Aktualności

montaż folii na okna
montaż folii na okna

Zabaczcie jak prezentuję się jedna z najpopularniejszych folii przeciwsłonecznych w typie lustro weneckie na rynku. Przedstawiamy kolejną realizację w zakresie montażu folii okiennych.

Trochę o samej usłudze…

Pewna firma z siedzibą przy ulicy Klasyków 10 na Warszawskiej Pradze zwróciła się do Nas o pomoc, w związku z bardzo „palącym” problemem. 

Okna części biurowej zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika przez co całe wnętrze budynku jest widoczne dla każdego przechodzącego. 

Taka sytuacja nie wpływa korzystnie zarówno na komfort funkcjonowania pracowników biura, jak i na bezpieczeństwo stanowiąc bezpośrednią pokusę dla ewentualnych włamywaczy czy wandali. 

Gęsto rozstawione, obszerne okna to niewątpliwie bardzo ważny i niezbędny zabieg zastosowany przede wszystkim w celu uzyskania jak największej ilości światła dziennego wpadającego za dnia do wnętrz budynku. 

Zastosowanie w takim przypadku alternatywnych rolet lub zasłon, zawsze nierozłącznie będzie wiązało się z utratą światła słonecznego i przymusie wspierania się światłem sztucznym w ciągu dnia. 

Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste i łatwe w realizacji. Wystarczy montaż dowolnej wysoce refleksyjnej folii przeciwsłonecznej, w typie lustro weneckie. 

Nieinwazyjna, szybka i czysta forma tego rozwiązania nie ingeruję w całokształt elewacji, a wręcz przeciwnie stanowi jej dodatkową dekorację w formie atrakcyjnych powierzchni lustrzanych, wytwarzających się w ciągu dnia. 

Za dnia przy wysokim kontraście oświetleniowym wnętrze – zewnętrze, wytwarzająca się powierzchnia lustrzana od zewnętrznej strony szyb, stanowi skuteczną, wizualną przesłonę okien, ochraniając pracowników biura przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów. 

Jaką folię wybrać?

W przypadku tej realizacji wybór padł na folię montowaną od zewnątrz z serii Silver. 

Seria Silver to jedna z najpopularniejszych w naszej ofercie przeciwsłonecznych folii lustrzanych. 

Charakteryzuję się srebrnym, zimnym odcieniem powierzchni lustrzanej. 

Występuję w 3 stopniach przyciemnienia (od najciemniejszej): 20, 35, 50. 

Wykorzystana do tej usługi Silver 35 to wariant pośredniego przyciemnienia, stanowiący najbardziej korzystny w tym przypadku kompromis, zapewniający jednocześnie mocne lustro przy optymalnej utracie przepuszczalności świetlnej szyby (stopień przyciemnienia). 

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Borykasz się z podobnym problemem? 

Zachęcamy do konsultacji w celu uzyskania najbardziej optymalnego dla Ciebie rozwiązania. W naszej ofercie folii przeciwsłonecznych znajdziecie zarówno folie lustrzane jak i tzw. selektywne – nieprzyciemniające. 

Zapraszamy do kontaktu!

Specjalista ds folii okiennych (sprzedaż/montaż) – Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

Biuro Obsługi Klienta – Karolina Tarnowicz

(+48) 22 544 26 66

folia lustro weneckie

Przedstawiamy kolejną z Naszych realizacji – montaż jednej z najpopularniejszych na rynku przeciwsłonecznej folii w typie lustro weneckie – Silver 35 Xtra. 

Trochę o samej realizacji…

Jak widzicie na powyższych zdjęciach sama willa to przykład nowoczesnej architektury bazującej na ogromnych powierzchniach przeszklonych. 

Tego typu budynki w znacznie wyższym stopniu niż inne w okresie letnim są narażone na nadmierne nagrzewanie się wnętrza. 

Montaż folii przeciwsłonecznych jest w takich przypadkach (ponad 270 m2 przeszkleń) zabiegiem niezbędnym.

