folie suntek ppf

Folie do ochrony lakieru 

amerykańskiej marki SunTek PPF

do 10 lat gwarancji

właściwości samogojące

najwyższa przejrzystość optyczna

folie do ochrony lakieru SunTek PPF

Wybór odpowiedniej, samochodowej folii ochronnej jest wyjątkowo trudny. Zaledwie kilka marek – a opinii tysiące! Która folia jest najlepsza zarówno pod względem aplikacji, jak również późniejszej eksploatacji? My polecamy Wam SunTeka!

Główne zalety folii SunTek PPF

Właściwości ochronne

Folie do ochrony lakieru, przede wszystkim powinny chronić – wydaję się oczywiste jednak czy na pewno? Karoseria auta, które jeździ – zawsze jest w niebezpieczeństwie! Nawet zabezpieczona odpowiedniej jakości i grubości zwykłą, standardową folią do ochrony lakieru nie jest w 100 % bezpieczna.

Proponujemy całkiem inne wyjście z tego impasu. Nie twierdzimy że folia nie ulegnie drobnym uszkodzeniom, ale zapewniamy że owe uszkodzenia same się naprawią tylko za sprawą ciepła! 

Nasze folie do ochrony lakieru odznaczają się właściwościami, znanymi na rynku jako „samogojące”. Zbudowane z poliuretanu, elastyczne, o grubości 200 mikronów folie do ochrony lakieru marki Suntek to jedyna prawdziwa gwarancja utrzymania karoserii w bezpieczeństwie. To przełom na rynku folii ochronnych, technologia dzięki której nie tylko zapobiegamy uszkodzeniu powierzchni lakieru ale co istotniejsze folia na bieżąco, w procesie wulkanizacji sama wypełnia rysy i inne ubytki powstałe na jej powierzchni.

Czy to działa? Bez wątpienia, żeby się przekonać wystarczy podgrzać zarysowaną powierzchnię chociażby suszarką lub oblać gorącą wodą. Po ubytkach nie będzie śladu!

Przejrzystość optyczna

Folie do ochrony lakieru z natury powinny być bezbarwne, a przy tym maksymalnie klarowne, czyli przejrzyste. Służą ochronie, więc nie powinny w żaden sposób wpływać na faktyczny wygląd oryginalnego lakieru. Różne produkty na rynku, różnią się właśnie tą klarownością. Problem stanowią dwie główne kwestie.

Po pierwsze samochodowa folia ochronna nie może po aplikacji tworzyć różnego rodzaju smug, które z pewnością będą szpecić idealną powierzchnie lakieru. Bardzo często takie smugi nie są wynikiem nieudolnej instalacji, a po prostu wynikają z kiepskiej jakości zastosowanej folii. 

Po drugie folie do ochrony lakieru muszą być maksymalnie bezbarwne, maksymalnie redukując efekt dodatkowego poblasku czy zmiany koloru. Jest to szczególnie istotne, w przypadku kiedy zabezpieczamy tylko część lakieru naszego samochodu, na przykład front. Folia powinna być niezauważalna i niedopuszczalne byłoby widoczne odcięcie kolorystyczne na karoserii w przypadku tego popularnego częściowego zabezpieczenia foliami do ochrony lakieru.

Folie Suntek PPF odznaczają się najwyższą przejrzystością optyczną.

Jesteś profesjonalnym aplikatorem folii do ochrony lakieru?

Baza szablonów SunTek

Folie do ochrony lakieru bezsprzecznie łatwiej się montuję, kiedy docięte są w formie szablonów pod konkretne elementy karoserii. 

Jest to rozwiązanie pod wieloma względami wygodne, zwłaszcza w przypadku dużych lub skomplikowanych elementów, takich jak błotniki tylne czy zderzaki. Ponadto gotowe szablony wyglądają o wiele schludniej w miejscach, w których widoczny jest brzeg naklejonej folii (brak możliwości zawinięcia).

Suntek posiada swoją własną bazę gotowych szablonów. Obejmuję ona zarówno pojazdy nowe jak i oldtimery z lat 50. Dostępność szablonów na poszczególne modele aut uzależniona jest od ich marki oraz roku produkcji. 

Najpopularniejszym zestawem gotowych szablonów folii do ochrony lakieru jest tzw. full front. Obejmuję zabezpieczenie następujących elementów: maska, zderzak przedni, błotniki przednie, reflektory, lusterka, słupki A oraz nadszybie. 

Kolejnym, ekonomiczniejszym zestawem jest tzw. bikini front. „Bikini” oznacza częściowe zabezpieczenie takich elementów jak maska i błotniki. Bikini może obejmować połowę, 1/3 lub 1/4 całej powierzchni tych elementów. 

W ofercie posiadamy również szablony na całą zewnętrzną karoserię, łącznie z szablonami na dach, drzwi oraz klapę bagażnika. Jednak taka możliwość nie dotyczy wszystkich modeli aut, zgromadzonych w bazie. 

Aplikacja 

Folie do ochrony lakieru i ich właściwości to jedno, ale co z jakością samej instalacji? Powinna być jak najprostsza i najwygodniejsza, bo w znacznym stopniu to właśnie proces aplikacji folii na lakier wpływa na końcowy efekt całego przedsięwzięcia.

Samochodowe folie ochronne marki Suntek zostały właśnie tak zaprojektowane. Pomagają w aplikacji, a nie utrudniają. Są elastyczne i rozciągliwe, a co najważniejsze na pewno nie ulegną łatwemu zniszczeniu w wyniku ewentualnych błędów podczas montażu.

Jeśli to dopiero Wasze początki z foliami do ochrony lakieru – poniżej udostępniamy krótki przewodnik po foliach Suntek PPF. Znajdziecie w Nim karty techniczne poszczególnych produktów oraz instrukcję montażu.

Jesteś zainteresowany zakupem folii lub stałą współpracą?

Jesteśmy wyłącznym na rynku polskim dystrybutorem marki Suntek PPF. W naszej ofercie znajdziecie 3 warianty tych samoregenerujących się folii do ochrony lakieru. Suntek PPF CAP i ULTRA przeznaczone są na lakiery błyszczącą, natomiast Suntek PPF Mat na lakiery matowe.

Standardowe warianty folii PPF Cap oraz Mat objęte są 5 letnią gwarancją producenta. Wariant folii do ochrony lakieru PPF Ultra wyposażony jest w dodatkową warstwę hydrofobową, która znacznie ułatwia spływanie wody z powierzchni folii. Dzięki temu folia sama przedłuża swoją żywotność, ponieważ łatwiej jest utrzymać ją w czystości. Folia PPF Ultra objęta jest aż 10 – letnią gwarancją producenta, a według opinii naszych montażystów jest również najwygodniejsza w aplikacji.

W sprzedaży posiadamy 3 standardowe szerokości rolek folii do ochrony lakieru Suntek PPF: 0,61m, 1,22 m oraz 1,52 m. Folię można zakupić w formie całych rolek, na metry bieżące lub w formie dociętych szablonów.  

Szablony wycinamy tylko na podstawie wcześniejszej wyceny.

Wycenę sporządzamy na podstawie otrzymanych informacji o aucie, które powinny określać markę, model, dokładną wersję pojazdu oraz rok produkcji (np. BMW X3 wersja M-Sport, rocznik 2019). Niezbędne jest również załączenie zdjęcia pojazdu – tylko na podstawie zdjęcia jesteśmy w stanie zweryfikować zgodność szablonów. Przeciętny czas realizacji to 1 – 2 dni robocze. 

Sprawdź też nasze usługi montażu!