Aktualności

folia do przyciemniania szyb w aucie
folia do przyciemniania szyb w aucie

PRZEDSTAWIAMY RAYCERA PRO

Folia przyciemniająca zaprojektowana przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Doskonała termokurczliwość i najwyższa jakość znanej już na rynku serii folii samochodowych Raycer – w udoskonalonym wariancie niezawierającym metalu. 

NANOTECHNOLOGIA

Ta folia do przyciemniania szyb w aucie wykorzystuję nanotechnologie, zastępując tradycyjne powłoki metalowe nanocząsteczkami wnikającymi głęboko w strukturę materiału. Efekt?

 • brak zakłóceń elektroniki w samochodzie po montażu folii
 • wysoka wydajność przeciwsłoneczna – od 36 do 58% zatrzymanej całkowitej energii słonecznej
 • wysoki współczynnik zatrzymanego promieniowania UV – 99.7%
 • ekstremalna trwałość głębokiego grafitowego koloru z dożywotnią gwarancją producenta
 • doskonała termokurczliwość – skuteczne i wygodne formowanie folii na zakrzywionych szybach
 • idealne wpasowanie folii w nadruk matrix szyby tylnej

ANTYREFLEKS

Raycer PRO jest folią przyciemniającą o bardzo niskiej refleksyjności, z efektem lustra ograniczonym do koniecznego minimum. Blokuję do 94% odblasków, odpowiedzialnych za nieprzyjemne wrażenie oślepienia (współczynnik odbicia na poziomie 6-7%).

5 STOPNI PRZYCIEMNIENIA

 • RAYCER PRO 05 (transmisja światła widzialnego – 5%)
 • RAYCER PRO 12 (transmisja światła widzialnego – 16%)
 • RAYCER PRO 20 (transmisja światła widzialnego – 20%)
 • RAYCER PRO 36 (transmisja światła widzialnego – 36%)
 • RAYCER PRO 50 (transmisja światła widzialnego – 50%)

Zainteresowaliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu. 

Więcej o Naszych foliach do przyciemniania szyb w aucie przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii samochodowych – Tomkiem Goleniowskim: tg@warsfoll.com.pl, tel. +48 604 639 314

Przedstawiamy Naszą kolejną realizację, tym razem w roli głównej folia przeciwsłoneczna, która nie przyciemnia – Select 70 Xtra. Czym się wyróżnia?

Aby w pełni przybliżyć Wam zalety tej folii, na początek po krótce przybliżymy Wam klasyczne rozwiązania, najczęściej utożsamiane z ochroną przeciwsłoneczną. 

Standardowe folie przeciwsłoneczne to folie znacznie przyciemniające szybę, zazwyczaj w zakresie od 20 do 50% transmisji światła widzialnego. Tego typu produkty swoją skuteczność budują na dwóch parametrach – wspomnianym wcześniej przyciemnieniu oraz metalizowanej powłoce wierzchniej, która wzmacnia refleksyjność (odbite światło słoneczne). W myśl tego mechanizmu, czym folia ciemniejsza tym bardziej efektywna i tym wyższy wskaźnik refleksyjności. 

Są idealnym rozwiązaniem w przypadkach mocno nasłonecznionych szyb w świetlikach lub dachowych oraz jeśli chcemy uzyskać efekt tzw. lustra weneckiego.

Takie folie popularnie określamy jako lustrzane (refleksyjne), stanowią najczęściej stosowaną na rynku grupę produktów, jednakże nie mają zastosowania w przypadkach, w których nie możemy lub nie chcemy znacząco ingerować w wygląd szyb i tym samym elewacje budynku. 

Opisywana, przy okazji tej realizacji folia Select 70 Xtra nie należy do grupy produktów refleksyjnych, jest folią zaliczaną do produktów określanych jako selektywne.