Folie przeciwsłoneczne w okresie letnim znacznie ograniczają nagrzewanie się szyb, odciążając klimatyzację. 

W okresie zimowym natomiast te same folie izolują szybę, redukując jej przepuszczalność cieplną na zewnątrz nawet o 30% (w zależności od produktu).

W przypadku tej realizacji wybór padł na jedną z najmocniejszych i najskuteczniejszych, lustrzanych folii z naszej oferty z serii Silver. 

UWAGA!

Przy okazji tego wpisu chcemy zapewnić, że montaż folii lustrzanych w żaden sposób nie przyczynia się do śmierci okolicznych ptaków, którym jak mogłoby się wydawać tego typu rozwiązanie będzie zagrażać. 

Otóż folie przeciwsłoneczne odbijają niewidoczne dla Nas ale widoczne dla ptaków promieniowanie UV. Dzięki tej właściwości foli przeciwsłonecznych ptaki bez problemu zauważą tylko pozornie niewidoczną dla nich powierzchnie oklejonej szyby. 

Folia Silver 35 Xtra

Silver 35 Xtra to zewnętrzna (Xtra) folia w typie lustro weneckie o srebrnym zabarwieniu powierzchni lustrzanej. 

Folie z serii Silver występują w 3 stopniach przyciemnienia: 20, 35, 50 oraz dwóch wariantach montażu: wewnętrznego i zewnętrznego (Xtra, XTRM – podwyższona gwarancja trwałości). 

Użyta przy tej realizacji Silver 35 Xtra to folia pośrednim stopniu przyciemnienia. Zatrzymuję do 72% całkowitej energii słonecznej, przy parametrze transmisji światła widzialnego na poziomie 31 – 33%. 

Jako produkt przeciwsłoneczny Silver 35 Xtra stanowi najrozsądniejszy kompromis pomiędzy wysoką skutecznością, a optymalnym przyciemnieniem. 

Więcej na temat naszych folii przeciwsłonecznych przeczytasz tutaj. 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą montażu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Maciej Grzęda

+ 48 660 741 679

PPF o grubości 300 mikronów?

Tak, od SunTek!

Przedstawiamy absolutną nowość na rynku folii do ochrony lakieru – PPF o grubości 300 mikronów – folie ULTRA DEFENSE, produkcji SunTek. 

Marki SunTek PPF nie trzeba przedstawiać. Najwyższej jakości folie PPF Wieloletnie doświadczenie. Autorska baza szablonów. 

Więcej na temat naszych folii do ochrony lakieru przeczytasz tutaj.

folie suntek ppf

Jaka jest nowa PPF ULTRA DEFENSE?

 • 300 mikronów grubości to ponad 100 mikronów więcej dla ochrony, w porównaniu do standardowych folii PPF do ochrony lakieru (180-200 mikronów)
 • najwyższa jakość ochrony lakieru dla najbardziej narażonych elementów karoserii
 • możliwość docinania w formie szablonów na ploterze tnącym 
 • 3 szerokości rolki: 1.52m, 0.91m, 0.61m

Oraz wszystkie inne cechy folii SunTek w wariancie ULTRA już Wam znane, w tym warstwa hydrofobowa, samoregeneracja oraz 10 lat gwarancji producenta. 

Które elementy karoserii warto oklejać grubszą folią PPF?

Oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji oraz tego w jaki sposób auto jest eksploatowane.  

Różnych opinii jest tyle ilu właścicieli aut, niestety. 

Z naszego doświadczenia wiemy, że nowy, grubszy PPF przyda się przede wszystkim do zabezpieczenia najniżej położonych powierzchni lakieru:

 • zderzaków (głównie przedniego)
 • reflektorów
 • progów zewnętrznych 
 • dolnych krawędzi drzwi

Dodatkowo warto rozważyć montaż na powierzchniach lakieru narażonych na uszkodzenie w wyniku naszych działań:

 • wnęki klamek
 • parapet/ próg załadunkowy bagażnika 

Zainteresowaliśmy Cię?

