folie matowe i dekoracyjne

Łazienka czy sypialnia to pomieszczenia, w których chcemy czuć się swobodnie. Co w sytuacji, gdy przez okna zamontowane w tych wnętrzach mogą nas obserwować sąsiedzi? Okazuje się, że jest proste rozwiązanie.

Zadbaj o swoją intymność

Jednym z etapów urządzania mieszkania czy domu jest zakup produktów, dzięki którym zapewnimy sobie intymność w poszczególnych pomieszczeniach. Firany, zasłony, rolety, żaluzje… Możliwości jest wiele, bo producenci starają się zapewnić rozwiązanie z myślą o różnych stylach wybranych przez właścicieli nieruchomości. O ile w sypialni np. rolety sprawdzą się idealnie, o tyle w przypadku łazienki niekoniecznie. Dlaczego? Agresywne środowisko łazienki to m.in. para wodna osiadająca na wszystkich sprzętach i elementach wystroju. Efektem może być zawilgocenie rolet i konieczność ich wymiany nawet co kilka miesięcy. Czy musisz narażać się na tak duże koszty? Nie – możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Aby chronić swoją prywatność Jeżeli zależy ci, aby chronić swoją prywatność, to powinieneś wiedzieć, że możesz zakupić folie matowe.

czym różnią się folie matowe od dekoracyjnych?

Czy różnią się folie matowe od dekoracyjnych? Te pierwsze uniemożliwiają zobaczenie np. sąsiadom czy przechodniom wnętrza poszczególnych pomieszczeń w twoim domu. Jednocześnie są one tak zaprojektowane, aby przepuszczały światło dzienne. W efekcie pomieszczenie jest dobrze oświetlone, a ty nie musisz martwić się wścibskimi sąsiadami.

Folie dekoracyjne – jak sama nazwa wskazuje – służą do dekoracji okien i są dostępne m.in. w wielu kolorach. Dzięki temu możesz dopasować barwę produktu, który zostanie zamontowany, do stylu pomieszczenia czy kolorów sprzętów w nim ulokowanych. Takie rozwiązanie gwarantuje też, że twoje mieszkanie będzie się wyróżniało wśród innych.

samodzielny montaż?

Nie próbuj… Zdecydowałeś się na folie matowe? Świetnie, w takim razie masz potrzebę ochrony swojej prywatności. Aby jednak nie okazało się, że zakupiony produkt nie spełnia twoich oczekiwań, nie możesz zapomnieć o jego prawidłowym montażu. Czy możesz dokonać samodzielnego naniesienia folii na szybę? Teoretycznie tak, w praktyce lepiej, abyś tego nie próbował.

Aby prawidłowo zamontować folię, konieczna jest wiedza i konkretne umiejętności. Jeżeli nigdy nie miałeś styczności z takimi produktami, to z pewnością będziesz miał kłopot. Zamiast ryzykować i narażać się na straty, powinieneś postawić na pomoc specjalistów. Fachowcom wykonanie takich prac nie zajmie wiele czasu, dzięki czemu będziesz mógł komfortowo wypoczywać w swoim mieszkaniu lub domu. Zależy ci na sprawnym montażu? Zaufaj tym, którzy takimi pracami zajmują się na co dzień.

Pin It on Pinterest