Określenie folia selektywna opisuję formę w jaki te produkty ochraniają szybę przed słońcem. Produkowane w całkowicie odmiennej technologii, swoją skuteczność opierają na wybiórczej (selektywnej) eliminacji spektrum światła widzialnego. Dzięki temu folie selektywne nie muszą wykorzystywać przyciemnienia i refleksu jako głównych składowych skuteczności, gwarantując transmisję światła widzialnego w zakresie od 65 do 80% (w przypadku folii refleksyjnych jest to zakres od 50 do 20%) .

Nawet przy najjaśniejszych foliach selektywnych gwarantujących 80% transmisji światła widzialnego – utrata tych 20% może wydawać Wam się nadal duża, jednak w rzeczywistości nie jest odczuwalne jako przyciemnienie. Efekt ten od strony wnętrza, możecie zobaczyć w innej naszej realizacji klikając tutaj.

A jak to się ma do skuteczności? Folie selektywne osiągają parametry przeciwsłoneczne bardzo przybliżone do folii refleksyjnych. Nie musicie mieć więc obaw, że wybieracie pomiędzy skutecznością a finalnym wyglądem szyby. 

W naszej ofercie znajdziecie kilka różnych folii z grupy folii selektywnych. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową, a w konsekwencji zastosowaniem. Bardzo ważna jest świadomość, że nie każda folia w 100% sprawdzi się w każdych warunkach, mają tu znaczenie takie czynniki jak wielkość i rodzaj szyb, nasłonecznienie oraz nachylenie powierzchni oklejanej (dachowe, świetliki, standardowe).

Wykorzystana w tej realizacji folia Select 70 Xtra jest folią bardzo jasną. Gwarantuję transmisję światła widzialnego na poziomie aż 67%, co w rzeczywistości oznacza bardzo małą, praktycznie nieodczuwalną ingerencję w widok przez szybę, dla osób znajdujących się wewnątrz budynku. 

Dodatkowo Select 70 uzbrojona jest w zewnętrzną warstwę metalizowaną, która jeszcze dodatkowo wzmacnia jej wydajność. Dzięki temu produkt ten z powodzeniem możemy stosować przy najbardziej wymagających realizacjach, mając do czynienia z dużymi pakietami szyb elewacyjnych, bez ryzyka pękania. 

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

folie przeciwsłoneczne
montaż folii okiennej

Przedstawiamy Naszą kolejną realizację. Tym razem wybraliśmy się z montażem folii trochę dalej – do miasta Łodzi, na ulicę Aleksandrowską. Absolutna większość usług w zakresie instalacji folii przeciwsłonecznych ma na celu oczywiście ochronę szyb przed słońcem, a tym samym walkę z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. Jednak w tym przypadku powód montażu był całkowicie inny, a właściwości przeciwsłoneczne naszych folii – można powiedzieć – stanowią jedynie korzyść „uboczną”. 

Biurowiec z Aleksandrowskiej borykał się z pewnym niedyskretnym problemem w kwestii wyglądu elewacji. Najprawdopodobniej z powodu niedopatrzenia lub po prostu pomyłki zastosowano na niej dwa różne rodzaje szyb – standardowe, bezbarwne oraz przyciemniane, wybarwione na dość intensywny niebieski kolor. Niestety, jak możecie się domyślić – nie wyglądało to na celowy zabieg projektowy i w konsekwencji bardzo negatywnie wpływało na finalny odbiór, w gruncie rzeczy bardzo atrakcyjnego wizualnie, nowoczesnego w formie budynku. Elewacje koniecznie należało kolorystycznie ujednolicić, a najrozsądniejszym rozwiązaniem tego typu problemów są właśnie folie. 

Oklejanie szyb folią okienną jest szybką, czystą, nieinwazyjną i w pełni odwracalną formą zmiany koloru lub przyciemnienia szyby. Montaż folii nie wymaga demontażu szyb i odbywa się bezpośrednio na istniejących przeszkleniach.

Powierzone Nam zadanie nie było najprostsze – ogromna kilku-kondygnacyjna, szklana ściana kurtynowa z opcją do montażu folii jedynie od strony zewnętrznej. Niezbędny był podnośnik i mocna przeciwsłoneczna folia przeznaczona do zewnętrznych instalacji. 