Sprzedaż hurtowa:

Magdalena 

mb@warsfoll.com.pl

Usługi montażu:

Tomek 

tg@warsfoll.com.pl

oklejanie świetlików dachowych

W tym trudnym dla Wszystkich okresie oferujemy montaż przeciwsłonecznych folii zewnętrznych przy zachowaniu wszystkich obowiązujących środków ostrożności oraz bez konieczności bezpośredniego kontaktu z Państwem. 

Making of z oklejania świetlika dachowego Westfield Arkadia! 

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować folie przeciwsłoneczne z serii SolarBronze, bo to właśnie ten produkt wybrano do oklejenia świetlika dachowego Galerii Handlowej Westfield Arkadia. 

folie SolarBronze

Seria SolarBronze to folie wysoko refleksyjne w typie lustro weneckie, o miedziano – brązowym zabarwieniu.

Folie z serii SolarBronze oferują:

 • dwa stopnie przyciemnienia:  35 (jaśniejszy) oraz 20 (najciemniejszy) 
 • dwa warianty montażu: od wewnętrznej strony szyby oraz zewnętrznej strony szyby (Xtra)

Do tej realizacji wybraliśmy folię montowaną od zewnętrznej strony szyb, w wariancie najciemniejszym – czyli folię SolarBronze 20 Xtra. 

Jak wybrać odpowiedni wariant folii przeciwsłonecznej?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na podstawie powyższej usługi. 

1. Kolor

Wybór tej konkretnej serii nie był przypadkowy, kolor folii miał bezpośrednio nawiązywać do podwieszonego pod świetlikiem ozdobnego, ażurowego stelarzu. 

SolarBronze jako folie o zabarwieniu miedziano – brązowym idealnie więc wpasowały się w tą koncepcję wnętrza. 

Lustrzane folie przeciwsłoneczne występują również w innych odcieniach. Najczęściej montowane są folie srebrne (seria Silver) lub grafitowe/neutralne (seria Titan).

2. Stopień przyciemnienia

Lustrzane folie przeciwsłoneczne najczęściej występują w 3 stopniach przyciemnienia: 50, 35 i 20. Czym mniejsza liczba w nazwie danej folii, tym jest ona ciemniejsza. Wartości liczbowe oznaczają przybliżoną, procentową ilość przepuszczanego przez folie światła widzialnego. 

Najpopularniejszym stopniem przyciemnienia jaki rekomendujemy to folie 35, które są najbardziej rozsądnym kompromisem pomiędzy ilością przepuszczanego światła, a redukcją ciepła.

W tym jednak przypadku, mieliśmy do czynienia z ogromną, otwartą powierzchnią wnętrza galerii handlowej oraz dodatkowo szybami w poziomie, które w większym stopniu narażone są na promienie słoneczne, niż standardowe szyby pionowe. 

Przy tego typu realizacjach zawsze rekomendujemy folie najciemniejsze (stopień przyciemnienia 20), bo to one odznaczają się najwyższą skutecznością w walce z nadmiernym nagrzewaniem się szyb. 

Oczywiście najciemniejszy wariant folii to również mniejsza ilość światła dziennego wpadającego do budynku, jednak przy tak dużej powierzchni zarówno samego przeszklenia jak i otwartego wnętrza, nie jest to znacznie odczuwalne. 

3. Wariant montażu: zewnętrzny (Xtra) lub wewnętrzny. 

Folie montowane od wewnętrznej strony szyby to rozwiązanie, którego zwykle nie polecamy, z dwóch powodów:

 • folie wewnętrzne można bezpiecznie zamontować jedynie na szyby pojedyncze, starego typu. W każdym innym przypadku – energia słoneczna gromadząca się bezpośrednio na powierzchni szyby można doprowadzić do jej pękania
 • folie wewnętrzne nie stanowią bezpośredniej bariery pomiędzy szybą a słońcem, w związku z czym są produktami znacznie mniej skutecznymi niż folie zewnętrzne

Folie przeciwsłoneczne przeznaczone do montażu zewnętrznego (Xtra) to ponad 90% wszystkich montowanych na rynku. Są skuteczniejsze i bez problemu można je zainstalować na szybach każdego typu, w tym zespolonych. 

