

Folie montowane od wewnętrznej strony szyby to rozwiązanie, którego zwykle nie polecamy, z dwóch powodów:

 • folie wewnętrzne można bezpiecznie zamontować jedynie na szyby pojedyncze, starego typu. W każdym innym przypadku – energia słoneczna gromadząca się bezpośrednio na powierzchni szyby można doprowadzić do jej pękania
 • folie wewnętrzne nie stanowią bezpośredniej bariery pomiędzy szybą a słońcem, w związku z czym są produktami znacznie mniej skutecznymi niż folie zewnętrzne

Folie przeciwsłoneczne przeznaczone do montażu zewnętrznego (Xtra) to ponad 90% wszystkich montowanych na rynku. Są skuteczniejsze i bez problemu można je zainstalować na szybach każdego typu, w tym zespolonych. 

Świetliki dachowe, szklane lub z poliwęglanu okleja się tylko i wyłącznie foliami zewnętrznymi (Xtra lub XTRM)

Zainteresowaliśmy Cie?

Wiemy, że okoliczności nie są ostatnio zbyt sprzyjające, a jednak pogoda jest coraz piękniejsza, słońce coraz mocniej grzeje… to idealny moment na zabezpieczenie okien przed wakacyjnymi upałami! 

Więcej informacji na temat montażu folii przeciwsłonecznych znajdziesz tutaj.

Usługi okienne – Maciej Grzęda

+48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Szanowni klienci,

przede wszystkim chcemy Was poinformować, że nadal prężnie działamy, zachowując wszystkie dostępne środki ostrożności związane z ryzykiem zarażenia się wirusem COVID 19. 

Chcąc wyeliminować zbędne ryzyko oraz dostosować się do państwowych restrykcji – prosimy o pierwszy kontakt związany z usługą lub zakupem folii – drogą mailową lub telefoniczną. 

Wizyta osobista w Naszym biurze w ramach konsultacji (sprzedaż/montaż), w obecnej sytuacji jest możliwa ale znacznie utrudniona – z szacunku dla Waszego czasu prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia szczegółów. 

Niestety bezpośrednie zamówienia na folie złożone już po przybyciu do Naszego Biura będą wiązały się z dłuższym czasem oczekiwania na wydanie zamówienia (w godzinach 13.00 – 15.00 nawet do godziny ze względu na wydania przesyłek kurierskich). 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług montażu, sprzedaży oraz samych środków ostrożności.

Biuro Obsługi Klienta

(+48) 22 544 26 60

kt@warsfoll.com.pl 

Usługi samochodowe

+48 604 639 314

tg@warsfoll.com.pl 

Usługi okienne

+48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

Szablony SunTek

+ 48 664 027 976

mb@warsfoll.com.pl