Idealnie pasującą kolorystycznie do już istniejących niebieskich szyb, okazała się folia Blue 35 Xtra. Jedna z ciekawszych pozycji w Naszej ofercie. Typowa – refleksyjna (lustrzana) folia przeciwsłoneczna – ale, w charakterystycznym niebieskim wydaniu i optymalnym stopniu przyciemnienia (transmisja światła widzialnego na poziomie około 35%). 

Wybór folii Blue 35 Xtra prócz oczywistych walorów wizualnych oferuję również ochronę przeciwsłoneczną na bardzo wysokim poziomie. Jest to szczególnie istotne przy tej konkretnej realizacji, ponieważ mamy tutaj do czynienia z ogromną powierzchnią przeszklenia elewacyjnego. Niezabezpieczone bezpośrednio od zewnątrz szyby – bardzo mocno się nagrzewają i w konsekwencji mogą znacznie podkręcić temperaturę wnętrz. 

Blue 35 Xtra to jedna z folii przeciwsłonecznych z serii XtraZone. Jest to wyselekcjonowana grupa bardzo skutecznych i trwałych folii do zastosowania wyłącznie zewnętrznego. Są to produkty o różnym wyglądzie, odpowiadające na różne potrzeby. 

W serii XtraZone możemy wymienić między innymi: 

 • folie w typie lustro weneckie (Silver, SolarBronze), 
 • folie lustrzane – neutralne (Titan)  
 • folie selektywne – praktycznie bezbarwne (IR 75 Lite, IR 80)

Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dla Ciebie przydatny!

Więcej o Naszych foliach przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj, a jeśli potrzebujesz konsultacji –  skontaktuj się bezpośrednio z Naszym specjalistą od folii okiennych – Maćkiem Grzędą:

tel. +48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

 

suntek ppf reaction
suntek ppf reaction

Przedstawiamy nowego członka rodziny folii do ochrony lakieru SunTek! Ekstremalna wytrzymałość poliuretanu i olśniewający wygląd powłoki ceramicznej – teraz w jednej folii PPF SunTek REACTION!

Jeśli jesteś profesjonalnym aplikatorem i szukasz folii PPF o najszerszym spektrum właściwości ochronnych – ten produkt bez wątpienia Cię zainteresuję!

PPF REACTION wchodzi do sprzedaży w połowie lipca – poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje. 

JAK REACTION WYRÓŻNIA SIĘ SPOŚRÓD INNYCH FOLII PPF?

Jest to całkowicie nowy typ produktu na rynku folii do ochrony lakieru – nowatorska konstrukcja – „dwa w jednym”. Połączenie super hydrofobowości powłoki ceramicznej z wysokiej jakości samoregenerującą się powłoką ochronną. Lakier oklejony tą PPF-ką wygląda tak jakby auto od nowości nigdy nie wyjeżdżało na drogę. 

Opatentowana przez koncern nowatorska technologia Tetrashield, polega na zastosowaniu w folii dodatkowej, wierzchniej warstwy z żywicy poliestrowej. To ona jest odpowiedzialna za wyjątkowe właściwości tego PPF-a, takie jak silna hydrofobowość i zintensyfikowane błyszczenie. 

Ponadto REACTION to 25% większa odporność na plamy i zanieczyszczenia w porównaniu do konkurencyjnych marek. Kwaśne deszcze, ptasie odchody, sok drzewny, owady i brud zmywają się z bez wysiłku z gładkiej powierzchni folii. 

A OTO WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI:

Jeszcze łatwiejsze czyszczenie

Technologia Tetrashield uzbraja lakier w silny hydrofob, o osiągach porównywalnych z powłokami ceramicznymi. Zanieczyszczenia z wody nie zalegają na oklejonej powierzchnii, a trudniejsze plamy łatwo zmyć. Lakier utrzymuję blask na dłużej. 

Przejrzystość i błysk

Folia po naklejeniu intensyfikuję szklisty połysk lakieru, tak jak powłoki ceramiczne. Jest klarowna i gładka, nie ma widocznej struktury skórki pomarańczy. 