Świetliki dachowe, szklane lub z poliwęglanu okleja się tylko i wyłącznie foliami zewnętrznymi (Xtra lub XTRM)

Zainteresowaliśmy Cie?

Wiemy, że okoliczności nie są ostatnio zbyt sprzyjające, a jednak pogoda jest coraz piękniejsza, słońce coraz mocniej grzeje… to idealny moment na zabezpieczenie okien przed wakacyjnymi upałami! 

Więcej informacji na temat montażu folii przeciwsłonecznych znajdziesz tutaj.

Usługi okienne – Maciej Grzęda

+48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl

Szanowni klienci,

przede wszystkim chcemy Was poinformować, że nadal prężnie działamy, zachowując wszystkie dostępne środki ostrożności związane z ryzykiem zarażenia się koronawirusem. 

Chcąc wyeliminować zbędne ryzyko – prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną. Wizyta osobista w Naszym biurze, niestety w obecnej sytuacji nie jest możliwa. 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług montażu, sprzedaży oraz samych środków ostrożności. 

sprzedaż/ biuro obsługi klienta

22 544 26 70

kt@warsfoll.com.pl 

usługi samochodowe

+48 604 639 314

tg@warsfoll.com.pl 

usługi okienne

+48 660 741 679

mg@warsfoll.com.pl 

Informację dotyczące formy zakupu folii:

Prosimy o składanie zamówień w formie mailowej. Znacznie ułatwi Nam to pracę i pozwoli uniknąć ewentualnych pomyłek. 

Wcześniej opłacone zamówienia można odebrać osobiście. Folię wysyłamy również przez kuriera GLS (również na terenie Warszawy).

zmiana koloru auta warszawa

Z cyklu zmiana koloru auta…

Całkiem nowy model, całkiem nowe auto – BMW X7, w tym przypadku w wersji M-Sport. Dla takiej fury, karoseria musi wyglądać! 

zmiana koloru auta warszawa

Prezentujemy całkowitą zmianę koloru auta folią GunMetal Matte Metallic. Folia produkcji Avery Dennison.  Więcej informacji w temacie zmiany koloru znajdziesz tutaj.

W kwestiach dodatkowych pytań, wycen lub rezerwacji terminu usługi prosimy o bezpośredni kontakt z  managerem ds. usług samochodowych:

Tomek Goleniowski

tg@warsfoll.com.pl

+48 604 639 314

nieprzyciemniające folie przeciwsłoneczne

Folia okienna IR 80 Ext. to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

 • około 80% zatrzymanego ciepła słonecznego (promieniowanie IR)
 • około 80% przepuszczonego światła widzialnego
 • delikatny, lekko niebieskawy odcień, praktycznie niezauważalny po montażu
 • montaż od zewnętrznej strony okna (oznaczenie folii – Ext./Exterior)
 • 5-letnia gwarancja producenta przy montażu w pionie, od zewnętrznej strony szyby (w naszej ofercie znajdziecie również folie tego samego typu z serii Exclusive o podwyższonej gwarancji producenta)
 • 2 szerokości rolek – 1,524m oraz 1,83m

Problem nadmiernego nasłonecznienia jest Nam doskonale znany już od ponad 28 lat, od kiedy rozpoczęliśmy swoją działalność. Dużo słońca to też dużo ciepła. Do niedawna jedynym rozwiązaniem tego problemu były klasyczne przeciwsłoneczne folie lustrzane (refleksyjne), które choć bardzo skuteczne, zawsze wiążą się z znacznym przyciemnieniem szyby. Doskonale jednak wiemy, że nie każdy, może sobie na taki kompromis pozwolić, czy to w przestrzeniach publicznych czy mieszkalnych – przyciemnione szyby to zawsze mniejsza ilość wpadającego do wnętrza światła oraz mniej atrakcyjny widok przez okno.

Przeciwsłoneczna folia IR 80 Ext. jest folią praktycznie niezauważalną po zamontowaniu. Oczywiście nie musicie Nam wierzyć na słowo – efekt prezentujemy na zdjęciu poniżej.

nieprzyciemniające folie przeciwsłoneczne

IR 80 Ext. przepuszcza około 80% światła widzialnego, jednocześnie blokując około 80% ciepła słonecznego. Folie tego typu określamy w branży jako selektywne, ponieważ wykorzystują system selektywnej/ wybiórczej eliminacji spectrum światła, dzięki zastosowanej technologii rozpylanych cząstek srebra. Poniżej udostępniamy parametry optyczne i przeciwsłoneczne produktu.

Folia przeciwsłoneczna IR 80 Ext. z serii Standard to tylko jeden z naszych produktów tego typu. W naszej ofercie znajdziecie również inne przeciwsłoneczne folie selektywne z serii Exclusive, przeznaczone do montażu zarówno na szybach okiennych jak i samochodowych.

W celu zapoznania się z ofertą cenową na zakup lub usługę montażu prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny:

Folie okienne: Maciej Grzęda
mg@warsfoll.com.pl, +48 660 741 679

Folie na szyby samochodowe: Tomek Goleniowski
tg@warsfoll.com.pl, +48 604 639 314

folie okienne armorlite standard
folie okienne armorlite standard

Wiosna zapasem… Przygotowania do otwarcia sezonu już rozpoczęte!

Przygotowaliśmy dla Was 7 całkiem nowych folii, uzupełniających serię Standard o produkty dotychczas dostępne tylko w droższym wariancie Exclusive.

Produkty już dostępne w sprzedaży – w celu zapoznania się z ofertą cenową zapraszamy do kontaktu drogą mailową – mg@warsfoll.com.pl

Poniżej znajdziecie listę nowych produktów wraz z ich parametrami optycznymi i przeciwsłonecznymi do ściągnięcia w formie PDF.

Efekt srebrnego lustra weneckiego*

 • folie okienne – lustrzane
 • wysoki poziom refleksyjności
 • zastosowanie przeciwsłoneczne
 • odcień srebrny
 • 3 stopnie przyciemnienia
 • montaż od zewnętrznej strony okna (oznaczenie folii – Ext./Exterior).

Efekt kolorowego lustra weneckiego*

 • dwa nowe odcienie – Bronze oraz Grey
 • folie okienne – lustrzane
 • wysoki poziom refleksyjności
 • zastosowanie przeciwsłoneczne
 • montaż od zewnętrznej strony okna (oznaczenie folii – Ext./Exterior)

Grafit 40 Exterior

 • folia okienna – lustrzana
 • niski poziom refleksyjności
 • odcień grafitowy
 • zastosowanie przeciwsłoneczne
 • montaż od zewnętrznej strony okna (oznaczenie folii – Ext./Exterior)

HP Blue 15

 • folia okienna – lustrzana
 • wysoki poziom refleksyjności
 • kolor niebieski
 • zastosowanie przeciwsłoneczne
 • montaż od zewnętrznej strony okna (oznaczenie folii – Ext./Exterior)

* Folie z efektem lustra weneckiego – przeciwsłoneczne folie lustrzane o wysokim poziomie refleksyjności (odbicia). 

Efekt lustra weneckiego wytwarza się zmiennie – od wewnętrznej lub zewnętrznej strony oklejonej szyby – w zależności od oświetlenia. Powierzchnia lustrzana zawsze powstaję od strony mocniej oświetlonej.

Zimowa Okazja !

Do wybranych usług ochrony lakieru folią SunTek PPF dorzucamy montaż folii ClearPlex do ochrony przedniej szyby całkowicie GRATIS! 