Na wojnę z brudem

Nowy PPF REACTION odznacza się o 25% większą odpornością na zabrudzenia takie jak ptasie odchody, soki drzewne czy kwaśne deszcze. 

Samoregeneracja

Ubytki powierzchniowe – odpryski, rysy czy zadrapania samoczynnie wypełniają się pod wpływem ciepła. Folia stanowi doskonałe zabezpieczenie lakieru przed codziennymi zanieczyszczeniami drogowymi takimi jak żwir, drobne kamienie, piach czy sól. 

12 lat pewności

Profesjonalnie zainstalowany PPF REACTION objęty jest 12-letnią gwarancją producenta na pękanie, matowienie lub żółknięcie.

Jeszcze prostszy montaż

Nowy Reaction to nie tylko nowe właściwości ale i modernizacja folii z poprzednich generacji. Udoskonalono przede wszystkim kwestie związane z instalacją gotowych formatek. Zwiększono rozciągliwość materiału, ułatwiając jego naciąganie oraz wzmocniono klej, przydając folii większej lepkości. 

Grubość i wykończenie

PPF REACTION będzie dostępny w standardowej grubości 180 mikronów z wykończeniem w połysku.

Gotowe formatki

Folie REACTION można wycinać na ploterze tnącym, w formie gotowych wykrojników PPF na poszczególne elementy karoserii. SunTek w ramach marki oferuję własną bazę szablonów – w celu sprawdzenia dostępności prosimy o bezpośredni kontakt z Naszym specjalistą od folii PPF – Łukaszem. 

Łukasz Budek 

+ 48 664 027 976

oklejanie drzwi warszawa
oklejanie drzwi warszawa

To zdjęcie wykonano przed montażem folii… Jak widzicie sytuacja nie była zbyt optymistyczna. Winda samochodowa – lokalizacja Foksal 13/15 Warszawa. 

Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd zniszczonej powierzchni? Otóż wystarczy odpowiednia folia samochodowa. Każdą idealnie gładką powierzchnię – blachy, tworzywa sztucznego czy szkła możemy bez problemu oklejać folią. 

Na rynku jest wiele folii samochodowych o różnym zastosowaniu – w tym jednak przypadku potrzebowaliśmy typowego produktu do zmiany koloru, czyli folii karoseryjnej. Tego typu folie stosuję się do oklejania samochodów, są to folie profesjonalnie przeznaczone na lakier i przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. 

Przy tej usłudze wykorzystaliśmy folię struktualną Brushed Aluminium od amerykańskiej marki Mactac. 

Czemu zastosowaliśmy akurat taką folie? Żadna folia samochodowa nie jest na tyle gruba aby w 100% zakryć najgłębsze ubytki lub rysy oklejanej powierzchni. Folia Brushed Aluminium jest folią o powierzchni imitującej strukturę szczotkowania. Dzięki temu, każda ewentualna nierówność, która mogłaby być widoczna po oklejeniu – optycznie gubi się w fakturze folii. 

Naszym drugim równie ważnym zadaniem przy tej realizacji była redukcja ogromnej ilości promieniowania słonecznego skupiającego się na dość ciemnej powierzchni drzwi windy. Blacha na słońcu nagrzewała się, puchła i odkształcała, a to w konsekwencji powodowało rysowanie się drzwi podczas każdego zamykania i otwierania windy. 

Oklejenie powierzchni drzwi folią – dodatkowo dość jasną – stworzyło barierę, która z całą pewnością znacznie zredukuję bezpośrednio absorbowane przez blachę ciepło słoneczne. 

Borykasz się z podobnym problemem? Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

zmiana koloru folia warszawa

Widzieliście już jak wygląda najnowszy Mercedes S560 z karoserią w satynowym połysku?