Jakie są warunki promocji? Cena za całą usługę ochrony lakieru musi być wyższa lub równa – 6 150 zł (5 000 zł netto +23% VAT). Powyższa granica cenowa stanowi nasze minimum, które w praktyce (w zależności od auta i wyceny) może oznaczać na przykład zabezpieczenie lakieru w tzw. pakiecie Full Front. Oczywiście wspomniany pakiet to tylko Nasza propozycja – usługa może dotyczyć zestawienia dowolnych elementów – progów, drzwi, dachu, zderzaka tylnego…i tak dalej w zależności od Waszych potrzeb.

Wyceny usług ochrony lakieru sporządzane są  zawsze indywidualnie pod konkretny model auta (na podstawie bazy szablonów SunTek TruCat).

Ochrona przedniej szyby folią ClearPlex, którą chcemy Wam zaproponować gratis, przeciętnie na rynku kosztuję około 1200 zł, w zależności od auta i jego rozmiarów. Co więcej możemy powiedzieć! Taki układ po prostu się opłaca!

SUNTEK PPF

Amerykańska jakość

Jesteśmy wyłącznym w Polsce dystrybutorem folii Suntek PPF i tylko na nich pracujemy, przy realizacjach usług. SunTek to marka amerykańska, produkująca folie samochodowe różnego typu, między innymi folie PPF czyli Paint Protection Films – do ochrony lakieru. Byliśmy dystrybutorami wielu marek i wiele z nich wypróbowaliśmy – to oczywiste, że każdy chce mieć najlepszy i najmniej awaryjny produkt jeśli chce go sprzedać. Na tej podstawie możemy stwierdzić że SunTek PPF to obecnie jedna z najlepszych folii do ochrony lakieru na rynku światowym. Sprzedajemy folie od 1992 roku, a dystrybutorem tej marki jesteśmy od 3 lat. Folia Suntek PPF jest wygodna w montażu (zwłaszcza wariant ULTRA), nie odbarwia się w trakcie użytkowania auta (niektóre folie żółkną) oraz posiada zdolność do tzw. samoregeneracji. Czym jest samoregeneracja? Oznacza to w skrócie, że tego typu folie same potrafią się naprawić – w przypadku zarysowania oklejonej powierzchni wystarczy podziałać wyższą temperaturą. W upalne lato w zasadzie nie trzeba ingerować, natomiast zimą wystarczy oblać zarysowanie wrzątkiem lub podgrzać suszarką – po ubytkach w folii nie powinno być śladów.

Czy warto zabezpieczyć lakier folią?

Poniżej opisujemy 3 najczęściej spotykane przyczyny drobnych uszkodzeń lakieru wynikających tylko z całkowicie „normalnego” użytkowania auta. Folie ochronne najwyższej jakości nie tylko zabezpieczą powierzchnię lakieru przed większością tych niebezpieczeństw, ale również dzięki zdolności do samoregeneracji i powłoce hydrofobowej, spowodują, że lakier nawet po kilku latach użytkowania będzie wyglądał jak nowy.

ODPRYSKI

Odprysk to niewielkie, punktowe uszkodzenie lakieru powstające najczęściej wskutek uderzenia kamieniem. To jak wiele odprysków powstaję na lakierze uzależnione jest najczęściej od warunków pogodowych i czystości nawierzchni po której się poruszaliśmy, a również prędkości z jaką jechaliśmy. Tak na prawdę na drobne i drobniejsze kamienie możemy się natknąć wszędzie – w mieście lub w trasie, a o innych nieutwardzonych drogach, często osiedlowych, polnych dojazdówkach nawet nie wspominamy. Zanieczyszczenie nawierzchni na drogach asfaltowych czy betonowych to tak zwana normalność, której nie da się uniknąć. Czym większy kamień i czym większa prędkość z jaką porusza się auto – tym większy odprysk, lub nawet w skrajnych przypadkach wgniecenie. Obszary najbardziej narażone na odpryski to głównie front auta – zderzak przedni, maska, błotniki przednie, reflektory oraz lusterka. Jednak zdarzają się również odpryski na progach zewnętrznych, drzwiach lub nawet dachu.