Przedstawiamy Naszą najnowszą realizację i jedną z nielicznych na rynku folii do zmiany koloru auta, która w pełni oddaję charakter majestatycznej klasy S – Avery Dennison SWF Black Satin!

oklejanie samochodow warszawa
zmiana koloru folia warszawa
O samej usłudze…

Usługę zmiany koloru folią w tym przypadku mieliśmy przyjemność wykonać na samochodzie fabrycznie nowym. Oklejanie jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym właśnie „przy okazji” zakupu – stosunkowo szybki, nieinwazyjny i co najważniejsze w pełni odwracalny zabieg, dzięki któremu mamy dużo większy wybór kolorów i poszczególnych form wykończenia (tutaj satyna). 

Zmianę koloru auta można zrealizować w dwóch wariantach – wersja podstawowa to oklejanie całej widocznej z zewnątrz powierzchni lakieru, wersja rozszerzona dodatkowo obejmuję oklejanie wnęk, czyli powierzchni lakieru widocznych po otwarciu drzwi i klapy bagażnika. Przy tej S klasie właściciel zdecydował się na wariant rozszerzony – efekt końcowy takiego oklejania pokazujemy na zdjęciach poniżej. 

Czas zmiany koloru folią to przeciętnie od 5 do 10 dni roboczych. Pracujemy na foliach najwyższej jakości amerykańskiej marki Avery Dennison. Cena montażu uzależniona jest od auta, zakresu prac i wybranej foli. Wyceny wykonujemy indywidualnie pod konkretną realizację. 

Szczegółowe informacje na temat usługi zmiany koloru znajdziesz tutaj. 

oklejanie aut warszawa
Zainteresowaliśmy Cie? Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY
AVERY DENNISON PRIDE PRISMATIC GREY

Moglibyście pomyśleć, że w czasie epidemii na rynku folii samochodowych nic ciekawego wydarzyć się nie może… Nic bardziej mylnego! Z dumą przedstawimy 4 całkiem nowe folie do zmiany koloru auta od Avery Dennison! Pride Prismatic Grey, Mysterious Indigo, Mystery Black i Hidden Forest – wszystkie są już dostępne w sprzedaży hurtowej! 

folie Avery Dennison
pride prismatic grey Avery Dennison
Pride Prismatic Grey

SWF Gloss Metallic

mysterious indigo Avery Dennison
Mysterious Indigo

SWF Gloss Metallic

Mystery Black

SWF Gloss Metallic

hidden forest Avery dennison
Hidden Forest

SWF ColorFlow Gloss

Zamów rolkę już dzisiaj!

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą cenową! Standardowa szerokość rolki 1.52 m. Na rolce 25 metrów bieżących, czyli 38 m2. 

Tomek Goleniowski

+ 48 604 639 314

oklejanie samochodów warszawa
warsfoll centrum folii

Okleić food truck też Nam się zdarza! Zobaczcie jak Nam to wyszło! 

Kogut na Patyku to nowo otwarty warszawski food truck, trudniący się oczywiście w niczym innym jak w tytułowym kurczaku z rożna!

Co dokładnie mieliśmy przyjemność tutaj zrobić?

Przyczepa przyjechała do Nas z gołym aluminiowym stelażem i bokami pomalowanymi na czarny mat. 

Do oklejenia w całości były przede wszystkim profile aluminiowe oraz wklejenie na ściany naklejek z elementami identyfikacji wizualnej food trucka. 

Oklejanie profili było owszem pracochłonne, jednak nie stanowiło większego wyzwania. 

oklejanie samochodów warszawa

Problemem były boki – matowe, o wyczuwalnej pod palcami chropowatej nierównej strukturze. 

Każdy kto trochę foliami się interesuję wie, że do takiej powierzchni, rzadko która folia się przykleja…

Zdecydowaliśmy się na użycie folii przeznaczonej do druku z bardzo silnym pełnym klejem. Poszczególne grafiki były w całości drukowane, a następnie docinane na ploterze tnącym po obrysie. 

Czarne, matowe tło okazało się świetnym tłem dla kontrastowych naklejek w połysku, a sama folia po dogrzaniu nie sprawiała już większych problemów, bardzo dobrze trzymając się podłoża. 