ZARYSOWANIA

Rysy na lakierze powstaję wskutek bezpośredniego przetarcia/kontaktu z tak zwanym ciałem obcym… Co to w praktyce oznacza? Że mogą powstać zawsze i wszędzie – podczas jazdy, na parkingu, w garażu, przez przypadek lub wskutek celowego działania jeśli mamy pecha…

Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że drobniejsze rysy wynikające tylko z użytkowania auta spowodowane są najczęściej:
– uderzeniami gałęzi drzew i krzaków
– pechowymi sytuacjami parkingowymi
– bliskim kontaktem auta z zwierzakami domowymi

Poważniejsze uszkodzenia, przetarcia czy tzw. rysy głębokie najczęściej powstają w wyniku wandalizmu lub poprzez bezpośredni kontakt z drugim autem czy innym elementem infrastruktury miejskiej. Takich uszkodzeń lakieru nie da się przewidzieć jak wszyscy Wiemy, może to być kwestia zarówno „niewłaściwie dobranego” miejsca parkowania, jak i też po prostu tablicy rejestracyjnej.

Oczywiście każda folia do ochrony lakieru, nawet najlepsza ma swoje ograniczenia wytrzymałościowe – jest to jednak aż i tylko folia. Chcielibyśmy to podkreślić – jako dystrybutor folii SunTek, ponieważ żadna folia do ochrony lakieru nie jest w stanie zapobiec wgnieceniom i innym ewentualnym skutkom wypadków i kolizji drogowych.

ODBARWIENIA

Tego typu uszkodzenia lakieru powstają wskutek kontaktu z różnego rodzaju substancjami, z którymi auto może się stykać podczas normalnego użytkowania. Jest wiele możliwości zaszkodzenia powierzchni lakieru, jednak najczęstszym jest nic innego jak ptasie odchody. Jeśli takowe powstaną oczywiście trzeba je jak najszybciej usuwać – jednak jak wszyscy wiemy nie zawsze je zauważymy zawczasu lub mamy czas udać się do myjni. Najbardziej narażone są wszystkie pionowe powierzchnie elementy karoserii – dach, maska, klapa tylna.

zmiana koloru folia

Zrobiony na szaro!

Przedstawiamy jedną z naszych kolejnych realizacji z zakresu zmiany koloru auta folią. Tym razem chcemy Wam pokazać stosunkowo rzadko spotykany na ulicach – pomysł na karoserię w kolorze szarym! W roli głównej folia marki Avery Dennison –  Rock Grey, w wariancie gloss. Pacjent – BMW X5. 

Jaki kolor auta Ty wybierzesz? 

Szarości ogólnie rzecz biorąc nie kojarzą się Nam z czymś przyjemnym, a jednak to właśnie te kolory folii szturmem zdobywają rynek! Od ponad 2 lat większość z naszych usług zmiany koloru auta to właśnie oklejanie karoserii foliami w szarych odcieniach i nie ma się zresztą co dziwić -samochody oklejone takimi właśnie foliami zawsze wyglądają zjawiskowo! 

W tym wpisie pokazujemy Wam folię Rock Grey w połysku, jednak wybór w tym zakresie jest o wiele większy. Są tą folie w różnych odcieniach i o różnym wykończeniu – glos, mat czy metalik. 

Oto folie w szarych kolorach z naszej oferty produktów marki Avery Dennison:

 • GLOSS Grey
 • GLOSS Light Grey
 • GLOSS Dark Grey
 • GLOSS Rock Grey
 • GLOSS METALLIC Quick Silver
 • GLOSS METALLIC Grey
 • GLOSS METALLIC Silver
 • SATIN Dark Basalt 
 • SATIN METALLIC Dove Grey
 • SATIN METALLIC Light Grey
 • SATIN METALLIC Grey Blue 
 • SATIN METALLIC Graphite 
 • MATTE Dark Grey 
 • MATTE METALLIC Charcoal
 • MATTE METALLIC Grey
 • MATTE METALLIC GunMetal
 • MATTE METALLIC Silver
 • MATTE METALLIC Anthracite 
 • DIAMOND Silver