Niezwykle efektowny, a jednocześnie bardzo prosty projekt bazujący na kontrastujących różnicach fakturowych i dominującym czerwonym.

oklejanie food truck
oklejanie warszawa

Jesteś zainteresowany wykonaniem podobnej usługi? Zapraszamy do kontaktu!

Tomek Goleniowski 

+ 48 604 639 314

Biurowe metamorfozy z montażem folii matowych to dla Nas przyjemność! Folia Bold Stripes – wyjątkowy efekt wizualny, szybki i prosty do uzyskania! 

Tym razem wybraliśmy się do biura Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

W poniższym wpisie chcemy Wam nie tylko przedstawić tą konkretną realizacje, ale również nieco przybliżyć możliwość instalacji gotowych wzorów folii matowych, często wykorzystywanych właśnie przy takich aranżacjach. 

Jak sami możecie zobaczyć na zdjęciach, wnętrze tego biura w znaczącej części zbudowane jest z przeszkleń, dzięki czemu wydaję się optycznie większe i bardzo nowoczesne. Instalacja folii służy tutaj przede wszystkim jako akcent wizualny. 

Przy tego typu realizacjach możemy skorzystać z jednego z dwóch dostępnych rozwiązań:

 1. Pierwszym rozwiązaniem jest wykorzystanie folii produkowanej i sprzedawanej już w formie konkretnego wzoru. Tego typu folie to kompletny produkt, sprzedawany najczęściej w rolkach lub na metry bieżące – od razu gotowy do instalacji na szybę.
 1. Drugim rozwiązaniem jest docięcie foli matowej na ploterze tnącym według indywidualnego projektu. W takim przypadku mamy znacznie więcej możliwości, jednak oznacza to na pewno dodatkowe koszty związane z wykonaniem projektu, docięciem oraz przygotowaniem folii pod montaż. 

Dla urozmaicenia pustych powierzchni przeszklonych wewnątrz biura Muzeum Mt 5,14 wykorzystaliśmy rozwiązanie nr 1 – gotowy wzór folii matowej – Bold Stripes z Naszej oferty folii wewnętrznych Armorlite Standard. 

Szybkie, bardzo proste, a przy dobrym pomyśle również ekonomiczne w środkach i wizualnie atrakcyjne rozwiązanie!

Dodatkowo na drzwiach wejściowych zainstalowaliśmy, docięty pod wymiar logotyp Muzeum. 

Wykorzystaliśmy czarną folię ploterową w połysku.  

Więcej na temat naszych folii matowych przeczytasz tutaj. 

Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

folie do przyciemniania szyb
folie do przyciemniania szyb
PRZYSTĘPNA CENA!
BRAK EFEKTU BIAŁEJ RAMKI!
ZACHWYCAJĄCA TERMOKURCZLIWOŚĆ!

Przedstawiamy absolutną nowość w Naszej ofercie – serię MATRIX do przyciemniania szyb samochodowych. Czym się wyróżnia?

MATRIX to produkt profesjonalny skierowany przede wszystkim do aplikatorów, zawodowo zajmujących się przyciemnianiem. Atrakcyjna, trwała, wygodna w montażu oraz – co najważniejsze w bardzo przystępnej cenie!

TECHNOLOGIA CARBON

Wyprodukowany w nowatorskiej technologii węglowej MATRIX – nie jest metalizowany a osiąga wysoki wskaźnik blokowanego promieniowania IR (ciepło) oraz nie zakłóca sygnałów telefonów komórkowych, radiowych oraz nawigacyjnych. 

PROFESJONALNA JAKOŚĆ

Seria folii samochodowych MATRIX doskonale dopasowuję się do kształtu tylnej szyby, w tym również nadruku – nie powodując powstania białej ramki. 

Występuję w 4 stopniach przyciemnienia w kolorze głebokiej czerni, bez efektu lustra. 

Objęty jest 8-letnią gwarancją. 

Zapraszamy do kontaktu!

Tomasz Goleniowski

+ 48 604 639 314